glosnik dla zako

(-żako są papugami które najlepiej z pośród wszystkich papug naśladują mowę ludzką-miauczenie kota,szczekanie psa,kichanie,gwizdanie,skrzypienie drzwi,śmiech oraz wiele innych dzwieków-)

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

glosnik dla zako

#1

Post autor: papugi » pn wrz 23, 2013 17:07

halo,
mam od dawna takie wiaderko (stainless steel) dla papug. Mialam zamiar je kiedys powiesic i wlozyc pewne drobiazki albo zabawki.
W koncu wczoraj sie zdecydowalam i powiesilam prozne ...
dzisiaj rano slysze glosy jakby ze starego glosnika...
Babette, z glowa w wiaderku gada i robi rozne dzwieki.

Jej dziki ojciec Pasha, robi to rowniez w pokarmiku...Babette tego nigdy nie widziala.

W kazdym razie zabawa zapewniona...ale czy pomaga da nauki "gadania ludzkiego"? mozliwie ale niepewne. Pewniejsze jest ze jesli glos waszej szarej papugi przeszkadza, bedzie z wiaderkiem jeszcze bardziej glosny <lol2>

W kazdym razie bardzo widocznie lubia swoj wlasny glos...
a ja, kupie teraz wiecej tych wiaderek <wink>

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#2

Post autor: boss » śr wrz 25, 2013 09:46

A gdzie kupiłeś to wiaderko może podasz link do sklepu?
alik

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#3

Post autor: papugi » śr wrz 25, 2013 16:04

dzien dobry
watpie czy wiadomosc tobie sie przyda poniewaz sklep jest w Montrealu...quebec canada. <hejka>
Ale byle jaki maly container dosyc duzy i dosyc duzy na glowe zako i ktory mozna powiesic moze byc ....

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » czw wrz 26, 2013 04:25

papugi, dobrze by było gdybyś zrobiła zdjęcie tego ,,wiaderka" i wkleiła na forum.
Zobaczymy jak to wygląda (sama jestem ciekawa choć nie mam żaczka) i może u nas coś podobnego będzie można zakupić. <mruga>
Jeśli nie uda się wstawić zdjęcia, prześlij je do mnie mejlem a ja wstawię gdzie trzeba.
Pozdrawiam Kanadyjkę ;)

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#5

Post autor: papugi » ndz paź 06, 2013 01:26

hallo Krysia,
jak tylko bede miala zdjecie to wstawie ...c'est promis

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#6

Post autor: haaszek » wt paź 08, 2013 21:01

Myślę, że ptakom podoba się efekt jaki uzyskują. Marian wszak nie był żako, a bardzo chętnie wkładał głowę do stojącej na kredensie butelki po mleku (takiej z ubiegłego wieku :) ) i gadał zawzięcie (a butelka zwielokrotniała natęzenie dźwieku). Podobnie Mandej - choć nie mówi, ale wydaje masę dźwięków wkładając głowę do dużego kielicha. I widać, że robi to specjalnie.

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#7

Post autor: boss » śr paź 09, 2013 15:23

Może po prostu myśli, że rozmawia z innymi papugami , które mu odpowiadają (pogłos z butelki)?
alik

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#8

Post autor: papugi » ndz paź 20, 2013 16:10

Hallo,
ja tez mysle ze raczej lubia efekty ktore ozyskuja...nie tylko na czlowieku ale na innych ptakach i dla samego siebie.

Czy to mozna porownac to spiewu mniejszych ptakow ktore spiewem zaznaczaj swoje teritorium anonsujac ze tutaj jestem in tutaj moje??

Papugi w niewoli mogly by uzywac wszystko co sie da aby robic halas?
Jest na to przyklad w australji tych duzych czarnych kakatoesow ktore bija kijem w drzewo ....

Czesto tez bija dziobem w sciany lub inny przedmiot ..tok...tok...tok...(koniury tez)...

Inny przyklad effektu ktory powoduja: jesli chca zaznaczyc ze pokarmik "moj" podnosza nawet wielki pokarmik z ceramiki powodujac nie tylko zazkaczjacy ruch ale halas aby odgonic tego drugiego ktory by chcial z tego samego pakarmika zajadac..."bumm...bumm""
(konury tez to robia)

Co myslicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Jak nauczyc mówić naszą "Zako"-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość