-jak jest wasza ocena -

(-żako są papugami które najlepiej z pośród wszystkich papug naśladują mowę ludzką-miauczenie kota,szczekanie psa,kichanie,gwizdanie,skrzypienie drzwi,śmiech oraz wiele innych dzwieków-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

-jak jest wasza ocena -

#1

Post autor: JacekW » sob gru 09, 2006 23:55

-predyspozycje do mowy "żako"-,talent i wasza ocena od 1-10


JacekW
__________________



http://www.maxior.pl/?p=index&id=9106&8

Awatar użytkownika
wanted
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 105
Rejestracja: czw paź 19, 2006 19:33
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Nowa Wieś Lęborska
Kontakt:

#2

Post autor: wanted » ndz gru 10, 2006 09:38

Ja uważan że te ptaki potrzfią wiele, ale trzeba się oczywiście do tego też troszkę przyłożyć. Ptak tak od zaraz sam nie zacznie mówic ludzkim głosem. Ptaka trzeba uczyć i zwracać też uwagę czego go uczymy. Czasem ptak jak jest pojętny i podsłyszy często wymawiane słowo przez nas, nauczy się go po pewnym czasie. U mojego kolegi żako pięknie przeklina :mrgreen: Inne słowa też umie.
Niektóre ptaki uczą się szybciej i potrafią więcej niż drugie, dlategoż ja wystawiam ocenę w skali od 6-10% zależnie co do poszczególnego ptaka.

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#3

Post autor: ewa » pn gru 11, 2006 14:45

Mamy zakusia w sumie niedługo jesli uwzględnic wiek jaki moze osiągna żako....ale uważam ,zę żako to straszna "mądrala".On ma czasami taki wyraz twarzy jak by juz doskonale wszystko wiedział,tylo ze z czystej uprzejmosci dozuje nam szczęścię wypowiadając czasami "coś nowego".W pazdzierniku nasz żakul skończył już rok.Umie powiedzieć wyrażnie:dziendobry,pleciuga,daj dzioba,Robert,Ewa,Rezio(imie psa),śmieje się,kaszle gwiżdze na psy i czasami jęczy i wyje jak nasza sunia jamniczka.Uwazam zee to bardzo dużo.Acha pzezemnie niestety :oops: nauczył się wołac "pinda"(tak w ubiegłym miesiącu nazywałam sunie,ktora mając cieczke TAK sie własnie zachowywała).Na forum są osoby ,które lepiej ocenia naszego żakusia-dla mnie jest on najwspanialszy i najmądrzejszy ze wszystkich zakulków i jestem z niego bardzo dumna.

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Post autor: gretel » ndz gru 17, 2006 15:43

według mnie to są cechy osobnicze moja dwójka mówi dobrze, spiewa krótkie pioseniki, ale np samiec naśladuje swietnie różne dzwięki, pięknie gwiżdze, samiczka nie umie gwizdać, co ją bardzo denerwuje i próbuje go zagłuszyć, napewno mają duży zasób słów i chętnie się uczą, czasami potrzebują naprawdę dużo czasu aby przyswoić sobie nowe słówko, a czasami gdzieś usłuszane pojedyncze słówko wypowiadają bardzo szybko, znam też zakusie które mówią tylko kilka słów i nie mają ochoty na więcej.

JacekW
Posty: 44
Rejestracja: śr wrz 27, 2006 18:01
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Pollen
Kontakt:

#5

Post autor: JacekW » śr gru 20, 2006 09:27

-w książkach jest opisane że samica lepiej i chetniej gada- co jest nie prawdą !!!!
-czy to samiec czy samica mówią podobnie,tyle że samiec ma możliwość nasladowania róznych -gwizdów ,dzwięków,sygnałów alarmowych i innych
-na wolności Samce muszą się nie zle natrudzić swoimi gwizdami żeby zwabic w sieć swoją partnerkę-z tad umiejętność naśladowania różnych odgłosów i dzwieków

JacekW
_____________________

Awatar użytkownika
mireczka
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 16, 2007 20:30
Ptaki które hoduję:
Kontakt:

#6

Post autor: mireczka » pt lut 16, 2007 21:47

Witam. Trudno ocenić mowę żako w sklali 1-10. Każde żako jest inne, jedne będzie mówiło-drugie już nie. Wszytsko zależy od predyspozycji ptaka, jego chęci i poczucia w otoczeniu. Akurat żako wg mnie nie trzeba uczyć mowy. One jeżeli chcą- nauczą się, bez nauki :) Nigdy nie uczyłam mojego żako mowy, poprostu mówiliśmy duzo, rozmawialiśmy przy nim, sam sie uczył czego chciał i kiedy chciał. Poczatkowo były to dzwięki, które są do dnia dzisiejszego, oczywiście juz w zmodyfikowanej wersji przez żaka :) pierwsze słowo- swoje imie- Coco, i po tym polała się lawina słów... Mój ptak ma 2lata, jego słownictwo jest bardzo bogate...
c.d później...
mireczka

Awatar użytkownika
mireczka
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 16, 2007 20:30
Ptaki które hoduję:
Kontakt:

#7

Post autor: mireczka » sob lut 17, 2007 11:09

Tak Krysiu, dokładnie tak...
Nawiązując do mojego postu, żałożyłam juz jakiś czas temu sobię taki słowniczek słów Coco, który z dnia na dzień się powiększa. Słownik ten liczy przeszło 80słów, zwrotów- coprawda niektóre z nich zostały wypowiedziane przez żaczka tylko kilka razy, niektóre juz zapomniane, ale większość używanych jest na codzień. Najczęściej kiedy jest sam i w chwili kiedy znudzi się już zaistniałą sytuacją. Do tego dochądzą dziesiątki dzwięków- typu - pisk drzwi, jęk psa, szczekanie, śmianię sie, kichanie, kaszlenie itp.
Tak więc jeżeli miałabym oceniać mojego żakusia w skali 1-10, to jest to zdecydowanie 10.
Jednak prosze się tym nie sugerować podczas zakupu właśnie żako, ponieważ nie każde żako będzie potrafiło przemówic...
mireczka

ch5oh
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 13:26
Ptaki które hoduję:

#8

Post autor: ch5oh » sob lut 17, 2007 12:55

Mireczka, takie dodatkowe pytanie:
Czy papug rozumie choc czesc z wymawianych przez siebie slow, czy po prostu powtarza je bezsensownie?

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#9

Post autor: ewa » sob lut 17, 2007 13:01

Wiesz co?ja ci odpowiem tez ;-) Uwazam ze rozumie doskonale znaczenie słów.Napewno w naszym domu wie kto jak ma na imie,nigdy sie nie myli i jesli widzi mnie to wola ewa itd.Gdy szczekaja psy wtedy gwiżdże i woła jednego z nich po imieniu.Jak je to z dziobem w misce gada sobie "doobre to" :mrgreen:

ch5oh
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 13:26
Ptaki które hoduję:

#10

Post autor: ch5oh » sob lut 17, 2007 13:24

Az trudno uwierzyc, ze to tylko "zwykly", szary ptaszek (oczywiscie zwykly w duzym "") Szkoda ze takie przejawy inteligencji wystepuja zazwyczaj tylko u zako, choc mam nadzieje ze moja przyszla senegalka cos bedzie miala z zakulcow:)

Awatar użytkownika
mireczka
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 16, 2007 20:30
Ptaki które hoduję:
Kontakt:

#11

Post autor: mireczka » sob lut 17, 2007 13:40

myślę ze rozumie wiekszość... wie kiedy powiedzieć- "dzień dobry" a kiedy "dobranoc". Jak ja powiem "ale dobre" to on na to "mniam mniam mniam". kiedy zapytam- "jak robi kotek?" to on zdecydowanie na to odpowiada "miałłłł" Kiedy zbliżam rękę do niego, udając kroki... on powie "idzie rak, nieborak" Wie doskanale kiedy, co, z czym połączyć!!
Najfajniej wygląda kiedy robi coś źle i do tego gada " Coco nie wolno" :evil:
mireczka

ch5oh
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 13:26
Ptaki które hoduję:

#12

Post autor: ch5oh » sob lut 17, 2007 14:04

A nabyl zdolnosc mowienia "nie" kiedy mu cos nie odpowiada??

Awatar użytkownika
mireczka
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 16, 2007 20:30
Ptaki które hoduję:
Kontakt:

#13

Post autor: mireczka » sob lut 17, 2007 14:07

Nie, okazuje to innym dzwiękiem. Który wydaje moja mama podczas kiedy jest robione to źle. takie cmoknięcie- to dla niego nie. Ludzie tak robia, ion tez tak robi... no ostatnio nauczył się syczeć :oops: ciekawe od kogo- zabawnie to wygląda :)
mireczka

ewa
Posty: 65
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 14:36
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Polska

#14

Post autor: ewa » pn lut 19, 2007 14:35

Dzisiaj bardzo mnie żako rozbawił,siedzial sam na drzwiach,nasroszył sie zaczoł sie przytulac do recznika powieszoneg na brzegu tych dzrzwi i słucham sobie a on:"żaaakulku,żakuśiu kochany",ale powiedział to dokładnie tak ,jak ja do niego przemawiam ,tym samym tonem :-D

trak
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:03
Ptaki które hoduję: Duża egzotyka , Ary ,Żako, Kakadu.
Lokalizacja: Polska

#15

Post autor: trak » śr cze 25, 2008 12:21

Ja mam samice żako i jak widzę bardzo szybko się uczy mówić po naszemu i jak tak dalej będzie nauczę ja śpiewać pszczółkę Maje. Tak sprytnego ptaka nie widziałem . Moja Żakusia nawet wie gdzie wył. sie komputer.

Awatar użytkownika
Pietr
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 05, 2008 11:18
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Wieksza, Zeberki Czarnopierśne
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

#16

Post autor: Pietr » śr cze 25, 2008 12:46

byle by Ci go nie wylaczyla jak bedziesz pisac cos waznego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ach te Zako.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
SWIAT NALEZY DO ZWIERZAT! NIE DO LUDZI!

trak
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 17, 2008 15:03
Ptaki które hoduję: Duża egzotyka , Ary ,Żako, Kakadu.
Lokalizacja: Polska

#17

Post autor: trak » pt sie 01, 2008 20:27

Mając 4 szt żako myślę że jest to ptak bardzo mądry sam w sobie. Każdy ptak jest inny i ma inne zdolności naśladowcze ale uważam żako za ptaka jednego z najzdolniejszych.

hodowca0251
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 22, 2010 23:36
Ptaki które hoduję: kanarki,papugi,gołebie
Lokalizacja: Niekazanice
Kontakt:

#18

Post autor: hodowca0251 » wt sty 04, 2011 00:42

A od jakiego wieku żako zaczyna naśladować pierwsze słowa (dźwięki)? Może macie jakieś linki do fachowej literatury jak wspierać tę edukacje ?
Staszek

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#19

Post autor: gretel » sob sty 08, 2011 23:10

hodowca0251 pisze:A od jakiego wieku żako zaczyna naśladować pierwsze słowa (dźwięki)? Może macie jakieś linki do fachowej literatury jak wspierać tę edukacje ?

Wystarczy dużo z nimi rozmawiać:)
Moje potrafią robić myszki bezprzewodowe

Mustela
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:40
Ptaki które hoduję: kanarki, zeberki, wróbliczki, żako kongijskie
Lokalizacja: Łódź

#20

Post autor: Mustela » ndz sty 09, 2011 21:45

Mój żakuś jest jeszcze młodziak i na razie od kanarka nauczył się ćwierkać, miauczał jak kot, a ostatnio "jechał" karetką :lol:
Meg

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Jak nauczyc mówić naszą "Zako"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość