Smycze, szelki, łańcuszki - czy dobre dla papug

Poidła, karmidła, zabawki i inne niezbędne ptakom rzeczy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

ara1
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 18, 2013 13:50
Ptaki które hoduję: ararauna
Lokalizacja: śląskie

#41

Post autor: ara1 » pn mar 18, 2013 14:19

w pełni potwierdzam to co powiedział poprzednik o tych szelkach świetna sprawa ja swoją też tak uczyłem korzyści sa duże po pierwsze nie doznałem zawału wychodząc z nią na dwór a po drugie tak sie przyzwyczaiła że lata w nich bez problemów a nawet się niki bawi są bardzo bezpieczne a i co najważniejsze tanie bo gdy chciałem je kupić to ceny u cwaniaków były nawet o 100% droższe a niczym po za kolorem się nie różniły. Mają fajną gumkę na końcu która starty amortyzuje i udało mi się ją znaleźć w przyzwoitej cenie na jakimś forum czy stronie . Moge te szelki ( broń Panie Boże ) smycze polecić nawet mam jeszcze ten e mail gdzie zamawiałem papta1303@wp.pl z tego co pamietam to 70 czy 80 złotych i wierzcie mi stresu o wiele mniej pozdrawiam
ara1

ara1
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 18, 2013 13:50
Ptaki które hoduję: ararauna
Lokalizacja: śląskie

#42

Post autor: ara1 » pn mar 18, 2013 14:50

zgadzam się z przedmówcami niestety tylko niektórymi bo wczytuję sie w wasze forum szkoda że nie wiedziałem o nim wcześniej gdy kupowałem mojego pierwszego ptaka araraunę oj byłoby mi łatwiej o wiele dziś nie jestem jeszcze wielce doświadczony bo zaledwie 2 lata mam ptaka i raczej będę się przysłuchiwał waszym opiniom ale jedno już wiem napewno co pomogło również innym hodowcom - a mianowicie jeżeli chcecie zapewnić bezpieczeństwo swoim pupilom przy wychodzeniu z nimi na zewnątrz oraz szybciej a zarazem bez stresowo wyrabiać w nich posłuszeństwo czyli szybciej je poprostu oswajać to mogę polecić szelki dla papug ( broń boże smycze wiązane u nogi) i nie przejmowac sie rozmiarem ptaka ja co prawda mam are ale z tego co wiem to są również i dla średnich a nawet dla małych ptaków takich jak nimfy co do falistych to nie wiem ale może ? a i jeszcze jedno dużo czasu spędziłem żeby je kupić i do różnych cwaniaków - sprzedawców) dzwoniłem rozpietość cenowa że hej a różnią sie tylko kolorem no i ceną w końcu dotarłem na jakiejś stronie czy na forum jakimś do kobiety która wtedy posługiwała się e mailem papta1303@wp.pl i tam kupiłem za połowę ceny wtedy to było ok.70 zł i nie żałuję ptak często wychodzi na dwór ja unikam niepotrzebnego stresu a i łatwiej jest go czegoś nauczyć w domu na tych szelkach bo słucha i nie rozbija sie po ścianach a to przecież jego bezpieczeństwo jest najważniejsze powiem szczerze sam to praktykowałem mało tego konsultowałem z 4 największymi hodowcami w rejonie z których 3 przyznało mi rację a czwarty nie miał zdania ba sami się zaopatrują w te szelki i sprzedają je z narzutem pozdrawiam
P.S a teoretycy też są ważni natomiast mamy ich dużo w Rządzie co z tego wychodzi to widać na co dzien ja po 1,5 roku użytkowania nie widzę negatywnych zachowań u ptaka nie ma okaleczeń ani zniszczonych piór jedyne co to smycz jest lekko przyniszczona bo tak się przyzwyczaił do niej że się nią czasami nawet bawi przepraszam że się tak rozpisałem ale negatywne opinie teoretyków w tej sprawie to temat dla mnie drażliwy pozdrawiam i zachęcam do korzystania z tych smyczy a nie będziecie żałować
do góry
ara1

Awatar użytkownika
kocur8506
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 10, 2014 17:50
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna. Amazonka niebieskoczelna / żółtoskrzydła ( aestiva xanthopterys)

#43

Post autor: kocur8506 » ndz wrz 07, 2014 17:09

Mam młoda amazonkę i chciałbym zakupić "szelki" ma ktoś namiary na sprzedawce który handluje tym czymś w normalnej cenie <geek>

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#44

Post autor: sqrczybyk » pn wrz 08, 2014 01:03

http://klatki.istore.pl/

wysłane z Note 3-tapatalk

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#45

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 08:47

Na alegratce SA szelki ja osobiście bardzo polecam. Mam rudosterke zielonolica od prawie dwóch miesięcy. Kupując Pako na drugi dzień zamowilam szelki Aviator za 119zl w odpowiednim rozmiarze po tygodniu oswajania i zabawy z szelkami wyszlam z Pako na pierwszy spacer.....teraz wchodzimy jak tylko pogoda dopisuje....super SA szelki tylko musisz spokojnie oswajac papugę z nimi po to by jej nie zrazić i by czuła się w nich niezestresowana. Na pierwszy spacer wybieraj spokojne miejsca bez hałasu i rumotow z czasem stopniowo się przyzwyczai i do aut i do psów zza płotu tylko pamiętaj cierpliwość cierpliwość cierpliwość i mega spokój....wzmacniaj pozytywna reakcje smakolykiem i przede wszystkim nic na sile....pozdrawiam ewa

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#46

Post autor: Krysia- » pn wrz 08, 2014 13:09

TEN temat połączam z innym już istniejącym tematem dotyczącym szelek. Radzę poczytać temat od początku.
I niech rysunki z linka Al przemówią do Waszej świadomości :(((
Naprawdę, człowiek NIE musi sobie wszystkiego co żyje przyporządkowywać pod własne widzimisię bo gdyby ktoś lub coś stał ponad człowiekiem i chciał zrobic to samo z nim co człowiek czyni wobec istot żywych, to człowiek bez walki na śmierć lub życie na pewno by się nie poddał takiemu upodleniu.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#47

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 15:03

Poczytalam Krysiu od samego poczatku AZ do samego końca zadam Ci tylko jedno pytanie bardzo konkretne i szczere nie musisz pisać odpowiedzi ale proszę byś go przemyslala.......
Będąc ptakiem co najbardziej kochasz poza swoim partnerem????
Czy nie latanie i możliwość zobaczenia nieba?????
Czy będąc papuga chciała byś spędzić swoje życie w czterech ścianach ???? I nie widzieć nic innego?????
Czy będąc papuga stworzeniem inteligentnym i ciekawskim nie chcialabys z swoim partnerem wychodzić razem czy może wolisz klatkę albo woliere i patrzeć jak twoj partner znika a Ty jesteś sama.....odpowiedz sobie na te proste pytania.....dopiero potem zgardz czyjeś madre rozwiazana
Uważam ze szelki w niczym nie zagrażają tylko człowiek który chce je używać musi być odpowiedzialny cierpliwy i spokojny przedewszystkim papuga musi mu ufac i czuc sie przy wlascicielu jak przy swoim partnerze czyli bezpieczna ...poza tym trzeba mieć wiedzę w szkoleniu i oswajaniu .....papuga to zwierzę stadne czyż nie?????
A może się myle i lepiej taka papugę zamknąć w klatkę i wyjść albo zostawić w wolierze niech sobie tam żyje 30-40 lat .....uważam ze zwierzę zasługuje na cos więcej i wiem tez oraz jestem świadoma tego ze nie należy robić NIC NA SIŁĘ
Ponad 20 lat pracuje z końmi teraz trenuje te którym człowiek odebrał godność które straciły zaufanie.....i te które ZOSTAŁY ZANIEDBANE bo niech tam sobie siedzi w stajni i niech sobie żyje jeść mu przecież daje........to nie jest zdrowe i uwierz mi wszystko można i zwierzę naprawdę jest szczęśliwe przy człowieku i kocha dla niego uczyć się nowych rzeczy czy tez pracowac i być z nim.......po prostu być z nim tylko trzeba to zwierzę zrozumieć dac mu zaufanie szacunek i pozwolić zbliżyć się do nas i pokazać ze możemy razem być szczęśliwi.
Mój Pako tez ma szelki i tez pracowalam z nim i oswajalam go by zdobył zaufanie by pokochał by się przekonał a nie przełamał nie uznaje dominacji bo dominacja to dla prostych ludzi daje efekty tylko do pewnego momentu a dalej jest stop. I udało się zakładami mu szelki w minute a on spokojnie siedzi i czeka potem wskakuje na ramie i zgrzyta dziobem a na dworzu jest pełen radości rozglada się obserwuje i wcale nie lata jak wściekły nie ucieka nie boi się jest spokojny i mam nadzieje ze szczęśliwy bo nie zostaje sam w klatce tylko jest ze mną.....

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#48

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 15:34

Zakładanie papugom szelek nie oznacza upodlenia i walki na śmierć lub życie ....nie każdy pies nadaje się do słuzby ....nie każdego konia da się ujezdzic ale SA psy w służbie ratowniczej i konie w policji czy tez w hipoterapii....czy one tez się upodlily???? Nie każda papuga da sobie założyć szelki i nie każda będzie sie czuła w nich bezpieczna ...---istotny w tym jest człowiek by był dobry i by szanował a nie wymuszał i upodlal i wnioskował tezy bez wiedzy czy tez praktyki bo praktyka jest wiedza realna.....proszę Przemyśl wiem ile zła potrafią ludzie zaoferować zwierzętom chociażby pozbawiając ich wolności i kontaktu z ich światem który to my im zabieramy.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#49

Post autor: pysia34 » pn wrz 08, 2014 17:17

Bardzo mi się podobają powyższe wypowiedzi Pako2014. Moje obserwacje od kilku lat dowodzą, że szczęśliwsze są te ptaki które mogą załapać słońce i deszcz i rozprostować skrzydła nawet poza dużą wolierą. Przeciwnikami szelek są i byli często malkontenci, nie miejący ich nawet nigdy w rękach. Często pisze się o statystykach a ja nie znalazłam nic o szkodliwości szelek poza kilkoma awanturami na forum. Czy nikt nie prowadził badań na temat szkodliwości szelek? Może ktoś ma dostępne materiały na ten temat chętnie je przeczytam i poddam pod rozwagę.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#50

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 18:36

Dziękuje pysia34 ja pracuje ze zwierzętami juz bardzo długo czy jestem fachura .....z pewnoscia nie bo ciągle się ucze i zdobywamy doświadczenie ale kocham zwierzeta i pomagam im jak mogę ...moim skromnym zdaniem należy zapewnić każdemu zwierzęciu warunki zbliżone jak najbardziej do tych które maja w naturze dlatego szelki pozwalają poczuć takiej papudze wolność i wcale nie narażają jej na szkody chyba ze człowiek robi to bez wyobraźni wiedzy i poczucia bezpieczeństwa jakim jest teren i jego zagrożenia.....wiem ze zwierzę potrafi pokochać i oddać życie za człowieka wiec dajmy mu to na co zasługuje czyli odrobinę wolności a nie tylko klatkę woliere bądź samotnosc czy tez partnera i cztery ściany zęby"nie był sam"....może za mocno napisalam nie wiem możecie mnie oceniać jak chcecie ale te słowa z serca popłynęły jak łzy....najgorsza jest wiedza książkowa i czytana a najlepsza jest praktyka i weryfikacja wszystkiego na własnej"d....pie"i to wtedy jest prawdziwa wiedza i osad na dany temat....takie jest moje zdanie

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#51

Post autor: Krysia- » pn wrz 08, 2014 18:51

Jak w życiu : są przeciwnicy i są zwolennicy różnych metod......
Forum to miejsce do dyskusji niezależnie jakie kto ma zdanie. Ja jedynie wyraziłam swoje zdanie na temat. Macie inne, wolno Wam.
Co to za wolność na sznurku .... <dobani>

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#52

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 19:00

I wszystko w tym temacie....życzę wszystkim super miłego wieczorku z paputkiem na ramieniu. Pozdrawiam serdecznie <hejka>

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#53

Post autor: pysia34 » pn wrz 08, 2014 19:11

Krysiu :) ja jestem często adwokatem diabła :) Powiedz skąd Twoje przekonanie?

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#54

Post autor: Krysia- » pn wrz 08, 2014 19:40

,, Adwokacie diabła" <wysmiewacz> skoro pytasz, odpowiem tak :
umiem czytać między wierszami to, czego nie napisano z obawy o ataki współdyskutantów, a przecież do porażki nikt się publicznie nie przyzna. No, może jednostki bo nie wrzucam wszystkich do jednego wora.
Nie oglądam głupawych filmików z Yutuba, które moim zdaniem robią więcej szkody niż pożytku ..... Moim zdaniem głupia moda zza wielkiej wody ..... Poza tym niepotrzebne nabijanie kabzy dla producentów, którzy wietrzą zysk na bezsensownym popycie ......
Szanuję godność zwierzęcia jak swoją własną ..... reszta w postach tematu.
Najnormalniej w świecie nie widzę i nie chcę widzieć ptaków w jakiś sposób okaleczanych, zniewalanych, tresowanych, uczonych do pseudowolnosci dla widzimisię człowieka ....... , Ptak ma być ptakiem a nie balonem na sznurku, którego w każdej chwili można ściągnąć z lotu. O ile nie ściągnie się trupa bo drapieżnik zaatakuje .... Przewidywanie zagrożeń to jest to, co cenię w ludziach.
Jestem na tyle wrażliwa by wyrażać swoje zdanie gdy inne kłóci się z moim przekonaniem. Może jakaś jednostka zmieni swoje nastawienie co do szelek, a to juz sukces <luzik>
Więcej na NIE jeszcze by się znalazło ale nie chcę być posądzana o narzucanie swego zdania.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#55

Post autor: Pako2014 » pn wrz 08, 2014 19:57

Wiec skoro ptak ma być ptakiem to po jakie licho meczysz swoje w niewoli????????????????????????????
Każdy z nas ma swoja ocenę i każdy z nas ma niepowodzenia.....ja tez je miałam z końmi i potrafię się do nich przyznać bo to jest normalne .....zasada jest prosta gdy nie widzisz niepowodzeń nic nie robisz stoisz w miejscu bo to na nich się uczymy.....nie mowie tu o krzywdzie zlamaniach czy kontuzjach tylko podejściu do zwierzęcia i zdobywanie jego zaufania.
Gdyby mój Pako nie tolerował szelek to bym mu ich nie zakładała i nie maltretowała bym jego godności wolała bym uszanować jego wole ale skoro to mu się podoba i sprawia mu Frajde to czemu mam mu tego bronić.....?????
I nie robię tego dla szpanu bądź dla filmiku na YT których nawet nie mam tylko dla jego dobra zeby nie był sam w czterech scianach i by mu pokazać świat by poczół wiatr zobaczył niebo słońce i powachal powietrze....i co najważniejsze by był ze mną a nie sam w domu.
Z reszta to jest dyskusja bez końca .....pysia34 niektórych nie da się przekonać i nawet gdy widza pozytywy to się do tego nie przyznają z zwykłej zasady.....i niech im tak będzie niech maja swoje zdanie i niech o nim głoszą wszyscy inni którzy będą chcieli i zobaczą pozytywy nie zwrócą nawet na nich uwagi tylko zrobią to co uważają za słuszne.....wyluzuj nie nakrecaj sie miłego wieczoru....czasami nie warto
Muszę pomiziac mojego Pako <haha>

Awatar użytkownika
kocur8506
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 10, 2014 17:50
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna. Amazonka niebieskoczelna / żółtoskrzydła ( aestiva xanthopterys)

#56

Post autor: kocur8506 » wt wrz 09, 2014 19:04

Mam podobne zdanie w sprawie szelek jak Pako, wiec wrócę do mojej skromnej prośby.
Znacie namiary na ciut tańsze szelki bo 120 zl to + dostawa = 140 zł to chyba gruba przesada.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#57

Post autor: Pako2014 » wt wrz 09, 2014 19:35

Niestety nie mam namiarow na tańsze te o których pisalam SA oryginalne z Aviatora trochę mnie kosztowały to prawda ale SA solidne z miękkiej delikatnej taśmy i gumy amortyzujacej naprawdę porządnie wykonane i świetnie leża nie maja żadnej ostrej krawędzi bądź szwu który mógłby uszkodzić pióro na moim paputku.....możesz zapytać może ktoś tu ma i chce sprzedać. Zapytaj osoby które pisały na poczatku tego postu .....może maja gdzieś tańsze....
Mój Pako bawi się nimi trzyma w dziobie i lata po mieszkaniu albo ciaga za gumke ....po prostu traktuje je jak zabawkę.... <haha>

Matt.T
Posty: 4
Rejestracja: wt lip 30, 2019 02:42
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Kakariki
Kanarek
Zięba

#58

Post autor: Matt.T » ndz sie 04, 2019 05:32

Witam od 4 Dni jestem Szczęśliwym posiadaczem 2letniej samiczki Zako Kurka bardzo ładnie przyjęła zmiane domu oraz opiekuna nawet nie zareagowała juz po kilku godzinach pozwoliła mi sie głaskac przez kratkę dzis po 4 dniach kurka gdy tylko mnie zobaczy zaczyna wołać przychodzi do mnie gdy ja wołam mige bawić sie z nia jak tylko zechce dodam że inni domownicy nie moga jej dotknąć odrazu atakuje ale nie o tym chciałem a mianowicie chciałem zapytać was co sądzicie na temat szelek dla papug sa bezpieczne i czy nadają sie do transportu ptaka .pytam ponieważ zamierzam udać sie z Moja kurka do weterynarza na kompleksowe badania i wydaje mi sie ze takie szelki mogły by sie spisać wyśmienicie

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#59

Post autor: Rozalka:) » ndz sie 04, 2019 10:13

Ogólnie szelki są bezpieczne, a przynajmniej firmy Aviator (nie słyszałam opinii o innych szelkach, podobno te są najlepsze) tylko to nie jest tak, że kupujesz, zakładasz i już wychodzisz. Często wychodzi tak, że papuga nienawidzi swoich szelek, potrzeba czasu by ją z nimi oswoić, jak już nic nie będzie miała przeciw nim to wtedy można wyjść. Ale to i tak nie zawsze wychodzi, jak się uprze przeciw nim to czasem już nic tego nie zmieni

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#60

Post autor: Agata82 » śr lis 20, 2019 21:11

Ja nie używam szelek i jestem ich zdecydowaną przeciwniczką, ale to tylko moja prywatna opinia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Akcesoria pomocnicze dla papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość