Słowo sie rzekło Gunter i Gieksa u płota, czyli para żaczków

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

stefankot
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2011 19:25
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: kraków

Słowo sie rzekło Gunter i Gieksa u płota, czyli para żaczków

#1

Post autor: stefankot » pn cze 06, 2011 20:07

witam wszystkich.
śledzę to forum od dłuższego czasu, ale dopiero dziś się zarejestrowałem. Od wczoraj jestem właścicielem pary młodych żako: dwuletnia Gieksa i roczny Gunter. Przygotowania do przybycia nowych domowników trwały ponad miesiąc (przygotowanie domowej woliery). Gunter jest bardzo wyrośnięty (przynajmniej w porównaniu do Gieksy), ciekawski i spokojny. od razu wziął się do latania i jednym słowem rządzi w wolierze. Gieksa jest bardzo wystraszona, siedzi na siatce trochę się kręci i śmiesznie gwizda. jak przechodzę koło woliery (staram się to robić jak najrzadziej i powoli), to wrzeszczy, a Gunter nic. Od razu zaznaczę że ptaki są nieoswojone. Żeby je trochę ucywilizować puszczam im Mozarta (podobno działa pozytywnie na niemowlaki). Wydaje mi się że im się podoba - słuchają z zainteresowaniem. jeżeli to nie jest jakiś faux pas to jutro zamieszczę kilka zdjęć. Chętnie nawiąże kontakt i posłucham rad bardziej doświadczonych hodowców.
Pozdrawiam wszystkich papuziorów SK

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » pn cze 06, 2011 20:21

Witaj na forum
Nie patrz im prosto w oczy, ruszaj się powoli i dokładnie czytaj jeszcze raz wszystko o żaczkach i nie tylko.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

stefankot
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2011 19:25
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: kraków

#3

Post autor: stefankot » pn cze 06, 2011 20:50

jeśli można zapytać to proszę mi powiedzieć czy powinienem przez jakiś czas dać im spokój (jest taka możliwość bo same siedzą w pokoju) choć zżera mnie ciekawość co się tam dzieje. Do woliery raczej nie podchodzę (wyjątek to wyjście z pokoju - jest przy ścianie frontowej) leże na kanapie i z 4 m po prostu się gapie od 17.00

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#4

Post autor: GoldAngelo » pn cze 06, 2011 21:35

Z reguły to przez pierwsze dwa tygodnie ptaki powinny mieć czas na zaaklimatyzowanie się i stopniowe poznawanie otoczenia razem z domownikami.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

stefankot
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2011 19:25
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: kraków

#5

Post autor: stefankot » śr cze 08, 2011 19:38

wojtek pisze:Nie patrz im prosto w oczy

Coś w tym jest. Dzisiaj od 18.30 siedzę w pokoju plecami do nich i spokój, ten się skubie ta macha od niechcenia skrzydłami. Miodzio

stefankot
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2011 19:25
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: kraków

#6

Post autor: stefankot » czw cze 09, 2011 19:44

witam wszystkich.
pozwólcie że wkleje foty moich pupili:
1. Gunter

Obrazek

2. Gieksa

Obrazek

3. Nieufność łączy czyli panowie na lewo , panie na prawo

Obrazek

4. Gieksa u góry, Gunter w tle


Obrazek

pozdrawiam papuziorów

stefankot
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 06, 2011 19:25
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: kraków

#7

Post autor: stefankot » pt cze 17, 2011 17:27

Witam wszystkich
niestety po dwóch tygodniach dzisiaj telefon do dr Lewdoń i wiadomość gieksa ma polyomo. Horror. jutro ptaki wracają do hodowcy (na szczęście doczytałem na forum i mam pisemną umowę ). Szukam informacji co muszę zrobić żeby wykorzystać wolierę dla nowych ptaków. może ktoś wskaże link. prośba o pomoc
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post autor: Krysia- » pt cze 17, 2011 18:33

stefankot, poczytaj temat : http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic ... 2521#32521 i ewentualnie tam zadawaj następne pytania dotyczące dezynfekcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość