Pytanie odnośnie pasorzytów

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

Pytanie odnośnie pasorzytów

#1

Post autor: glizda177 » pn mar 15, 2010 10:28

Witam może to zabrzmi dziwnie ale moja bardzo dobra koleżanka ma kameleony i umarł jej samiec kameleona na nicienie płucne i chcę zdezynfekować terrarium by wpuścić tak innego kameleona .Obiecałam że spytam Was drodzy forumowicze czy jest jakaś rada na te pasożyty ,wiem że papużki tez czasem chorują na to .Czym można to zabić chodzi o jaja .Koleżanka czeka z niecierpliwością na odpowiedź aha w rachubę nie wchodzi moczenie terrarium ze względu na gabaryty

pysia34

#2

Post autor: pysia34 » pn mar 15, 2010 11:06

moim zdaniem virkon ale trzeba powtórzyć ze dwa razy spryskiwanie spryskiwaczem, po jakimś czasie powtórzyć a potem w ten sam sposób wodą i wytrzeć do sucha

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#3

Post autor: glizda177 » pn mar 15, 2010 11:07

Dziękuje Ci bardzo już koleżanka mówi że dzisiaj wypyta weterynarza :)
pozdrawiam ja i moje wesołe stado:)
http://www.garnek.pl/agi77/a

sebastian
Posty: 112
Rejestracja: śr gru 16, 2009 19:23
Ptaki które hoduję: nimfy białogłowe, nierozłączki,aleksandretty,modrolotki, gołąbki,konury
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: sebastian » pn mar 15, 2010 12:39

Virkon na jaja nicieni nie pomoże (mają specjalną otoczkę której nie przełamie) jest tylko od wirusów, bakteri i grzybów jaja nicieni są poroznoszone w terarium i jego okolicy należy je dobrze wymyć i systematycznie odrobaczać zwierzaka, rozmawiałem z lekarzem są środki do odrobaczania gadów.
pozdrawiam sebastian

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#5

Post autor: glizda177 » pn mar 15, 2010 12:45

Oczywiście że są środki do odrobaczania tylko tyle że koleżanka dowiedziała się że nicienie wrzątkiem tylko da sie zabic a terarium jest kolosem i nie da rady go wynieść do wymycia. Koleżanka pojechała do weterynarza może on cos wymyśli ale dziękuje za odpowiedzi .
pozdrawiam ja i moje wesołe stado:)
http://www.garnek.pl/agi77/a

pysia34

#6

Post autor: pysia34 » pn mar 15, 2010 13:04

jeśli chodzi o nicienie zasychają i nie są już szkodliwe, resztki gnębione virkonem i wytarte do sucha nie powinny więc już przeżyć po dwukrotnym odkażeniu
formy przetrwalnikowe nicienie potrzebują wilgocie do egzystencji, jeśli masz wątpliwość to zastosój zwykłe żelazko parowe, lub odkurzacz parowy i odkaż gorącą parą wądną :) to już na pewno zatłucze wszelkie nicienie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Choroby papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość