Wybór papugi(papużek)

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wybór Papug

#61

Post autor: Rozalka:) » pn sie 28, 2017 14:04

Nie wiem jaki charakter mają mnichy, bo ich nigdy nie miałam, mam natomiast samca rudosterki. Jest ona bardzo towarzyska (ja mam ręcznie dokarmianą to od razu się nie bała, ale łatwo się je oswaja), po wypuszczeniu z klatki cały czas musi po kimś łazić ^^ Moja papuga daje się pogłaskać po głowie,ale nie po reszcie ciała, udało się nam nauczyć ją kilku łatwych słów (rudosterki mówią niewyraźnie). Nie zależnie od gatunku jeśli chcesz miec oswojoną papugę najlepiej jest trzymać pojedynczo, poświęcać dużo czasu i powinna mieszkać razem z Tobą w domu. Parkę zawsze trudniej jest oswoić

Rumyk
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 18:44
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

#62

Post autor: Rumyk » pn sie 28, 2017 14:17

Miałem samiczke przez 2 miesiace, kupiona w zoologu, byla dziobana przez inne papugi, była dość młoda ale nie udalo mi sie jej oswoic wiec dokupilem jej partnera i teraz juz nie ingeruje w ich zycie, opiekuje sie, rozmawiam, ale podleciec jak nie chcialy tak nie chca. Rudosterki sa bardzo polecane,ale ja jakos nie jestem do nich przekonany i szukam innego ptaka.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#63

Post autor: WOJTEKZ » pn sie 28, 2017 19:04

Bardzo dobre są młode ręcznie karmione senegalki.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Rumyk
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 18:44
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

#64

Post autor: Rumyk » pt wrz 01, 2017 17:06

senegalki mi sie zbytniawo nie podobaja.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#65

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 17:49

Rumyk to może napisz, jakie Ci się podobają.

Rumyk
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 18:44
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

#66

Post autor: Rumyk » pt wrz 01, 2017 20:22

Szukam papuzki ktora bedzie rozmawiac, wiem ze do kwoty 300-400 nie znajde takiej co swiadomie rozmawia lecz tylko powtarza. jest latwa do oswojenia i lubi z czlowiekiem obcowac. jest po prostu bardzo towarzyska. I najbardziej mi sie spodobaly mnichy nizinne

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#67

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 22:37

Rumyk papugi powtarzają, a nie rozmawiają, są bardzo mądre, dużo kojarzą, ale to nie jest rozmowa taka jak z człowiekiem. Nawet gatunki uznawane za najlepiej mówiące, nie jest powiedziane, że każdy osobnik będzie powtarzać, często powtarzają dźwięki, gwizdy, a mowa im nie wychodzi. Nawet papużki faliste mogą wykazywać zdolności do naśladowania mowy ludzkiej.

Rumyk
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 17, 2017 18:44
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

#68

Post autor: Rumyk » sob wrz 02, 2017 11:24

Zdaje sobie z tego sprawe. Ale po przygodach z moimi falkami juz wiecej falek nie chce. Jestem w trakcie budowania klatki dla nowej papugi i narazie sie orientuje jaka by sobie sprawic.

Raivaneth
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 07, 2017 22:18
Ptaki które hoduję: Brak

#69

Post autor: Raivaneth » czw gru 07, 2017 22:44

Witam. Planujemy z partnerem w przyszłym roku nabyć naszą pierwszą pojedynczą papugę. Jak często bywa, cały internet przeszukany, a im więcej wiedzy, tym większy mętlik w głowie w sprawie tego, jaki gatunek będzie najlepszy. Z racji tego, że mamy w domu małą kotkę, zależy mi na tym aby papuga była większa, czym będzie u niej wzbudzać respekt i będę o nią spokojniejsza, nawet jeśli każde spacery będą oczywiście pod naszym nadzorem. Zależy mi na ptaku który będzie przylepą i towarzyszył człowiekowi, ale radził sobie z tym, że nie będzie nas 8-10 godzin w domu. Rano, wieczorem i w weekendy będziemy poświęcać jej cały czas i wypuszczać z klatki ile się da. W ciągu dnia przestawiałabym klatkę do pokoju dziennego, gdzie będzie mogła obserwować domowników, którzy będą większość dnia w domu. Nie ma u nas dzieci, ale czasami odwiedza nas siostrzenica, która bywa często głośna. Zależy mi też na tym, aby ptak nie wybierał sobie tylko jednego opiekuna, aby nie był agresywny w stosunku do reszty. I nie był skrajnie głośny, bo mieszkamy w bloku. Mieszkanie mamy średniej wielkości, klatkę rozważaliśmy o wymiarach 56 cm głębokość, szerokość 85 cm, wysokość 160 cm. Gdy będzie ciepło na dworze dojdą też spacery na szelkach ;) Ptaka rozważam tylko młodego, ręcznie wykarmionego. Papuga jest idealnym wyborem, bo od zawsze brakuje mi inteligentnego zwierzęcia, które będzie chciało kontaktu, pieszczot i będzie cieszyć się na powrót opiekuna, a inne opcje zwierząt odpadają. Ale obawiam się gatunków wrażliwych, aby nie narobić im niepotrzebnego stresu. Papug musi czuć się u nas komfortowo. Mieszkanie mamy średnie, kilkupokojowe. Kiedyś może będzie większe. Poza klatką zrobimy mu plac zabaw w różnych częściach domu -
stojak, zabawki pod sufitem. Na papugę możemy wydać do 6000 - 7000 zł. Pomożecie? Mamy jeszcze kilka miesięcy na przygotowania... będę bardzo wdzięczna za rady. :)

bies2
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 11, 2017 20:44
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

#70

Post autor: bies2 » śr gru 13, 2017 13:26

Każdemu kto zamierza kupić papugę a zastanawia się czy może ją trzymać np. w bloku bardzo polecam amazonki niebieskoczelne a jeżeli trafi na takiego Dyzia jak mam ja to dopiero luksus .
Ptak bardzo cichy ( nie skrzeczy,) czeka cierpliwie aż wstanę ( śpi w tym samym pokoju ) Mieszka " luzem " w tym samym pokoju i kiedy leżałem chory w łóżku to czasami przylatywał do mnie zobaczyć jak się czuję i czy jestem w stanie podnieść rękę żeby sięgnąć po orzeszka......

psik3
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 02, 2018 16:54
Ptaki które hoduję: Mnichy rudosterki modrolotki

#71

Post autor: psik3 » śr maja 02, 2018 17:11

Witam mam takie pytanko. Od niedługiego czasu posiadam parke modrolotek ręcznie karmionych. Chciałabym dokupić sobie mniche lub rudosterke ręcznie karmiona czy one się razem dogadają? Oczywiście inne klatki by miały Ale wypuszczalabym je razem? Chciałabym również spróbować małej hodowli ręcznie karmionych papug od jakich najlepiej zacząć w jakim wieku zabrać rodzicom i jak je przechowywać aby przetrwały. Albo może dokupie mniche taka 3 tygodniowa i ręcznie wykarmie dla siebie? Tylko jakie warunki jak muszę zapewnić? Czy to.dobry pomysł? Dodam że moje modrolotki jeszcze dokarmiam strzykawka choć jedzą już same Ale jeszcze się domagają A skoro pokarm.mam to szkoda wyrzucić... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#72

Post autor: Al » śr maja 09, 2018 17:07

raczej sie nie dogadaja, a jak modrolotki będa samodzielne to cie oleją, to nie sa ptaki do miziania czy glaskania, dotykanie tylko wtedy gdy one na to pozwolą a robią to bardzo niechetnie - druga sprawa i modrolotki i rudosterki czy mnichy musza mieć papiery o wylęgu w niewoli

lorel496
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 14, 2018 12:21
Ptaki które hoduję: papugi

#73

Post autor: lorel496 » pn maja 14, 2018 12:42

Potwierdzam, dobrym zakupem będzie rudosterka, bardzo szybko się oswajają, nie zrobią spustoszenia, sa to spokojne, łagodne papugi.

davede
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 29, 2018 23:42
Ptaki które hoduję: Póki co, żadne

#74

Post autor: davede » pt cze 29, 2018 23:59

Cześć,

Zastanawiamy się z narzeczoną nad parką. W zasadzie decyzja została już podjęta. Kupiliśmy niemal wszystko, oprócz domniemanych domowników. Posiadamy wolierę o rozmiarach 80 cm x 45 cm (szerokość) i 130 cm (wysokość). Byliśmy dzisiaj w zoologicznym i choć mieli spory wybór, tak nie mogliśmy dojść do konkretów. Z racji na ograniczony budżet, jak i samo zainteresowanie, głównymi kandydatami były Rozella blada oraz Modrolotka czerwonoczelna (różnych "wariantów" zielona, niebieska, kremowa, o ile ma to znaczenie, poza różną ceną :P ).

Były też inne papużki, ale te z kolei mniej nam się podobały. Pytani brzmi, jakim wyborem kierowalibyście się w tym temacie? Bardzo spodobały nam się Rozelle, ale wyczytaliśmy, że potrzebują dużo miejsca na latanie (mimo, że w zoologicznym niezbyt chciało im się fruwać) i możliwe, że w naszej wolierze nie miałyby miejsca. Czy jest to prawda?

Chciałbym zaznaczyć, że są to nasze pierwsze ptaki, dlatego też chętnie poczytam wszelkiego rodzaju wskazówki, na co zwrócić uwagę, itd. Ah, i jeszcze jedna kwestia. Mam lekkie uczulenie, aczkolwiek przebywanie ze zwierzętami póki co mnie nie męczyło. Mam nadzieję, że nie jest to problem.

Pozdrawiam i miłego weekendu

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#75

Post autor: fotorobart » sob cze 30, 2018 08:11

nie kupujcie w zoologicznym, kupcie MŁODEGO patka od któregoś z hodowców....

davede
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 29, 2018 23:42
Ptaki które hoduję: Póki co, żadne

#76

Post autor: davede » sob cze 30, 2018 10:07

Dzięki za odpowiedź. Zobaczymy, co mamy w okolicy, tzn. jakich hodowców. Wracając do tematu, jakie papugi polecacie na początek? Czy warto rozglądać się za tymi, które wymieniłem na początku?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#77

Post autor: Al » sob cze 30, 2018 15:07

nie ma ppaugi na poczatek, papuga zyje kilknascie lat a nawet dłużej, za 2 lata wymienisz na nowszy model bo juz wiesz jak się nimi zajmować ? kupujesz to co chcesz i na co masz warunki, msisz poczytac o poszczególnych gatunkach, poznac ich wymagania, rozelle nie nadaja sie do klatek a jak już to nie licz na przytulanie czy głaskanie, tak samo jest z modroltkami- kozami, swiergotkami, będą oswojone ale na bliższe kontakty nie licz, będa jadły z reki, siadały na głowie czy ramieniu i to wszystko. czy jesteś w stanie zapewnić samotnemu ptakowi kontakt z człowiekiem przez większosc czesc dnia ? jezeli nie to kup 2 ptaki

OSKAR92
Posty: 22
Rejestracja: czw paź 25, 2018 21:18
Ptaki które hoduję: Piona Niebieskogłowa

#78

Post autor: OSKAR92 » pt sty 18, 2019 08:43

Witam.
Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Piony niebieskoglowej.
Papudze jest poswiecane bardzo duzo czasu kazdego dnia.
Ale wiadome jest że czlowiek tak.na prawdę nigdy nie zastąpi drugiej papugi.
Zastanawiam się nad zakupem towarzysza/towarzyszki dla papużki. Stąd moje pytanie. Czy musi to być papuga tego samego gatunku czy Piona znajdzie wspólny język z innym gatunkiem?
Gdzieś przeczytałem że papuga z papuga innego gatunku to papuga samotna. Jak z tym jest?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#79

Post autor: Krysia- » pt sty 18, 2019 15:29

A jasne że będzie samotna choć to ptak i to ptak, Po prostu w swoich skrzeczeniach nawzajem się nie zrozumieją.
To tak jakby człowiekowi i to w zamknięciu za towarzysza dać małpę lub innego zwierza, np krokodyla :) ....
Owszem, zdarzają się przypadki, że jeden gatunek akceptuje drugi i jakoś wspólnie egzystują. Ale czy to jest dobre dla zdrowia psychicznego i wogóle .... ?

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#80

Post autor: Bercicki » czw sty 31, 2019 21:32

Witam zastanawiam się nad kupnem papugi ale nie wiem jakiej? Proszę o pomoc może doradził by mi ktoś ptaszka który będzie
* dosyć cichy
*chętny do zabawy
*inteligentny
*przytulanke
*przuwiazującego się do właściciela
*cena do do około 500 zł
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości