Jaka papuga pasuje do takich warunków?

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
seti
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 27, 2012 03:24
Ptaki które hoduję: rudosterka hypoxantha
Lokalizacja: Kraków

#41

Post autor: seti » pn lis 19, 2012 05:47

Cieszę się, że tak to postrzegasz, bo bałam się abyś nie odebrała mojego posta jako czystą agitację! :-)
chodziło mi właśnie o odkrywanie możliwości różnych gatunków, również tych mniej popularnych
bo w końcu chodzi o to, żeby świadomie wybrać jak najlepiej pasujący nam gatunek... zwłaszcza jeśli to ma być bliski towarzysz, a nie para chodowlana...
najłatwiej jest znaleźć informacje o najbardziej "modnych" gatunkach, ale jak się człowiek wgryzie w temat, to okazuje się ile jest fascynujących odmian tych cudnych ptaków
i dlatego podoba mi się twoje podejście :-)
nie będę się tu rozpisywać o rudosterkach, ale jeśli chciałabyś się o coś zapytać, to służę na priv.
nie napiszę też nic wartościowego o innych wymienionych przez ciebie gatunkach, bo kiedy już wstępnie wybrałam rudosterkę, to skupiłam się tylko na szczegółowych informacjach o niej...
ale jeszcze jedno, co do twoich odczuć wobec papużki falistej... przez kilkanaście lat miałam te paputy. kocham je i zawsze z sentymentem będę je wspominać... każda to był pupil, super oswojony i wiele nauczony... ale obecna, to zupełnie inna bajka...
dokładnie jak napisałaś, z perspektywy czasu też oceniam je na bardziej roztrzepane, trudniej skupić na dłuższy czas ich uwagę, są bardziej ruchliwe i płochliwe (np falista jak zauważyła że widzę, że robi coś czego nie powinna, to potrafiła uciec na drugi koniec pokoju, ten paput przestaje, ale nie ucieka, i ciągle się uczy) o tych różnicach też można by się długo rozpisywać... ;-)
najważniejsze, żebyś poczuła, że dokładnie jakiś gatunek jest dla ciebie (choć jakieś problemy "wychowawcze" zawsze się pewnie pojawią) ale to tak cudne i wdzięczne stworzenia, że wszystko się im wybacza :-D

Natalia88
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 09, 2012 18:40
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków
Lokalizacja: Poznań

#42

Post autor: Natalia88 » pt lis 30, 2012 08:42

Zawęziłam swoje poszukiwania do 3 gatunków:
- senegalka
- ara nobilis
- rudosterka

Mam nadzieję że już nie odkryję żadnego innego gatunku, który mi się spodoba, bo mętlik w głowie będzie jeszcze większy ;-) .

Niedawno w moim sklepie była pani posiadająca dwie żako i bardzo mi polecała ten gatunek, kiedy jej opowiedziałam o tym czego się dowiedziałam z forum o żako, to była oburzona, powiedziała że to jakieś bzdury i że żako wcale nie są takie agresywne i niezrównoważone psychicznie :shock: . Sama już nie wiem co mam sądzić.
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Nadia86
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 15, 2009 09:57
Ptaki które hoduję: modrolotki
Lokalizacja: Kraków

#43

Post autor: Nadia86 » pt lis 30, 2012 10:23

Natalia....masz dokladnie taki sam dylemat jak ja:):) pocieszajace ze nie jestem sama ;)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#44

Post autor: Krysia- » pt lis 30, 2012 12:18

Zanim dokonacie zakupu ptaków, proponuję wysłuchanie http://www.youtube.com/watch?v=gU5nqZdbwuE choć NIE polecam tego sklepu http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2652 i propagują podcinanie lotek :cry: tożsame z podcięciem nóg człowieka .....

Natalia88
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 09, 2012 18:40
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków
Lokalizacja: Poznań

#45

Post autor: Natalia88 » pt lis 30, 2012 12:45

Krysia ja już dawno wszystkie filmiki z Fauna Planet przerobiłam, a ten który podlinkowałaś to nawet dwa razy :-D (tak jak i kilka innych).

W przyszłą sobotę będę jechać do hodowli do Granowa (są tam dwie hodowle , zaprzyjaźnione). Mam nadzieję że dzięki tej wizycie trochę mi się rozjaśni w głowie. Szczerze mówiąc ostatnio bardzo mi się sposobały z opisów i filmików na YT ary araruany, ale niestety mogę tylko pomarzyć o takim ptaku, nie mam niestety miejsca w domu ani na tak wielką klatę, ani na loty takiej papugi. Może kiedyś, jeśli zamieszkam w dużym i przestronnym domu :roll: ..... W każdym razie naprawdę mnie zauroczyły! :oops:
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 22:41
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#46

Post autor: Lector » pt lis 30, 2012 14:18

A jaki ptaki hodują w Granowie?
Może zapodać namiary mogą być na PW.
pozdrawiam Lector

Natalia88
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 09, 2012 18:40
Ptaki które hoduję: nie mam ptaków
Lokalizacja: Poznań

#47

Post autor: Natalia88 » sob gru 01, 2012 08:01

Dokładnie ci nie powiem, bo sama jeszcze nie wiem, wiem tylko że mają żako, kakadu, amazonki i jakieś mniejsze papugi, ale nie wiem dokładnie jakie. Napiszę jak wrócę od nich, ale to dopiero w następną sobotę, dzisiejszą idę do pracy :-(.
Zapraszam na nasz kanał YT:
http://www.youtube.com/user/TheOriBC/vi ... rid&view=0
Poświęcony mojemu kochanemu psiakowi Oriemu! :-)

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#48

Post autor: sqrczybyk » sob gru 01, 2012 15:06

Pan Lech S. nie posiada tylko Senegalek,a tak to praktycznie od wyboru do koloru ;-)
Natalia... jak będziesz u niego to porozmawiaj sobie z amazonkami żółtolicymi, będziesz mile zaskoczona :->

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 22:41
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#49

Post autor: Lector » sob gru 01, 2012 15:55

sqrczybyk, a wiesz może czy ktoś w WLKP hoduje senegalki ognistobrzuche?
Czaje się na tą papugę od długiego czasu, może w przyszłym roku bym zakupił.
pozdrawiam Lector

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#50

Post autor: sqrczybyk » sob gru 01, 2012 16:02

Natalia88 będzie w następną sobotę w Nekli pod Poznaniem u hodowcy który ma potężną hodowle ptaków egzotycznych - wtedy się dowiemy,czy Senegalki także posiada ;-)

Awatar użytkownika
Lector
Posty: 37
Rejestracja: sob wrz 22, 2012 22:41
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#51

Post autor: Lector » sob gru 01, 2012 19:48

W Nekli dwóch hodowców ma senegalki przynajmniej tak wynika z danych które znalazłem.
K. JAROSŁAW 62-330 Nekla tel.723882704
Hodowla Tomka N. 62-330 NEKLA Tel. +048 511089168

Pierwszy również ma rudosterki i wiele innych.
pozdrawiam Lector

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#52

Post autor: Oliwia77 » pn kwie 13, 2020 13:46

Witam 🙂 Ja również zastanawiam się nad papużką. Mieszkam w bloku w katowicach i chciałabym w miarę cichutką papużke ale większą. Co do żako to za bardzo nie wiem czy może nadać się do bloków wszystko zależy od wychowania. Żako są papugami mądrymi z dużymi zdolnościami do mówienia potrzebują dużej opieki i przytulania. Niektóre potrafią bardzo hałasować a nie które potrafią być bardzo cichutkie. Moim zdaniem żako no mogła by się nadawać do bloku ale potrzebuję dobrego wychowania. Tu jest link do filmu posłuchaj😊
https://youtu.be/VS8GuuSrR_g

Ja myślę nad rudosterką zielonolicą lub konurą słoneczną 🙂 No i jeszcze nimfa jest fajna. Nie lubię falistych bo są takie szybkie i takie dzikie i małe wolę większe papugi. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#53

Post autor: Rozalka:) » pn kwie 13, 2020 14:16

Pomijając fakt, że ten temat jest z 2012 i już jest po ptakach - żadna duża papuga (w tym żako) nie jest cicha. Po za tym Papuzia TV potrafi wymyślać. Owszem, mogą być wyjątki, i niektóre osobniki mogą być ciche ale lepiej nie ryzykować, że akurat na takiego się trafi. Potem jest papuga do adopcji bo sąsiedzi nie wytrzymują.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#54

Post autor: coco39 » pn kwie 13, 2020 19:17

Oliwia77 pisze:
pn kwie 13, 2020 13:46


Ja myślę nad rudosterką zielonolicą lub konurą słoneczną 🙂 No i jeszcze nimfa jest fajna. Nie lubię falistych bo są takie szybkie i takie dzikie i małe wolę większe papugi. Pozdrawiam serdecznie.
Konury (wszystkie gatunki) należą do głośnych ptaków dlatego sąsiedzi nie będą zadowoleni jak takiego ptaka sobie kupisz.
Co do rudosterek nie pomogę nie znam tych ptaków nigdy nimi się nie interesowałem.Może ktoś ci podpowie kto je posiada.Nimfa ok jest dosyć fajna można ją fajnie oswoić nie jest głośna tak samo jak modrolotka(koza) to też ptak nie duży nie mały ale bardzo sympatyczny ruchliwy cichy i szybko jak jest młody się oswaja.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#55

Post autor: Rozalka:) » pn kwie 13, 2020 19:26

coco39 pisze:
pn kwie 13, 2020 19:17
Oliwia77 pisze:
pn kwie 13, 2020 13:46


Ja myślę nad rudosterką zielonolicą lub konurą słoneczną 🙂 No i jeszcze nimfa jest fajna. Nie lubię falistych bo są takie szybkie i takie dzikie i małe wolę większe papugi. Pozdrawiam serdecznie.
Konury (wszystkie gatunki) należą do głośnych ptaków dlatego sąsiedzi nie będą zadowoleni jak takiego ptaka sobie kupisz.
Co do rudosterek nie pomogę nie znam tych ptaków nigdy nimi się nie interesowałem.
Rudosterka to najcichszy rodzaj konur. Ja normalnie mam w mieszkaniu bez skarg. Ale to nie znaczy, że są to ciche papugi - są cichsze papugi, ale w mieszkaniu jeszcze się da.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#56

Post autor: coco39 » wt kwie 14, 2020 10:06

Rozalka:) ja nie odnoszę się do grupy papug lecz do konkretnego gatunku cyt"Konury (wszystkie gatunki) należą ..."Jeśli ktoś pyta o konkretny gatunek konury to nie rozpisuje się na temat rzędu ,rodziny grupy gatunku itd.moje stwierdzenie dotyczyło tylko gatunku konur a Rudosterka nie należy do gatunku konur tak samo jak mnicha nizinna
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#57

Post autor: Rozalka:) » wt kwie 14, 2020 10:41

coco39 pisze:
wt kwie 14, 2020 10:06
Rozalka:) ja nie odnoszę się do grupy papug lecz do konkretnego gatunku cyt"Konury (wszystkie gatunki) należą ..."Jeśli ktoś pyta o konkretny gatunek konury to nie rozpisuje się na temat rzędu ,rodziny grupy gatunku itd.moje stwierdzenie dotyczyło tylko gatunku konur a Rudosterka nie należy do gatunku konur tak samo jak mnicha nizinna
Wcale nie mowa o klasyfikacji - nie ma tam czegoś takiego jak "konura". Idąc sposobem myślenia nazw zwyczajowych - np. rudosterka krótkodzioba i długodzioba wcale nie są rudosterkami a jakoś się potocznie tak nazywają. Ja tak napisałam bo pojęcie "wszystkie gatunki" u konur jest względne. Nie ma jednoznacznego stwierdzenia co jest konurą a co nie - szczególnie widzę to widoczne u nas w Polsce - bo nasze nazewnictwo jest bardzo bogate w nazwy i nie widać granicy między konurami a "nie-konurami"

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#58

Post autor: Oliwia77 » wt kwie 14, 2020 11:11

Dziękuję bardzo za informację. Tak myślałam że konury są takie hałaśliwe ale wolałam się zapytać. Więc będę myśleć nad tymi 2 papugami rudosterką i nimfą. Jeżeli ktoś by zobaczył jakieś ogłoszenie papugi rudosterki lub nimfy do ceny 300zł to proszę o link 😊 pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia 🙂

Zielonykaktus93
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 11, 2020 16:40
Ptaki które hoduję: Jeszcze nie mam.

#59

Post autor: Zielonykaktus93 » pn lip 13, 2020 18:48

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów!
Nazywam się Michał jestem z Częstochowy.
Od ponad roku już interesuję się papugami i kanarkami mam 2 atlasy ptaków ozdobnych, póki co mam psa który jest już stary i tak sobie wymyśliłem że po jego śmierci moim nowym pupilem będzie papuga.
Wiem że żeby oswoić papugę musi być ona wykarmiona ręcznie przez człowieka.
Mieszkam w bloku na piątym pietrze w niedużym 38m2 mieszkaniu z dwoma pokojami i kuchnią. Ptak będzie spędzał ze mną dużo czasu bo jestem raczej domatorem i jestem na rencie z domu wychodzę bardzo żadko.
Jaką papuge by państwo polecili?
Myślałem o Żako ale one często wybierają jednego właściciela i są dość "kruche psychicznie"i wybierają jednego pana.
Bardzo chciałbym konurę słoneczną ale wiem że nie nadają się chyba do bloku ze względu na to że są głośne
Jaką papuge da się przyjemnie oswoić?
Bardzo prosze o odpowiedź Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#60

Post autor: Rozalka:) » pn lip 13, 2020 19:07

Witamy <hejka>
Rudosterki bardzo łatwo się oswajają, nawet gdy nie są ręcznie karmione oraz są cichsze niż typowe konury. Akurat w Częstochowie wiem, że jest dobry ich hodowca ;)

Ja akurat rzuciłam taką propozycję, bo mam ją w domu (też w mieszkaniu) i znam ich "łatwo-oswajalny" charakter, ktoś inny może jeszcze jakąś propozycję rzuci

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości