woliera wewnetrzna 6x 2,5 x 2,2 dla średnich papug

Odpowiednie pomieszczenia to podstawa dla zdrowia ptaków. Spędzają tam całe życie.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

woliera wewnetrzna 6x 2,5 x 2,2 dla średnich papug

#1

Post autor: ExoticParrotsCenter » pn wrz 01, 2014 04:24

Witam was. Chce trzymać u siebie papugi, a dokładnie na początek Aleksy obrożne,rudosterki,mnichy nizinne ,a z czasem pare większych papug. Narazie chce się skupić na tych trzech gatunkach. Buduje woliere wewnętrzną o wymiarach 6x 2,5 x 2,2 ale chce podzielić ją na 3 boksy 2x 2,5 x2,2 mam takie pytanie: czy mogę trzymać w takim boksie więcej niż 1pare lęgową ? Drugie pytanie dotyczące siatki zgrzewanej jaka grubość drutu będzie odpowiednia? I 3 pytanie ta woliera będzie wykonana w budynku gospodarczym ściany z cegły bez ocieplenia . Woliera będzie robiona boki z desek lub płyty osb przód siatka zastanawiam się czy ptaki w zime dadzą rade w takich warunkach czy jakoś dodatkowo to ocieplać. Za wszystkie odpowiedzi dziekuji. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post autor: apol » pn wrz 01, 2014 16:46

Aleksy i rudosterki w nieogrzewanej wolierze to nie wiem czy to dobre . Mnichy to stadne ptaki ale w stosunku do innego gatunku mogą być agresywne rudosterki i aleksy z innymi papugami to może być złe połączenie co do boksów to są oki
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#3

Post autor: ExoticParrotsCenter » wt wrz 02, 2014 00:40

Chodzi mi o to czy w jednym boksie może być więcej niż jedna para tego samego gatunku. Dlatego podzieliłem te 6 metrów na 3 boksy, żeby gatunkowo ptaki były oddzielone.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » wt wrz 02, 2014 09:37

Jeden boks, jedna para. To na czas lęgów. Jeżeli ptaki nie będą rozmnażane i nie pozakładasz budek lęgowych to moższsz trzymać po dwie pary tego samego gatunku. W przeciwnym razie ptaki będą ze sobą walczyć.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#5

Post autor: pirat59 » wt wrz 02, 2014 20:36

Dokładnie jeden boks dla każdej pary lęgowej, trochę słabo że boksy będą miały tylko front ze siatki, boki tez powinny być (ja mam podwójne siatki po bokach, żeby ptaki się nie pogryzły) bo będzie ciemno w tych wolierach... jeżeli nie będzie ostrej zimy to dadzą radę, ja dogrzewam w razie potrzeby:) takie ja mam wolierki w garażu
Załączniki
000_0002.JPG

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#6

Post autor: El. » pn wrz 08, 2014 20:29

Dokładnie! Tę wolierki są jak najbardziej praktyczne dla hodowców, którzy trzymają papugi z zamiarem rozmnażania i cieszenia się z potomstwa. Jeżeli chcesz, żeby papugi cieszyły oko, to proponuję zrobić wolierę szerszą i długą wtedy takie stada wyglądają fenomenalnie.
Pozdro :)
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
ExoticParrotsCenter
Posty: 21
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 00:44
Ptaki które hoduję: aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Kutno

#7

Post autor: ExoticParrotsCenter » wt wrz 09, 2014 10:19

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Jedna para jeden boks. Teraz juz wiem :) El. w planach jest zamiar zrobienia naprawde dużej woliery zewnętrznej (a mam na to warunki) gdzie papugi wpuszczałbym po okresie lęgowym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Klatki woliery i szklarnie dla aleksandrett.”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość