Papuga dla brata na komunię

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

Papuga dla brata na komunię

#1

Post autor: gnomeo » sob maja 11, 2013 18:57

Zamierzam kupić papugę dla brata na komunię. Zastanawiam się nad kupnem nimfąy. Czy ona potrzebuje towarzysza, czy będzie żyła sama w klatce? Jaką dużą klatkę kupić? Budżet na klatkę z akcesoriami 140 zł. Jakie akcesoria dokupić do klatki? I na co zwrócić uwagę przy wybieraniu ptaka ? Proszę o jak najszybszą odpowiedź bo mam mało czasu na kupno papugi .

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#2

Post autor: Arecki21 » sob maja 11, 2013 19:17

Jezeli bedzie miala poswiecane duzo czasu to moze byc jedna.Klatka jak najwiesza :-D Jezeli bedzie wypuszczana na loty to taka np 50 x 50 x 50 cm bedzie ok. Kup 3 miski ( woda, ziarno, owoce warzywa) jakas line, porób zabawki, żerdzie naturalne tylko (najlepej brzoza, wierzba), sepia.Przy wybieraniu ptaka zwróc uwage czy nie jest ospały czy nie ma nic spuchnietego i wgl. Najlepiej chwile poobserwowac ptaka i zwrócić uwage czy jest ''żywy'' i jaki ma charakterek czy np nie jest zadziorny itp. Nie kupuj ptaka ze sklepu zoologicznego tylko od hodowcy.Tutaj http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=32 i tutaj http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=40 masz tematy o nimfach. Poczytaj i powinienes sie wszystkiego dowiedziec. :-P

PS. Temat zamieszczony jest w zlym miejscu

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#3

Post autor: gnomeo » ndz maja 12, 2013 07:52

A gdzie znajde chodowce ptakow egzotycznych niedaleko Jordanowa woj malopolskie ? I dlaczego niekupywac w sklepie zoologicznym ?

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#4

Post autor: apol » ndz maja 12, 2013 08:17

Hodowcy niedaleko Jordanowa to ja nie znam ale z sklepu zoologicznego lepiej niekupywać bo po pierwsze są o wiele droższe ptaki. Po drugie ptak może wyglądać ci na zdrowego a tu masz 2 dni po kupnie pada. Hodowce możesz popytać o to co byś chciał w sklepie zoologicznym nie każdy Ci powie jak się nią zajmować. Po prostu sklepikarz może Ci powiedzieć "Chcesz to bież". ( mi tak już jeden powiedział )
Pozdrawiam

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#5

Post autor: gnomeo » ndz maja 12, 2013 08:51

A czy ma znaczenie wiek papugi ?

Happek
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 12:15
Ptaki które hoduję: Nimfy, Rozelle
Lokalizacja: Mazowieckie/Siedlce

#6

Post autor: Happek » ndz maja 12, 2013 08:57

Zacząłbym od tego że dawanie zwierzęcia jako prezent to pomysł chociażby głupi szczególnie 8 czy 9 letniemu dziecku to raz.
Po drugie nie wiem jak w klatce 50x50x50 któryś z poprzednich userów chce zmieścić 3 miski żerdzie liny i jeszcze może budkę do tego dołożymy co by się miał ptaszek gdzie chować? Paranoja.
A potem ptak w tej klatce gdzie rozłoży co najwyżej skrzydła z załamania tak jak ja teraz ręce będzie siedział do końca swoich dni bo 8-9latek zaraz uduma sobie że zamian zając się ptakiem to lepiej pograć albo poganiać się z kolegami po podwórku bo w końcu idzie lato.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#7

Post autor: JC » ndz maja 12, 2013 10:03

Zadzwoń do naczelnego Nowej Exoty, jest z Budzowa, to powinien znać kogoś kto hoduje nimfy w okolicy.

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#8

Post autor: Arecki21 » ndz maja 12, 2013 20:54

Happek, kto powiedział, ze te liny zabawki itp. muszą być w klatce? :?: Napisałem, ze jeżeli ptak będzie wypuszczany to taka klatka może być na ''jadalnio-sypialnie''. Inne zabawki, liny itp. może porozwieszać w pokoju. Normalne jest, ze jeżeli by się to wszystko zmieściło w tak malej klatce to ptak nie mógłby się nawet sobotnie poruszać, a co dopiero latać. :->

Happek
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 12:15
Ptaki które hoduję: Nimfy, Rozelle
Lokalizacja: Mazowieckie/Siedlce

#9

Post autor: Happek » pn maja 13, 2013 08:04

Nie koniecznie jest to "jasne normalne oczywiste i przejrzyste" dla osoby która nie miała styczności z hodowlą ptaków a bynajmniej papug jak ta która założyła ten temat, co do tej noclegowni to wracam do tego co pisałem wcześniej...

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#10

Post autor: gnomeo » wt maja 14, 2013 16:44

A proszę mi powiedzieć po ile sprzedają hodowcy nimfy i czy taka klatka http://allegro.pl/klatka-dla-ptakow-ama ... 16471.html wystarczy na dwie nimfy?

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#11

Post autor: Arecki21 » wt maja 14, 2013 16:58

Nimfy ( zalezy jakie) mozesz kupic u hodowcu juz od 40 zl w gore. Jak na 2 ptaki to moze bys ciasne szczegolnie ze to nie chodzi i faliste tylko o nimfy. Poszukaj czegos np w klatkach dla gryzoni ocynkowanego i tam jest nie raz super okazja za nie duze pieniadze. Wazne zeby tylko nie byla pomalowana.

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#12

Post autor: gnomeo » wt maja 14, 2013 17:34

a jaką dłużą polecił byś mi ?

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#13

Post autor: wojtek » wt maja 14, 2013 18:44

jak największą, na jaką Cię stać i miejsce masz
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#14

Post autor: gnomeo » wt maja 14, 2013 19:18

Budrzet na klatke 150zl , a miejsce sie znajdzie na kazda duza klatke.

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#15

Post autor: Arecki21 » wt maja 14, 2013 21:38

http://allegro.pl/duza-klatka-dla-papug ... 14338.html np cos takiego. Szczerze mowiac mozna by zrobic klatke samemu, no chyba ze sie nie ma zdolnosci to juz inna sprawa.

Joasia21
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 15, 2013 17:37
Ptaki które hoduję: falista, kanarek, nimfa
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: Joasia21 » śr maja 15, 2013 18:55

Zdajesz sobie sprawę ile lat żyją te papugi? Moja miała strasznie niszczycielski charakter, przegryzła z 3 kable od myszki, "zjadła" całą oprawę grubej encyklopedii, obdziobała ściany i drewniane elementy wykończeniowe (mimo nadzoru). Są również stosunkowo głośne.
W ogóle dochodzą możliwe problemy z dziobkiem i obcinanie pazurków. Proszę, przemyśl to.

gnomeo
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 11, 2013 18:36
Ptaki które hoduję: dopiero zamierzam
Lokalizacja: Jordanów

#17

Post autor: gnomeo » czw paź 03, 2013 19:22

Witam ponownie, Mam od czterech miesięcy parkę nimf są one w klatce. Chce zrobić wolier w domu. Będzie on znajdował się w mało uczęszczanym pomieszczeniu. Planuje zrobić wolier o wymiarach długi na 160 cm szeroki na 130 cm i wysoki na 180 cm. Ile w takim wolierze będę mógł mieć nimf ? Jakie wyposażenie im tam włożyć?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1905
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#18

Post autor: Al » pt paź 04, 2013 17:56

Woliera - a nie wolier, woliera to rodzaj żeński, 2, 3 pary, wyposażenie takie jak w klatce, czyli żerdzie, miski i jakieś zabawki - liny itd/

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#19

Post autor: papugi » pn paź 07, 2013 16:04

halo,
jesli masz pare napewno, jesli powiesisz gniazdo, beda sie rozmnarzaly...
ja bym wsadzila tylko jedna pare bo woliera taka duza nie jest.
Tylko, jesli powiesisz gniazdo to zrob latwo dla ciebie dostepne z zewenatrz woliery.
Rowniez drzwiczki (dla ciebie) do gniazda musza by c zewnatrz.

p.s.
jesli papuzka ogryza w domu mozna to nazwac "niszczycielski charakter" ale wlasciwie nie jest to "charakter" ani niszczycielskie z punktu widzenia natury papugi ...

<smile> jest to objaw normalnego zachowania = poped do robienia gniazda ...jest to tak u kazdej papugi od falistej do kakatoesa...Bog dal rowniez papugom dziob ktorym moga "dzialac" na otoczenie ...otwierac ziarna, pestki, orzechy male i duze,i w ten sposob dzialac na rozmnazania roslin.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości