Smycze, szelki, łańcuszki - czy dobre dla papug

Poidła, karmidła, zabawki i inne niezbędne ptakom rzeczy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lotki u Rudosterki

#61

Post autor: Rozalka:) » śr lis 20, 2019 21:56

Ja też ich nie używam ale nie jestem przeciwniczką. Szczerze mówiąc nawet zbytnio nie kojarzę czy ktoś tutaj używa. Do szelek najlepiej oswajać od małego, potem to już zazwyczaj ciężko i często kończy się tym, że nienawidzi swoich szelek. A jeśli już się uda to trwa bardzo długo. Dla przykładu amazonka z poniżej była oswajana z szelkami aż rok czasu. Weszłam na jej kanał na yt sprawdzić czy ma jakiś filmik z oswajania i ma:

Może zbytnio nie widać, ten pan w nagrodę podaje coś do jedzenia
Co prawda nie rudosterka ale to akurat tutaj nie ma znaczenia

ewabach2010@wp.pl
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 01, 2020 09:10
Ptaki które hoduję: Amazonka

#62

Post autor: ewabach2010@wp.pl » czw paź 01, 2020 09:52

cześć :-)

Mam do Was pytanie - moja Amazonka bardzo nie lubi być sama w domu, w klatce. Chcę ją zabierać na spacery i jestem zwolenniczką szelek. Tylko ich zakładanie wydaje mi się niezwykle skomplikowane i stresujące dla obu stron, w związku z tym moje pytanie brzmi - czy mogę szelki jej założyć na stałe ? Nie zdejmować, nie zakładać, tylko raz założyć i żeby w nich chodziła ? Czy jest to możliwe ? Jest z nimi oswojona, bo daje jej je do zabawy, są tez dobrane do jej wzrostu, wagi, chodzi mi tylko o stres przy zakładaniu i zdejmowaniu. Oczywiście nie mówimy o smyczy, a o samych szelkach. Wiele było porównań, na forum do innych zwierząt , więc analogicznie - są psy czy koty, które cały czas chodzą w obroży. To jak jest w przypadku papugi ? proszę o podpowiedź

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#63

Post autor: Figa » pt paź 02, 2020 08:03

Witaj, taka sytuacja u papug jest niemożliwa, papug czyści sobie stale piórka, potrzebuje swobody, pomysł aby jej zostawić szelki jest bardzo zły.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Akcesoria pomocnicze dla papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość