Wybór papugi(papużek)

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

deasy
Miłośnik ptaków
Posty: 64
Rejestracja: śr gru 12, 2012 18:15
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne, żako :D
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Jakie papużki kupić?

#41

Post autor: deasy » ndz cze 02, 2013 15:09

harleydavinson pisze:Jeżeli będą 'spełniały moje wymagania' to chętnie sprawię sobie takich przyjacieli (najlepiej dwóch, bo sam nie zastąpię im towarzysza).

Jeżeli znacie takie papużki, to proszę- napiszcie.


Wiesz tego nie da się tak przewidzieć.
Gdybym miała tylko Edka to z całą odpowiedzialnością poleciłabym Ci aleksę. edek to oaza spokoju nie krzyczy jak już to gwizda, rano bardzo cichutko jak nikt mu nie odpowie to siedzi cichutko ale jak zaczniesz gwizdać to z ochotą odpowiada :mrgreen: Ale od kiedy jest Lolek to zmieniłam zdanie ten to od bladego świtu piłuje dzioba :evil: i przez pół dnia :!:
Miałam też Nimfę i też było ok zaś nimfa od mojej sąsiadki - słychać ja calusi dzień :!:
Może trafić ci się wyjątkowo "upierdliwy" egzemplarz i co wtedy?
Decydując się na papugę musisz być świadomy że chałasują i to całkiem sporo ;-)

harleydavinson
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 25, 2013 19:54
Ptaki które hoduję: Aktualnie nic, ale chcę w niedalekiej przyszłości
Lokalizacja: Swiecie

#42

Post autor: harleydavinson » ndz cze 02, 2013 15:15

W takim razie domownicy będą się musieli przyzwyczaić ;)

Na noc będę musiał zarzucać na klatkę jakąś zasłonę żeby rano było ciemno i żeby nie hałasowała, a w dzień będziemy musieli jej słuchać :D

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#43

Post autor: fotorobart » ndz cze 02, 2013 15:20

można w oknie wstawi żaluzje lub roletki, a jak już chcesz nakrywać klatkę o materiał musi dobrze przepuszczać powietrze

chelseasmile966
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 01, 2013 18:58
Ptaki które hoduję: planuję zakup:)

#44

Post autor: chelseasmile966 » czw sie 01, 2013 19:21

No to ja też się przyłączę do tematu :)

Razem z siostrą od dłuższego czasu poważnie zastanawiamy się nad kupnem papugi. Przejrzałyśmy już chyba cały internet, jednak wybór jest trudniejszy, niż myślałyśmy. Przede wszystkim warto zapytać, czy faktycznie nadajemy się na właściciela papugi? Mieszkamy w dużym mieszkaniu razem z rodzicami i dwuletnim bratem(!), który jednak cały czas jest pod opieką niani lub rodziców, do naszego pokoju nie wchodzi. Planowanie 'mieszkanko' papugi będzie właśnie u nas w pokoju, który jest naprawdę bardzo przestronny. Oczywiście, będzie spędzała czas w całym mieszkaniu, ale gdy będzie przebywała poza naszym pokojem będziemy jej bardziej pilnować :) Do tego dochodzi jeszcze dwuletni piesek chihuahua, który jednak problemu z innymi zwierzętami nie ma.

Styczności z papugami za dużej nie miałyśmy. Nie chciałybyśmy jednak papużek falistych, które wydają się jedną z lepszych opcji, ponieważ nasza mama jest do nich uprzedzona :) Wszystkie inne wchodzą w grę, szczególnie podobają nam się nimfy i aleksandretty obrożne, dlatego byłybyśmy bardzo wdzięczne za opinie właścicieli na temat tych papug. Może podpowiecie nam o jakiś innych gatunkach, którym w naszym mieszkanku byłoby dobrze? Oczywiście, jesteśmy przygotowane na hałas papużek, ich rozrabianie i inne 'zalety';) Jest to przemyślana i odpowiedzialna decyzja, nie chcemy zabaweczki na rok czy dwa, tylko na dłużej. Ważne dla nas jest to, żeby papuzia nie była agresywna wobec braciszka!

I od razu - gdzie najlepiej kupić papużkę? Hodowla? Jeżeli chodzi o nimfę, to bez problemu można ją kupić w sklepie zoologicznym, jednak wydaje nam się, że hodowla to lepszy pomysł... No ale wolimy zapytać, bo jeszcze się na tym nie znamy :)

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#45

Post autor: misia458 » czw sie 01, 2013 21:47

Zdecydowanie lepiej kupić papugę od hodowcy (nie mylić z handlarzem), niż ze sklepu. Od hodowcy można się dowiedzieć jakie papuga lubi smakołyki, większy wybór i można kupić młodą papugę. O gatunkach papug które Cię interesują może się wypowiedzą ludzie którzy mają dane gatunki. Ale możesz też poczytać poszczególne działy, forum to kopalnia wiedzy.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

410N
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 14:31
Ptaki które hoduję: brak ;/

#46

Post autor: 410N » ndz gru 08, 2013 14:50

Witam wszystkich.

Chciałbym zakupić swoją pierwszą w życiu papugę. Marzy mi się kakadu, ale niestety z powodu braku doświadczenia, warunków i gotówki muszę sobie na razie odpuścić.

Znalazłem w internecie kilka innych, które w pełni mnie zadowolą (wizualnie).
Niestety nie znam polskich nazw, a polska wikipedia milczy ^^

1) Blue-streaked Lory
Obrazek

2) Black Headed Caique
Obrazek

3) *Jest jeszcze jedna, której mam tylko zdjęcie:
Obrazek

* Jeżeli ktoś wie jak się nazywa to proszę o napisanie ;)
Interesuje mnie czy ich hodowla w Polsce jest legalna i chciałbym się dowiedzieć też czegoś o ich temperamencie i wymaganiach względem właściciela.
Jeżeli znacie inne papugi podobne do podanych wyżej to proszę o ich wymienienie.
Pozdrawiam!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... caique.jpg
http://hodowlapapug.pl/gfx-hodowla/3e3d9f16-008.jpg
http://www.lorywebsite.com/image/390509 ... 10x256.jpg

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#47

Post autor: coco39 » ndz gru 08, 2013 18:14

Witam
Na pierwszym zdjęciu masz lorę kreskowaną nazw.łac.- Eos reticulata.
Na drugim zdjęciu masz Barwinkę czarnogłową nazw łac.- Pionites melanocephala.
Na ostatnim zdjęciu masz Katarzynkę lub Ajmarka prążkowana nazw.łac.- Bolborhynchus linolea
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
seti
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 27, 2012 03:24
Ptaki które hoduję: rudosterka hypoxantha
Lokalizacja: Kraków

#48

Post autor: seti » pn gru 09, 2013 08:19

Pomijając wygląd (i zdjęcia z których, jak mówi Krysia, musisz się jeszcze wytłumaczyć :-) )
sądzę, że warto by było jeszcze dowiedzieć się co nieco o ich zachowaniu :-)
wprawdzie papugi mają wiele cech wspólnych, jednak poszczególne gatunki wykazują różnice w zachowaniu, co ma nie małe znaczenie dla późniejszej współegzystensji i naszych oczekiwań <mruga>
oczywiście wygląd może być ważny, żeby już na początku pokochać ptaka, ale na pewno warto też dowiedzieć się trochę o "predyspozycjach" danego gatunku, aby nie było rozczarowania, zwłaszcza kiedy ma to być pierwsza papuga... ;)

410N
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 08, 2013 14:31
Ptaki które hoduję: brak ;/

#49

Post autor: 410N » pn gru 09, 2013 14:25

coco39 pisze:Witam
Na pierwszym zdjęciu masz lorę kreskowaną nazw.łac.- Eos reticulata.
Na drugim zdjęciu masz Barwinkę czarnogłową nazw łac.- Pionites melanocephala.
Na ostatnim zdjęciu masz Katarzynkę lub Ajmarka prążkowana nazw.łac.- Bolborhynchus linolea

Dziękuje za podanie polskich i łacińskich nazw, bardzo mi pomogłeś.
seti pisze:sądzę, że warto by było jeszcze dowiedzieć się co nieco o ich zachowaniu :-)

Tak, interesuje mnie ich zachowanie i czy są odpowiednie dla nowicjusza i oraz czy dobrze czułyby się mieszkając w bloku (mogą latać po pokoju, lub całym mieszkaniu przez pół dnia).
Jeżeli ktoś miał z nimi do czynienia, to chętnie przeczytam jego spostrzeżenia.

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#50

Post autor: PawelHH » pn gru 09, 2013 14:42

Ostatnia Katarzynka wydaje mi się że mogłaby Ci pasować - jest dosyć tania, cicha i bardzo przyjemna w obserwacji - niedużo przestrzeni też potrzebuje

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#51

Post autor: coco39 » pn gru 09, 2013 17:23

Lora kreskowana to miękkojad czyli płynny pokarm i wodnity kał.Piękne i inteligentne ptaki ale czy jesteś na takiego osobnika gotów/gotowa? cena doąć wysoka

Barwinka koszt 800-100zł za dzikiego ptaka nigdy nie hodowałem nie interesowałem się tym gatunkiem musisz poszukać w necie info o tym gatunku troszkę chęci i informacje masz na monitorze
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Pikaska
Posty: 11
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 01:35
Ptaki które hoduję: katarzynki, ajmarki cytrynowe
Lokalizacja: łódzkie/UK
Kontakt:

#52

Post autor: Pikaska » pt mar 14, 2014 22:57

Jeśli mam polecić coś od siebie to katarzynka, czyli ajmarka lub stokówka prążkowana jest bardzo polecaną przeze mnie, niewielką papużką o bardzo łagodnym usposobieniu, nie jest uciążliwa, śmieszne dźwięki wydaje, nie jest głośna - czasem jeśli rozmnażamy je większymi grupami to papużki te mogą się nawoływać, ale nie będę się rozpisywać, wskocz na moją www, jeśli jesteś zainteresowany akurat tą papugą, cena - 40 zł za zielone i w górę, bo jest kilka mutacji... Ta ze zdjęcia Twojego to kobaltowa, a są jeszcze turkusy, lutino, cremino, greywing, mauve i in. Idealne do mieszkań. http://www.katarzynki.info
"Kropelka miłości znaczy więcej niż ocean rozumu"

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#53

Post autor: freya » sob mar 15, 2014 13:50

Zielone katarzynki za 40zł? U jakiego hodowcy? Za swojego dałam dwa czy trzy lata temu prawie 100, a śledząc ceny rok temu, ciężko było nawet za tyle kupić.
"With the birds I'll share it..."

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#54

Post autor: JC » ndz mar 16, 2014 19:04

Ja pod pojęciem "lęgowe pary" rozumiem parę "parzystą" złozoną z ptaków w wieku umozliwiającym lęgi. Jęśli ptaki odchowywały młode, to się ewentulanie odnotowuje ten fakt.

Awatar użytkownika
Detrimentum
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 14, 2015 13:37
Ptaki które hoduję: Brak

#55

Post autor: Detrimentum » śr paź 14, 2015 14:19

Witam wszystkich!
Jestem Detrimentum i mam (prawie) 18 lat. Zamieszkuję w Małopolsce, w niewielkim mieście. Nigdy nie miałam żadnego ptaka w domu. Ale od dłuższego czasu (tego roku) marzy mi się jakiś ptaszek. Nie planuję rozpoczynać hodowli, ani nic w tym rodzaju. Po prostu chcę jakiegoś kochanego ptaka. ;w;
Jako, że się nie znam na nich, chcę zasięgnąć rad doświadczonych hodowców. Jakiego ptaka polecacie? Moje wymogi to:

1. Chcę, aby nie wydzielał za dużo pudru, bo mam niewielką alergię (Mam alergię na psy, koty, kurz, drzewa i trawy. Kupiłam psa zanim się dowiedziałam o alergii na niego, ale powiedziałam, że psa nie oddam chociażbym miała umierać. Rzadko dostaję ataków alergii przez mojego psa, ale ostrożności nigdy za wiele. Ponieważ słyszałam, że pyłek różnych papug np. nimf może być szkodliwy dla alergików i astmatyków.). Wiem, że nie zawsze objawia się alergia, ale jeśli kupię ptaka, przywiążę się i dostanę alergii, a potem będę musiała zwierzęcia się pozbyć to się chyba zapłaczę. (Oczywiście czyściłabym klatkę i kąpałabym ptaka jak najczęściej.)
2. W pobliżu mojego domu jest dużo psów i sama też mam psa (pies nie będzie miał dostępu do ptaka, oczywiście. Wiem, że ślina psów i kotów może zabić ptaka.), ale nie chcę przesadnie strachliwego gatunku. Szczek psa mógłby zestresować biedactwo. ;a;

Dla osób zaciekawionych - mam zezwolenie mamy na zakup ptaka.

Z góry dziękuję za pomoc. <3

Awatar użytkownika
seder
Posty: 89
Rejestracja: pn lis 04, 2013 22:00
Ptaki które hoduję: Świergoty, Faliste, Nimfy, Zeberki, Kozy, Nierozłączki,Rozelle,Bergi
Lokalizacja: Tarnów

#56

Post autor: seder » śr paź 14, 2015 14:40

Moim zdaniem najlepszym wyjściem byłyby nierozłączki albo lilianki( co do lilianek to pyłku nie wiem , bynajmniej u mnie nie zauważyłem)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#57

Post autor: Figa » czw paź 15, 2015 08:28

Rudosterka, albo mnicha nizinna ręcznie karmiona :)

Seba_wse
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 31, 2015 16:39
Ptaki które hoduję: Rudosterka żółtobrzucha...

#58

Post autor: Seba_wse » czw paź 15, 2015 18:46

Popieram rudosterkę. Rudosterka to wszystko w jednym, jest trochę jak pies, trochę jak kot, trochę jak szczurek, tylko taki miły, bez obrzydliwego ogona;)
Jak pies, bo wszystko ją interesuje i jest sprytna, często pali głupa;) Jak kot bo się łasi, jak szczurek, bo wieczorem śmiesznie łazi po nas i się wciska to pod pachę, to w rękaw itp.
Od 20 września jeszcze się mojej 7 letniej Córci nie znudziła, ani nam:)
Żółtobrzucha jest bardzo efektowna a mała i nie brudzi tak bardzo jakby się mogło wydawać. Pamiętam swoją falistą, przy niej rudosterka to jakbyśmy ptaka nie mieli w domu;)

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#59

Post autor: nikia » pt paź 16, 2015 07:12

Ja również polecam rudosterkę ;-) mam dwie ręcznie karmione od dwóch tygodni, może to za krótko by dokładnie opisać ich zachowanie i polecać, ale według tego co zaobserwowałam to są bardzo ciekawskie, odważne, zabawne, bardzo mało hałaśliwe, przytulaśne ptaki.
Moje uwielbiają się kąpać, wystarczy, że po otwarciu klatki ktoś odkręci kran :PP

Rumyk
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 18:44
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

#60

Post autor: Rumyk » pn sie 28, 2017 13:35

Witam, stoję przed dylematem wyboru swojego pupila. Zalezy mi na tym by towarzyski, zaczepial mnie, dal, sie glaskas itp. Obecnie mam Falki samca i samiczke od pol roku i niestety nie sa towarzyskie, uciekaja jak sie blizej podejdzie.
Jestem w trakcie budowy klatki/woliery o pojemnosci 1,2m^3. Myslalem o mniszkach nizinnych, ale tak naprawde nie mam pojecia jakiego pupila przyjaznego i gadajacego wybrac

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości