Żako - oddam za darmo UWAGA!!!

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21

Post autor: Krysia- » ndz lut 01, 2009 05:42

wdowka13, żako, to nie do końca moje marzenie :-D
W tym temacie opisywaliśmy do czego mogą się posunąć ludzie aby tylko kasę wyłudzić od naiwnych i nie koniecznie mieli ptaki do sprzedania. Temat ma służyć jako przestroga dla czytających by nie dali się zwieść oszustom, którzy czasami biorąc nawet na litość uprawiają oszukańczy proceder. :-(

Awatar użytkownika
Judka
Posty: 40
Rejestracja: czw lut 05, 2009 00:34
Ptaki które hoduję: żako kongijskie, nimfa
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

#22

Post autor: Judka » ndz lut 15, 2009 11:59

Huh ja tez sie spotkalam z takim oszukanczym ogloszeniem, dotyczylo ono ary hiacyntowej, o ile dobrze pamietam.

Napisano w nim, ze odda are w dobre rece, generalnie znalazlam dwa takie ogloszenia od tego samego czlowieka i co najlepsze w dwoch roznych miastach...

Ale z ciekawosci napisalam e-mail i bardzo dziwne wydalo mi sie, ze ten czlowiek w ogloszeniu pisze, ze odda are a pozniej wyskakuje z tekstem ze trzeba 500 e placic bo one sa gdzies tam w swiecie... no a przeciez w ogloszeniach byly podane miasta w Polsce... A placic za tranport bodajze lotniczy... To ja swojego zaczka poprzedniego specjalnie wiozlam do Polski z Irlandii autem, bo uznalam ze bedzie dla niego bezpieczniej a tutaj nagle pojawia sie opcja samolotu... ;/

Ogloszenie pisane lamana polszczyzna, sadze ze tlumaczone w jakims slowniku internetowym...
No ale wtedy juz rozmawialam z Grzesiem (adminem) popokazywal mi troszeczke postow na ten temat i na szczescie mam swojego ukochanego Mańiusia, bez zadnych oszustow z dostawa do domciu i milionami rad :)

Pozdrawiam Judka
"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś..."
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu."

Meduza
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Ptaki które hoduję: amazonka niebieskoczelna i nimfa lutino
Lokalizacja: Warszawa

#23

Post autor: Meduza » wt wrz 15, 2009 21:08

ja tez zanim zdecydowałam sie na zakup papugi szukałam "okazji"...
znalazła sie u młodego sprzedawcy w sklepie KAKADU w Jankach, ktory mial znajomosci transportu z Czech bez marzy żako wychowane recznie w Łodzi...za max 1000-1500zł.
wiele sie zastanawiałam, w koncu stwierdziłam ze taka oszczednoscia moge zaplacic poprzez zakup w pospiechu i pod naciskiem (miala to byc giełda) od nieznanych mi osob, ktore by sprzedac beda mi wciskac kit, ze "marudze" jak jest dobra jakosc i cene...
im wiecej myslałam, to stwiedziłam, ze wole jednak nie ryzykowac jakiegos oszustwa, bo widziałam zbyt wiele niedomówien, niejasnosci, wiele rzeczy mi sie nie podobałao, ale do głowy mi nie przyszło by ptaka kupowac poprzez kuriera! jak tu opisujecie.

ptaka i inne zwierze powinno sie zawsze kupowac bezposrednio i bez posrednikow jakichkolwiek, jak kurier (Jezu, przeciez to zywe stworzenie).

w koncu kupilam w sklepie u renomowanego sprzedawcy w moim miescie za cene, ktora w stosunku do np. ceny psow nie jest wygorowana, biorac dlugosc zycia psa a papugi jak żako, czy amazonki...

oszustow własnie przyciagaja osoby naiwnie myslace ze cos jest za darmo, czy okazyjnie, i to my jestesmy winni tego, bo nie istniałyby tego typu osoby gdyby nie było naiwniakow.
a tam gdzie sa dosc spore pieniadze, nie warto płacic w zaden sposob poprzez takie dziwne ogloszenia (dotyczy to tez zdobycia pracy, zakupu mieszkania, samochodu, wycieczki zagranicznej, itd.).
pozdrowionka: upierzone małpy

Awatar użytkownika
Planeta Zoo
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#24

Post autor: Planeta Zoo » śr paź 14, 2009 00:40

Jak już jesteśmy przy oszustach - to teraz hitem są chyba yorki. Oto jedno z ogłoszeń typu "oddam yorka" :
"Witam, mój samiec i samica Yorkie piękne szczenięta, które ja naprawdę jak odejść do godnej i kocha domowych (szczenięta) rodziny. Moje szczeniaki są małe, cute puppy, z twarz Teddy bear! Ona jest tylko 3.10lbs, jej ojciec jest 9.8lbs i jej mama jest 8lbs! Ona podniosła się z rodziną i inne zwierzęta, więc jest dobrze uspołecznionych! Ona pochodzi z Wielkiej Wszystkie Rasa Rejestracja w rodowodowe, świadectwa zdrowia, szczepień Zapis i Gwarancji Wrodzone aż jeden rok. Porozmawiaj z nią więcej informacji na jej temat. Kontakt w razie zainteresowania przyjąć ten mały słodki szczeniak Yorkie "
Serdecznie pozdrawiamy,
Katarzyna Król i Robert Szyronin
Planeta Zoo

Awatar użytkownika
ansag
Posty: 109
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 20:36
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#25

Post autor: ansag » wt lis 03, 2009 21:50

Ostatnio panuje plaga naciągaczy "afrykańskich" - zwykle właśnie Kamerun, Nigeria, etc. To dotyczy wszystkiego właściwie, zaczynając od sprzętu, kończąc na zwierzętach. Strasznie to przykre i trzeba bardzo uważać.

Oszuści od papug ogłaszają się też namiętnie na www.gumtree.pl - właśnie takim polskim "z translatora".

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#26

Post autor: krzysiek007 » pn sty 11, 2010 09:26

Ja również spotkałem podobny przypadek z tym,że była to firma importująca ptaki,zwierzęta z Kamerunu.
W ich ofercie były również żako więc z ciekawości spytałem o cenę i otrzymałem widomosc 120 euro para plus 300 euro wysyłki i innych formalnosci w które miały wchodzic ( kwarantanna,Cites, badania cytologiczne, pozwolenie na wywóz i świadectwo pochodzenia) ptaki ponoc wysyłają statkami. Więc poprosiłem ich o jakieś kopie dokumentów, które by potwierdzały iż dana firma jest zarejestrowana i ku mojemu zdziwieniu otrzymałem dwie kopie,co niektórzy to jak poprosiłem ich o zdjęcia ptaków to kontakt się urywał :lol: .
Jednak te kopie jakoś nie wydają mi się byc prawdziwe
Załączniki
orni3.JPG

Awatar użytkownika
krzysiek007
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 31, 2008 15:35
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: świętokrzyskie

#27

Post autor: krzysiek007 » pn sty 11, 2010 12:35

kopie
Załączniki
Orni.JPG
orni2.JPG

pysia34

#28

Post autor: pysia34 » pn maja 10, 2010 16:52

Opowiem o swojej "przygodzie" z zakupem barwnicy w UK. Swojego czasu intensywnie poszukiwałam samicy właściwego podgatunku lory. Znalazłam ogłoszenie w Wielkiej Brytanii na stronie ogłoszeniowej dotyczącej sprzedaży. Dostałam maila z odpowiedzią odnośnie przesyłu takiej papugi przy trzech obiecujących zdjęcie mailach stwierdziłam że to jakiś naciągacz, chociaż dostałam wyniki badań takiego ptaszka nie udało mi się doprosić o zdjęcie. Po nitce do kłębka dotarłam do kliniki robiącej żekome badania i tam przez przypadek wpadłam na trop tego oszusta który w Europie nabrał dziesiątki osób.Przy czym była to standartowa transakcja kupna, po normalnej cenie rynkowej, tylko nigdy Pan się nie zgodził na osobisty odbiór ptaka i podziękowałam grzecznie. Ten oszust sprzedawał żekomo :) drogie ptaki po normalnych cenech co na początku nie wzbudzało żadnych wątpliwości, które pojawiały się potem z różnych innych powodów... :(

Inaczej wyglądają wyłudzenia w Czechach i na Słowacji :) jedziemy 600 czy więcej kilometrów po konkretną papugę a na miejscu proponują inną zupełnie bo zaszła pomyłka :) o której oczywiście nie ma mowy. Lecz skoro się pojechało tyle km to może się uda wcisnąć tą która jest chociaż nie ta po którą się goniło taki kawał :)

lorysa
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 05, 2010 15:44
Ptaki które hoduję: kozy,nimfy,aleksandretty,faliste
Lokalizacja: Jelenia Góra

#29

Post autor: lorysa » pn lip 12, 2010 08:51

przyznam szczeze ze tz miałem nawet dwie oferty parke zako od pana a od jaiejs pani maryl durel kakadu i ten pan pochodził z wielko polski i jak powiedziałem ze podjade to on powiedział ze obecnie przebywa w irlandi a pani od kakadu nawet wiarygodna była bo powiedziała ze ona zapłaci za transport a ja ją tylko odbiore i na następny miesiąć zapłace jej za kakadu tylko 300zl i będziemy kwita ale niewiem czy jej chodziło o polskie 300 czy o euro i nadal dostaje od niej wiadomosci i dzis nawet nowe zdjęcie jak cos to moge podac zdjęcia i emaile tych osub abyscie wiedzieli kto jest oszustem
większego dupka niż ja na pewno już w necie nie znajdziecie, nie znam się na niczym i handluje ptakami.

sebek24
Posty: 24
Rejestracja: pn mar 02, 2009 19:35
Ptaki które hoduję: 2-Aleksandretty Alex&Gaga,Nimfa Katun
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

#30

Post autor: sebek24 » śr lip 14, 2010 11:56

Mój kolega też się dał nabrać na takie ogłoszenie.Całe szczęście nie wysłał pieniędzy na taki sam adres jak pisze ta pani.Nie chodziło wtedy o żako tylko o are hiacyntową jedynym wydatkiem miała być opłata za transport dla tej agencj.Dostawał e-maile także łamaną polszczyzną kiedy porosił o więcej zdjęć otrzymał jedno mikroskopijne zdjęcie (było widać ,że ściągnięte z internetu a nie orginale).To typowi oszuści piszą te ogłoszenia ostatnio widziałem także o kakadu.Oczywiście za darmo!Taaa jasne. :lol:
sebek:)

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#31

Post autor: essex1 » śr lip 14, 2010 19:20

Oszustów różnego rodzaju jest masa,ale też zdażają sie smaczne rodzynki-czytaj okazje.W maju widziałem jak starsza kobieta przyniosła konure złotą do sklepu i chciała z nią 500 funtów!!!Sprzedawcy z uśmiechem zapłacili.Gdybym wiedział wcześniej,sam bym kupił takiego ptaka,za taką cene.Tak więc oferty trzeba sprawdzać... ;-)
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#32

Post autor: Grzegorz » śr lip 21, 2010 23:07

Konura mówisz? :-)
Poczytajcie sobie o oszustwach nigeryjskich, pełno tego w necie...
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

pysia34

#33

Post autor: pysia34 » pn lip 26, 2010 18:40

nie trzeba nigeryjskich...... europejscy też są nienajgorsi :-)
Dzisiaj rano dałam ogłoszenie o arach , które poszukuje. Otrzymałam maila o tej treści po przetłumaczeniu:
"Witam, mój dowód sprzedaży sex DNA zamknięte oswojone i przyjazne obrączkowane sześć rok ósmym miesiącem życia mężczyzn z Wielkiej Brytanii do 800euo z transportu lotniczego, klatki i wszystkie dokumenty (świadectwo CITES). Zainteresowanych proszę o kontakt na więcej." oczywiście piękne zdjęcie w załączeniu, ale niezbyt duże :-)
Poprosiłam zwrotnie o podanie telefonu celem kontaktu.
otrzymałam odpowiedź"
"Witam, mieszkam w Harlow Essex w Anglii i jestem po wysłuchaniu wypadku w pracy, wpływ na moje poczucie upośledzenia słuchu i jestem obecnie dyrektorem zarządzającym z aparatu słuchu. Al co musimy zrobić, oh, ponieważ jesteśmy zarówno w Unii Europejskiej, jesteś mi pełny adres do korespondencji, więc biorę się do ptaka po jego weterynarii próbki krwi i początkowe świadectwo zdrowia wydane. Będziemy wtedy skanowanie i wysyłanie do Ciebie przed wysłaniem zdrowia wyjścia i CITES zatwierdzonych do wywozu do Londynu a następnie możemy zorganizować transport lotniczy przez weekend. Połączenia z wejścia głównego portu lotniczego, który ma ptak zostanie wysłana do Polska, więc zaoferować Państwu plan lotu."
Moja odpowiedź, że sprawa dotyczyła tylko zakupu ptaka przy odbiorze osobistym :-)
Zwrotnie otrzymałam maila, że nie rozumiePan nagle co ja piszę :-)
Ostatnim razem gdy szukałam samicy eklektusa sprawa była dokładnie taka sama, więc przyzwyczaiłam się już do faktu, że w UK papugi hodują sami głuchoniemi po wypadkach :-)

andziaa30
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 15, 2010 17:52
Ptaki które hoduję: aranaune
Lokalizacja: trzebinia
Kontakt:

#34

Post autor: andziaa30 » pn lis 15, 2010 20:30

tez mialam do czynienia z takimi oszustami te mialam tylko za transport zaplacic 100 € dzwonilam do agenzi oczywiscie jej nie bylo i wypisywali mi tez ponad tydzien emaile ze ptak czeka na odebranie ze piniedzy nadal nie ma a mialam wyslac piniadze agencia gdzie oni mieli ja oczymac za godzine nie pamietam juz nazwy i wsumie sumiara nie mialam bym papugi ani piniedzy wiec czymajcie sie daleko od takich anonsow a poogladajcie w necie jest ich bardzo dluzo

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#35

Post autor: Grzegorz » pn lis 15, 2010 20:38

Ja odpowiedziałem kiedyś krótko na takie pytanie mailowe:
W związku z przypuszczeniem oszustwa twój adres IP (podałem jaki) przekazałem policji.
Więcej już nikt nie pisał.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Awatar użytkownika
Nielot
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 13, 2010 01:15
Ptaki które hoduję: aleksandretta
Lokalizacja: łódzkie

#36

Post autor: Nielot » pt lip 01, 2011 17:05

Z ciekawości zapytałem po ile to żako na Tablica.pl czy gdzieś tam ktoś ma...odpowiedź:
Witam,
to przyjemność czytania od Ciebie i wiedzieć, że zainteresowaliście się nad moim afrykańskich papug szary. Mam dwie papugi są dostępne, są gotowe do przyłączenia się do ich nowych domów wypełnionych dużo miłości i opieki. są one bardzo zdrowe i wizyta u weterynarza, jak zaplanowano Przeglądy i porady dla zwierząt, więc możemy dbać o nich. Będziemy się kochać, jeśli odpowiedzi na następujące pytania.
Potrzebna jest jedna lub obie papugi?
-Czy jesteś żonaty?
-Czy masz doświadczenie papuga?
-Czy masz zwierzęta? Jeśli tak, jakiego rodzaju zwierzęta.
Moje papugi papieru przeszkoleni i są odrobaczone. są bardzo towarzyskie i przyjazne dla wszystkich innych zwierząt i dzieci i kocham grać na podwórku. Jestem pozbycie się naszych papug, bo właśnie dostałem awans w moim biurze i i zostały przekazane do Kamerunu, gdzie i teraz pracować jako lekarz w szpitalu katolickim i poślę papugi do Ciebie przez kompetentny i niezawodny transport zwierzęta linii lotniczych. tak i teraz bardzo napięty i
napięty harmonogram pracy, tak i ledwo mnie nie ma czasu dbać o papugi. Wszystko, co muszą zrobić, to zapłacić za opłatą transportu 500 zł na jedną papugę lub 1000 zł dla papug, które wykraczają do opłaty za lot z mojej lokalizacji, aż do drzwi kroki i będzie to robić do
firmy dostarczającej będę używał do lotu je do Ciebie. pochodzą one wraz z ich świadectwo rodowodowe i świadectwo zdrowia
Jestem gotów dać te dwie papugi, ale zanim przejdziemy,
i będzie jak mieć odpowiedzi na powyższe pytania. Wróć do mnie na wygody
pozdrawiam
można pisać po angielsku?

Ciekawe ilu idiotów dało się na to złapać

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#37

Post autor: PawelHH » pt lip 01, 2011 18:37

Heh, warto odpowiedzieć na pytania bo nie będą się kochać :-D

magdus-misio
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 30, 2011 03:44
Ptaki które hoduję: cockatoo, african gray
Lokalizacja: new york

#38

Post autor: magdus-misio » wt sie 30, 2011 04:13

Jako nowa osoba na forum witam wszystkich bardzo serdecznie i mam nadzieje, ze kiedy ( napewno nie raz, bo juz to zrobiliscie ) mi pomozecie .

Od ponad roku rozmyslalam nad zakupem Zaczucia . Mieszkam w Nowym Jorku. Papugi kosztuja prawie 2 tysiace.... marzenie odlecialo... Zaczelam wiec szukac w internecie. Nie znam j.ang. ale z translatorem po niecalej godzinie mialam mase ptaszkow po "skromnej cenie" . Ludzie odpisywali mi jakbym chciala im cos dac, a ja chcialam kupic papuzke ... Byli naprawde mili, wysylali mi fotki, z troska i wylewnym zalem usprawiedliwiali sie ze swojego wyboru.. Bo w koncu ich niesamowity przyjaciel mial byc oddany prawie za darmo . Madre, spiewajace, umiejace ponad 100 slow i tanczace Zako ... Papugi zazwyczaj mlode, niespelna roczne.... ( ! )
W koncu pytam @ o spotkanie i okazuje sie ze " panstwo " nadali ogloszenie na rejon Nowy Jork tylko przez nieuwage lub inne tego typu czynniki , a tak naprawde mieszkaja na Florydzie , lub na zachodnim wybrzezu.
Papugi " bezpieecznie" zostana wyslane mi przez agencie , na ktorej konto bede mogla wplacic pieniazki tylko za posrednictwem Wester union oraz money gram .
W glowie szybka kaltulacja , ptaszek 100 $ + 250 dla agncji + 250 oplata na lotnisku.
OPLACA SIE :)
Podaje w @ moje dane osobiste , bez telefonu bo i tak nie znam angielskiego.
Na drugi dzien dostaje @ od firmy wysylkowej / moje wszystkie dane / prosza o dokonanie wplaty . Dziewczyna od papugi zalewa mnie @, ze papuga juz w agencji a ja sobie olewam. wiec sie jej pytam , kto kazal Ci zaniesc Papuge ? Podaj mi telefon to uzgodnimy, moge placic tylko przez Pay Pal...
NIE ODPOWIEDZIALA.
Istotnie , sprawdzilam takie agencje, duzo osob dalo sie nabrac, odpuscilam sobie .

To jest jedna historia, a moge je tylko mnozyc, Dalam sobie spokoj i zaczelam szukac papugi za "normalna cene" , mimo ze minelo ponad 6 miesiecy , ja dalej trafiam na tych samych ludzi, ktorzy maja na sprzedaz piekne mlode zaczucie ... te same zdjecia, dostaje z roznych @...

Nawet jesli , uda Ci sie kupic i w 100 % bedziesz pewny, ze to nie oszustwo zastanow sie w jakich warunkach przyleci do Ciebie Papuga lub inne zwierze.
W internecie mozna poczytac o tym jak z Afryki ludzie wysylaja szkodniki ( papugi , weze itd) a Europa i Ameryka szaleje... Wiekszosc zwierzat zostaje uspiona lub umiera w kartonowym wypchanym wata lub ubraniami paczkach...
Nigdy nie masz pewnosci , Co Ci dana osoba wysyla. A nie ktorych gatunkow nie mozna sprowadzac do danego kraju , popelniasz przesepstwo i jak sie wytlumaczyc?

Jutro umowiona jestem po tylu miesiacach ! z chodowca ... ufff... Wszyscy biora.. tylko ryba nie bierze :)
I ♥ my PETS

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39

Post autor: Krysia- » wt sie 30, 2011 10:27

magdus-misio pisze:...... Istotnie , sprawdzilam takie agencje, duzo osob dalo sie nabrac, odpuscilam sobie ......

I miałaś szczęście, że odpuściłas sobie bo jest bardzo dużo takich osób, które niestety zaślepione chęcią zakupu papugi po śmiesznie niskiej cenie, wręcz zatracają instynkt zdrowego myślenia ........ Dopiero po niewczasie, gdy na własnej skórze odczują stratę zarówno kasy jak i ptaka, zaczynają ,, płakać nad rozlanym mlekiem" ....... podczas gdy oszuści cieszą się z przypływu łatwej kasy :cry:
magdus-misio pisze: .... A nie ktorych gatunkow nie mozna sprowadzac do danego kraju , popelniasz przesepstwo i jak sie wytlumaczyc? .....

Nie ma żadnego tłumaczenia bo nieznajomość prawa nie jest jakąkolwiek ulgą do niczego. Zawsze się ponosi odpowiedzialność karną, jaka by ona nie była.
Czy w Nev Yorku nie ma schronisk, z których ewentualnie mogłabyś adoptować skrzywdzoną przez kogoś papużkę dając jej w ten sposób szansę na szczęśliwsze i bezpieczniejsze, drugie życie ?

magdus-misio
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 30, 2011 03:44
Ptaki które hoduję: cockatoo, african gray
Lokalizacja: new york

#40

Post autor: magdus-misio » śr sie 31, 2011 01:23

Krysia- pisze:Czy w Nev Yorku nie ma schronisk, z których ewentualnie mogłabyś adoptować skrzywdzoną przez kogoś papużkę dając jej w ten sposób szansę na szczęśliwsze i bezpieczniejsze, drugie życie ?


Tak Krysiu, sa schroniska. Rocznie usypia sie w stanie nowy jork okolo 4 tysiecy psow... to smutne... Bedac w Polsce adoptowalam 2x pieski ze schroniska. Tym razem ( paputka ) tez chcialam, ale dla imigranta to nie takie proste... a Papugi zadko trafiaja do schronisk.
Postanowilam dzisiaj odwiedzic sklep zooologiczny . Do tej pory mam palpitacje serca!
Biedna nimfa siedziala w klatce , nozki miala we krwi, lekko sie kolysala, drzala...

I tak chora papuzka , zamiast byc odizolowana przebywala razem z reszta.... O.M.G
to samo z pieskami...

Poruszylam niebo i ziemie! Mam nadzieje ze choc by jedna z organizacji z ktora sie kontaktowalam zareaguje...


[shadow=green]Mysle, ze macie racje.... KUPUJMY OSOBISCIE I OD POLECANEGO CHODOWCY ![/shadow]

WIEM, ZE ZBYTNIO NIE NA TEMAT, ALE TO W PEWNYM SESIE TEZ PRZESTROGA... KUPUJAC PTASZKA ZE SKLEPU NIE MAMY 100 % PEWNOSCI CZY CHOROWAL LUB MIAL ZWIAZEK Z CHORYM ...
I ♥ my PETS

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości