KLATKI dla aleksandrett obrożnych

Odpowiednie pomieszczenia to podstawa dla zdrowia ptaków. Spędzają tam całe życie.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#121

Post autor: GoldAngelo » śr lis 14, 2012 22:28

Miski po lewej stronie dałbym wyżej, żeby nie były zanieczyszczane przez odchody kiedy papugi będą wyżej. Patyk przy miskach po prawej bym wyjął a dał jakieś naturalne gałęzie. Patyki przy miskach wziąłbym trochę wyżej, żeby ptakom wygodnie się jadło i nie musiały do nich sięgać(być może tylko takie wrażenie odniosłem patrząc na zdjęcie, a w rzeczywistości wygląda to inaczej).
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Milusia
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 07, 2012 16:27
Ptaki które hoduję: alesandretta obrożna
Lokalizacja: Śląsk

#122

Post autor: Milusia » śr lis 14, 2012 22:47

Dzięki za rady GoldAngelo :),miski juz podniesione do góry mniej więcej do wysokości tych po prawej :),faktycznie zerdki przy miskach trochę za nisko dałam-tez poprawione :-D.Mam nadzieję ze mojemu paputkowi będzie dobrze. :mrgreen:

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#123

Post autor: sqrczybyk » śr lis 14, 2012 23:15

Milusia... miseczki możesz powiesić w takim miejscu,aby było wygodnie Tobie po nie sięgnąć. Jeśli docelowo będą na wysokości tych po prawej stronie,to słabo będzie ze swobodnym wymienianiem,no chyba że górą. Przeglądnij moje fotki na garnku,może coś podpatrzysz i spasuje w Twojej wolierce. Żerdzie u góry mam wycentrowane z dolnymi tak aby paputy siedząc u góry,nie trafiały odchodami w dolne żerdki-jak na strzelnicy sportowej,bo niehigienicznie to wygląda,zwłaszcza że klatka jest w pokoju,to niech służy nam również jako ozdoba ;-)

Awatar użytkownika
Zukola
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 11:14
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Wro

#124

Post autor: Zukola » śr lis 28, 2012 12:10

Ja mam pytanie następujące: moja woliera jest duża, praktyczna. Tylko z doświadczenia wiem, że z biegiem czasu zniszczy się i zabrudzi. Czy będę mogła za kilka lat kupić papudze nową wolierę? Czy ptak do swojego lokum przywiązuje się na całe życie? Zależy mi przede wszystkim na dobrym samopoczuciu ptaszka :-)

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#125

Post autor: LUKA » śr lis 28, 2012 21:29

Papugi szybko się przyzwyczajają do nowych klatek lub wolier niema z tym większych problemów, jak im nie zapewnisz odpowiedniego spokoju przy każdej przeprowadzce to będą przez dłuższy czas zestresowane, gdy będziesz ciągle sprawdzać jak się ma papuga w klatce czy siedzi dalej jak siedziała czy może przeszła na inna żerdkę czy cos zjadła. ;-)
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
VinylParrot
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 17:36
Ptaki które hoduję: Jazzy Blues
Lokalizacja: Gliwice

#126

Post autor: VinylParrot » ndz kwie 14, 2013 12:51

Witam zamiast otwierać nowy temat postanowiłem kontynuować ten.
Zakupiłem klatkę dla przyszłej Aleksy w komisie za 160zł.
Była to dość okazyjna cena. Osobiście uważam, że można by za nią wyciągnąć jakieś 200zł.
klatka była prawie cała brudna, prawdopodobnie ze śliny i resztek jedzenia.
Wyczyściłem ją dogłębnie.
Nie miała również oryginalnej szuflady tylko doróbkę z płyty meblowej.
Wczoraj dokupiłem sepie, kamień mineralny, obręcz ze sznura oraz jak na razie jedną miskę. Na razie nie kupuję karmy, kupię parę dni przed kupnem papugi.
Gałązki jabłoni już w wodzie się moczą a w przyszłym tygodniu pójdę do lasu po brzozę.

Co o tym sądzicie.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .59.20.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .58.26.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .58.12.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .58.05.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .57.54.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... .57.42.jpg

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#127

Post autor: sqrczybyk » ndz kwie 14, 2013 13:17

Według mnie jest za niska... postawiłbym ją na niskiej komodzie,bo w tej chwili papuga jest na wysokości pasa :-/
Odległość między prętami jest 10mm? Tak wygląda na fotkach... to wolierka dla drobnicy,ale może być ;-)

Awatar użytkownika
VinylParrot
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 17:36
Ptaki które hoduję: Jazzy Blues
Lokalizacja: Gliwice

#128

Post autor: VinylParrot » ndz kwie 14, 2013 13:25

Tak 10mm odległości.
Myślę, że zamiast stawiania jej na komodzie będzie łatwiej dokupić rurki do których można przymocować kółeczka. Jest dość ciężka i mogłaby zostawić ślady na komodzie nawet gdybym dał podkładkę.
Nie widzę w tym większej różnicy, ale się nie znam więc czekam na dalsze opinie.
Połączyłam ona posty
Ostatnio zmieniony pn kwie 15, 2013 04:28 przez VinylParrot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#129

Post autor: Boguśka » ndz kwie 14, 2013 17:35

To ma być docelowe miejsce dla tej klatki?Zakładając ,że będziesz ją wypuszczał codziennie a z czasem w ogóle nie będzie zamykana to nie wróże długiego żywota tym książką na regale i tym rzeczą za klatką na półce.Po za tym jak daleko stoi klatka od okna?nie będzie za ciemno?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
VinylParrot
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 17:36
Ptaki które hoduję: Jazzy Blues
Lokalizacja: Gliwice

#130

Post autor: VinylParrot » ndz kwie 14, 2013 18:16

Klatka stoi ok. 2 metrów od okna wybrałem to miejsce ponieważ paput będzie mógł bez problemu widzieć cały pokój i spory kawałek sąsiedniego (jeśli drzwi będą otwarte).
Jeśli chodzi o nasłonecznienie to jest tam w brew pozorom bardzo jasno.
Rano światło pada z sąsiedniego pokoju do mojego pokoju oraz odbija się od okien budynku obok a po południu mam prawie cały pokój w słońcu.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/726 ... C5%82u.png
https://dl.dropboxusercontent.com/u/72655296/rf.png
Książki są tam chwilowo bo robiłem porządek na innych półkach i musiałem je tam dać.
W tym momencie w cieniu jest 1/4 klatki a mi po plecach słońce jeszcze w miarę grzeje :mrgreen:
Połączyłam trzy posty
Ostatnio zmieniony pn kwie 15, 2013 04:31 przez VinylParrot, łącznie zmieniany 1 raz.

piomon
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 02, 2013 13:10
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obroźna
Lokalizacja: Poznań

#131

Post autor: piomon » czw maja 02, 2013 19:09

Pomożecie zdecydować? Bo nie wiem co wybrać żeby nowemu lokotorowi w swoim domku było dobrze. Aleksandretta obrożna to będzie.
1.
długość klatki: 72cm
szerokość klatki: 56cm
wysokość klatki: 146cm
grubość prętów: 2mm a może 4mm
odstępy między prętami: 1,2cm
2.
długość klatki: 56cm
szerokość klatki: 56cm
wysokość klatki: 146cm
grubość prętów: 2mm
odstępy między prętami: 1,2cm

Z zaokrągloną górą? a może kwadratowa?

Ceny nie różnią się zbytnio różnica jest ok 20 zł.


I jeszcze jedno ile żerdzi powinno być w takiej wolierze?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#132

Post autor: WOJTEKZ » czw maja 02, 2013 19:18

Weź tą pierwszą , tylko z grubością prętów 2mm, dobrze by było jak by miała otwierany dach. Żerdzi możesz zamontować cztery to powinno wystarczyć. Zresztą przy montowaniu i robieniu wystroju klatki zorientujesz się najlepiej.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#133

Post autor: Arecki21 » czw maja 02, 2013 19:30

Ja mam 1 klatkę i sobie ja chwale. Minusem jest to ze nie ma specjalnych otworów czy coś w tym stylu żeby wymieniać pokarm , tylko trzeba wkładać rękę do klatki. Dach ona ma otwierany wiec jeżeli papugę chcesz puścić na loty to łatwiej będzie miała wrócić i jak siadzie na tym drążku to kupka leci na dno klatki.Jeżeli kupisz 2 takie klatki to łatwo je można połączyć, ale w twoim przypadku chyba nie widzę takiej potrzeby skoro papuga miała by być puszczana na loty.A poza tym 1 klatka jest większa i lepsza :-D

gosia
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 11, 2013 13:40
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: GW

#134

Post autor: gosia » pn sie 12, 2013 20:01

witam czy takie wymiary będą odpowiednie dla aleksy? Wymiary
długość klatki: 80cm
szerokość klatki: 47cm
wysokość klatki: 100cm
grubość prętów: 1,5mm
odstępy między prętami: 1,8cm
wysokość kuwety: 17cm
składana: tak
Wymiary drzwiczek
ilość drzwiczek: 2
wysokość drzwiczek górnych: 47cm
szerokość drzwiczek górnych: 47cm
wysokość drzwiczek przednich: 18,5cm
szerokość drzwiczek przednich: 18,5cm
Kolor

meski298
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 17:12
Ptaki które hoduję: Miałem 3 faliste, i Nimfe a teraz będę miał aleksandrettę obrożna

#135

Post autor: meski298 » pn wrz 02, 2013 21:32

Mam pytanie czy klatka od nimfy będzie dobra na aleksy na poczatek

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#136

Post autor: Boguśka » wt wrz 03, 2013 09:20

Pytanie jak duża jest tak klatka po nimfie?
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

meski298
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 17:12
Ptaki które hoduję: Miałem 3 faliste, i Nimfe a teraz będę miał aleksandrettę obrożna

#137

Post autor: meski298 » wt wrz 03, 2013 22:27

Jutro zmierzę ja dokładnie. Ta klatka jest dla 1 paka , ma mu służyć jako spanie na moc i miejsce do jedzenia;> Ponieważ ja wypuszczam i cały dzień jest poza nią tylko do spania tam ja zamykam i jedzenia

Piwko
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 00:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna
Lokalizacja: Chorzów

#138

Post autor: Piwko » ndz wrz 08, 2013 07:31

Daj znac jaka wybrales klatke i czy od tej babki co Ci namiary dalem :)
Jak bedziesz z nia rozmawial to zapytaj jeszcze o inne rozmiary, ja sie zastanawialem jeszcze nad taka 100x100x60 (ok 200zl) ale wybralem ta 80x120x48 (167zl) bo wg mnie praktyczniejsza jest :) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kajka357159
Posty: 7
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 23:31
Ptaki które hoduję: nimfy
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#139

Post autor: Kajka357159 » wt paź 15, 2013 20:10

Piwko skąd wziąłeś klatkę 100x100x60cm za 200zł?
Puniek, Krejzuś (nimfy) i Franek, Hrabia, Jojo (chomiki) rządzą mi w domu! W skrócie - urocza piątka :D

Vasco
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 18:22
Ptaki które hoduję: jeszcze nic
Lokalizacja: Bydgoszcz

#140

Post autor: Vasco » wt gru 10, 2013 12:45

Bryan pisze:Witam,

ja składałem drzwiczki, ale to nie jest ładne rozwiązanie. Lepiej poszukać na aledrogo sprzedawców frontów i zamówić jedne duże drzwiczki. Ja u siebie również mam drzwiczki boczne które miały być do podmian pokarmu, jednak później zrobiłem cały dół wysuwany, jest łatwiej i czyściej. Parę fotek zamieszczam poniżej z tym, że obecnie część z jedzonkiem to jedna szuflada a reszta to druga. Naturalnie jedzonko jest tak usadowione co by było po za zasięgiem ... no wiecie czego;)) jAAAAA dodam jeszcze, że ścianki boczne i przednia ma ok 15 cm wysokości dzięki czemu nie rozsypują jedzenia po podłodze. Problem jednak z piórkami nie znika i latają po całym pokoju, a teraz jak pierzą mi się obie aleksy to już wogóle horror.

Co do niszczycielskiej mocy paputów już tego doświadczyłem. bez problemu przecięły żerdki 3 cm. :) całą klatkę robiłem z płyt meblowych tak więc sama ścianka jest bezpieczna dopóki nie znajdzie się jakiś uszczerbek gdzie dzioba wsadzą. Jednak bardziej je interesują gałązki w klatce niż ciemna ścianka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mógłbym prosić o wymiary tej klatki? Po powiększeniu zdjęć wydaje mi się że ta frontowa klatka jest sztukowana. Jak zatem jest połączona aby była sztywna? Można jakoś polutować te kratki?

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Klatki woliery i szklarnie dla aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość