Pomoc w doborze gatunku

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Raivaneth
Ptaki które hoduję: Brak

Pomoc w doborze gatunku

Post autor: Raivaneth » czw gru 07, 2017 22:44

Witam. Planujemy z partnerem w przyszłym roku nabyć naszą pierwszą pojedynczą papugę. Jak często bywa, cały internet przeszukany, a im więcej wiedzy, tym większy mętlik w głowie w sprawie tego, jaki gatunek będzie najlepszy. Z racji tego, że mamy w domu małą kotkę, zależy mi na tym aby papuga była większa, czym będzie u niej wzbudzać respekt i będę o nią spokojniejsza, nawet jeśli każde spacery będą oczywiście pod naszym nadzorem. Zależy mi na ptaku który będzie przylepą i towarzyszył człowiekowi, ale radził sobie z tym, że nie będzie nas 8-10 godzin w domu. Rano, wieczorem i w weekendy będziemy poświęcać jej cały czas i wypuszczać z klatki ile się da. W ciągu dnia przestawiałabym klatkę do pokoju dziennego, gdzie będzie mogła obserwować domowników, którzy będą większość dnia w domu. Nie ma u nas dzieci, ale czasami odwiedza nas siostrzenica, która bywa często głośna. Zależy mi też na tym, aby ptak nie wybierał sobie tylko jednego opiekuna, aby nie był agresywny w stosunku do reszty. I nie był skrajnie głośny, bo mieszkamy w bloku. Mieszkanie mamy średniej wielkości, klatkę rozważaliśmy o wymiarach 56 cm głębokość, szerokość 85 cm, wysokość 160 cm. Gdy będzie ciepło na dworze dojdą też spacery na szelkach ;) Ptaka rozważam tylko młodego, ręcznie wykarmionego. Papuga jest idealnym wyborem, bo od zawsze brakuje mi inteligentnego zwierzęcia, które będzie chciało kontaktu, pieszczot i będzie cieszyć się na powrót opiekuna, a inne opcje zwierząt odpadają. Ale obawiam się gatunków wrażliwych, aby nie narobić im niepotrzebnego stresu. Papug musi czuć się u nas komfortowo. Mieszkanie mamy średnie, kilkupokojowe. Kiedyś może będzie większe. Poza klatką zrobimy mu plac zabaw w różnych częściach domu -
stojak, zabawki pod sufitem. Na papugę możemy wydać do 6000 - 7000 zł. Pomożecie? Mamy jeszcze kilka miesięcy na przygotowania... będę bardzo wdzięczna za rady. :)

bies2
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Post autor: bies2 » śr gru 13, 2017 13:26

Każdemu kto zamierza kupić papugę a zastanawia się czy może ją trzymać np. w bloku bardzo polecam amazonki niebieskoczelne a jeżeli trafi na takiego Dyzia jak mam ja to dopiero luksus .
Ptak bardzo cichy ( nie skrzeczy,) czeka cierpliwie aż wstanę ( śpi w tym samym pokoju ) Mieszka " luzem " w tym samym pokoju i kiedy leżałem chory w łóżku to czasami przylatywał do mnie zobaczyć jak się czuję i czy jestem w stanie podnieść rękę żeby sięgnąć po orzeszka......

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”