białe zako

(-Takie właśnie Forum jest duzo lepsze niż niejedna fachowa literatura z którą powinie każdy zapoznac sie przed zakupem papugi oraz systematycznie po zakupie -co umozliwi dużo lepsze warunki życia naszej żako-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

białe zako

#1

Post autor: Handzia » wt sie 21, 2012 11:57

Witam,
czy ktos posiada jasne zako? Podobno są większe od kongijskich i są prawie białe. czy one gadają tak samo jak normalne? jak się oswajają?
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#2

Post autor: sqrczybyk » pt wrz 21, 2012 09:16

Nie powielam tego co było napisane - " SZUKAJ" to taki magiczny przycisk http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?p=41245

Handzia
Posty: 19
Rejestracja: sob sie 18, 2012 18:25
Ptaki które hoduję: faliste, zako, nimfa
Lokalizacja: Polska

#3

Post autor: Handzia » czw lis 08, 2012 15:25

juz wszystko wiem!

Żako dzieli się na kongijskie i liberyjskie. kongijskie jest ich 3 rodzaje białe,brązowe i srebrne. właśnie białe wyróżnia się białą głową i czarnymi łapkami oraz dziobem. pozdrawiam Hania

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » czw lis 08, 2012 19:21

Z tego co wiem to mamy dwa gatunki żako , liberyjskie i kongijskie. Żako liberyjskie jest czarne z czerwonym ogonem i jest mniejsze od kongo. Kongijskie jest szare z czerwonym ogonem i wychodowano już kila mutacji. Na temat mutacji nie będę pisał bo mogę się pomylić.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup transport- oswajanie i socjalizacja żako-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości