Kupuję Aleksę Większą i mam pytanie.

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Jawor
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 17, 2015 23:50
Ptaki które hoduję: Zamierzam kupić Aleksandrettę Większą.

Kupuję Aleksę Większą i mam pytanie.

#1

Post autor: Jawor » pn sie 17, 2015 23:52

Hej.

Mam zamiar kupić Aleksandrettę Większą i mam pewne pytanie. Czy gdybym puszczał ją na całe dnie w jednym pokoju a nie na całe mieszkanie to czy by jej to wystarczało czy raczej odpuścić sobie kupna tak dużej papugi żeby jej nie "torturować" tak małym terenem do latania?

Pilne :)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: Krysia- » wt sie 18, 2015 14:07

Każdy, nawet mały metrażem pokój, będzie lepszy niż nawet większa klatka. Papuła sobie skrzydła w lotach rozprostuje, wzmocni mięśnie piersiowe co tylko wyjdzie jej na zdrowie. Ważne przy tym jest to, by pokój był odpowiednio przystosowany pod względem bezpieczeństwa ptaka. Np. poukrywane kable elektryczne, szyby okienne zasłonięte firanami, zrobiony jakiś plac zabaw czy choćby stojak, na którym aleksa mogłaby sobie przysiąść, brak ogłupiających luster czy innych odbić wizerunku .....
Poza tym, musisz się liczyć ze zniszczeniami w pokoju, np obłupanie framug drzwiowych, uszkodzeniami mebli, podwieszanych sufitów, tapet na ścianach, itd ....
By się tak nie stało, koniecznie musisz zapewnić ptakowi rozrywkę w postaci zabawek, często wymienianych gałęzi do korowania ......

Jawor
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 17, 2015 23:50
Ptaki które hoduję: Zamierzam kupić Aleksandrettę Większą.

#3

Post autor: Jawor » wt sie 18, 2015 16:35

Czyli jeżeli będzie dziennie wypuszczana i w klatce zamykana będzie tylko na noc to nie będę jej męczył? Zależy mi na tym aby papuga czuła się u mnie jak najlepiej :) I czy takie upały jakie ostatnio miały miejsce w Polsce też nie będą jej jakoś meczyć? (Słyszałem że papugi są wrażliwe na zimno dlatego pytam czy na takie ciepło też)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » wt sie 18, 2015 17:32

Nie, nie będziesz jej męczył.
Upały i zimno męczą każde żywe stworzenie ......
Podczas upałów ważne jest by każdego dnia papuga miała dostęp do większego ,,basenu" z wodą tak, by mogła w nim zażyć kąpieli dla ochłody. Może to być podstawka do dużych donic kwiatowych lub głębsza kuweta np fotograficzna, większa miska , itp.

Jawor
Posty: 3
Rejestracja: pn sie 17, 2015 23:50
Ptaki które hoduję: Zamierzam kupić Aleksandrettę Większą.

#5

Post autor: Jawor » śr sie 19, 2015 11:41

Dziękuję za pomoc gdybym miał jeszcze jakieś pytania to napiszę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości