Papuga dla alergika

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

misiunos
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 21, 2013 22:28
Ptaki które hoduję: jeszcze nic

ptak dla alergika

#1

Post autor: misiunos » pn paź 21, 2013 22:40

Witam,
zastanawiam się nad kupnem ptaka, ale nie wiem jakiego, i czy właściwie mogę.
Ale po kolei: mam w domu dziecko cierpiące na atpowe zapalenie skóry i z tego powodu nie możemy posiadać żadnego futrzastego stworzenia. Mamy agamę błotną i ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad jakimś ptakiem egzotycznym. Co prawda pierze też może uczulać ale czytając różne opisy ptasich zwyczajów większość ptaków lubi się kąpać, co mogłoby eliminować problem uczulenia gdyż tak naprawdę nie uczula sierść czy pióra ale specjalne, zwierzęce białko. Wiem od alergologa,że właściwie futrzak też mógłby być ale musiałby być on bardzo często kąpany co z kolei nie służy jego zdrowiu. Więc pojawił się pomysł ptaka.
Interesował by mnie ptak średnich rozmiarów, bardzo towarzyski, tzn. śpiewający, reagujący na człowieka, bawiący się i dający się oswoić. Wiadomo,że zwierzęciem głównie zajmowałabym się ja, ale chciałabym żeby dzieci miały z nim kontakt.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#2

Post autor: apol » wt paź 22, 2013 20:16

Najlepszym zakupem była by Lora Wielka ponieważ jest to jedyny ptak który nie ma tyle "kurzu" jak inne ptaki moim zdaniem to ptak idealny z tego względu że
1 Jest średnich rozmiarów
2 Jest dość spokojna
Niestety od czasu do czasu lubi przekrzyczeć się dosyć głośno :D
Pozdrawiam

misiunos
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 21, 2013 22:28
Ptaki które hoduję: jeszcze nic

#3

Post autor: misiunos » wt paź 22, 2013 20:53

Dziękuję za informację.
Głośnie wrzaski mi nie przeszkadzają, o ile nie będą co 5 min. ;)
Już zaczynam poszukiwania informacji o tym ptaku.
Pozdrawiam.

Rozyliusz
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 14, 2013 10:54
Ptaki które hoduję: Papugi faliste
Kontakt:

#4

Post autor: Rozyliusz » ndz wrz 28, 2014 08:08

Witam mój kuzyn jest alergikiem lecz chce mieć papugę czy są takie papugi które się nie pudrują i nadają sie dla alergika

grzebar44
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 06, 2014 15:15
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Lutino

#5

Post autor: grzebar44 » ndz wrz 28, 2014 09:28

Słyszałem że Piona oraz Lora nadają się dla alergików.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#6

Post autor: Adrian1 » ndz wrz 28, 2014 10:08

Lora wielka lub ara :) nie pudruja, nadaja sie dla alergikow :)

Rozyliusz
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 14, 2013 10:54
Ptaki które hoduję: Papugi faliste
Kontakt:

#7

Post autor: Rozyliusz » ndz wrz 28, 2014 10:38

a papugi faliste się pudrują bo bardzo mu się podobają i są dosyć tanie. Ewntualnie jakieś tańsze gatunki?

Awatar użytkownika
gabiryna
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 11, 2010 14:06
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#8

Post autor: gabiryna » ndz wrz 28, 2014 22:35

Nie, falki się nie pudrują, z tańszych papug pudrują się np. nimfy. A kolega ma uczulenie na co konkretnie? Bo być może nie jest tu problemem puder ptasi tylko pierze? Mój mąż jest alergikiem uczulonym na pyłki roślin, kurz, wełnę i wiele innych alergenów. Posiadamy w domu dwie papugi żako, które pudrują się strasznie i o dziwo na nie nie ma alergii. Kolega więc, zanim zdecyduje się na ptaszka powinien przejść się do alergologa i zrobić testy na co konkretnie jest uczulony.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#9

Post autor: haaszek » ndz wrz 28, 2014 23:33

Owszem, faliste tez pudrują, maja pióra pudrowe. jednak nie jest to u nich tak widoczne jak np. u nimf.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#10

Post autor: pysia34 » pn wrz 29, 2014 08:05

Haaszek od kiedy faliste są papugami pudrowymi? co za głupoty wymyślasz? Nową taksonomię wprowadzasz czy ameryke odkrywasz? Mając kiedyś 30 falistych jakoś nie zauważyłam pudru na nich. Na żadnej z nich :D

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#11

Post autor: haaszek » pn wrz 29, 2014 20:55

taka informację uzyskałam od weterynarza, hodowcy papużek, kiedy rozmawialiśmy o przyczynie jego choroby (alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych - po angielsku: budgerigar dander pneumonicosis, co sugeruje jako przyczynę właśnie papużkę falistą).
Sama zdziwiłam sie, bo pudru nie zauważyłam.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#12

Post autor: pysia34 » pn wrz 29, 2014 21:35

Kompletna bzdura i proszę tego nie powielać!!!!!!!!!!!! Alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych nie dotyczy w żadnym stopniu pudru! Jest to choroba wywołana białkiem zawartym w odchodach ptaków. Białko to po wyschnięciu wnika do płuc w postaci pyłu i kurzu powodując zwłóknienie płuc. Wykrycie zwłóknienia jest możliwe jedynie wysoko wyspecjalizowanymi badaniami prowadzonymi w niektórych klinikach i przychodniach przykopalnianych. Obecnie wprowadzono badanie testami serologicznymi. Gwoli ścisłości chore płuca leczono mi przez pół roku pod kątem AZPP (płuco hodowcy tak zwane) Cóż wynika z tego że bycie weterynarzem nie chroni od głupoty :(

Jegrii
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 19:18
Ptaki które hoduję: Amadyny zebrowate

#13

Post autor: Jegrii » ndz maja 24, 2020 19:23

Witam mój tato jest uczulony na pierza i chyba też pyłki papug. Hoduje zeberki a tato chciał dokupić do nich lub do osobnej klatki papuge od znajomego który hoduje prawie wszytskie papugi. I chciałabym sie spytać która papuga była odpowiednia dla takiego alergika? Chce mu zrobić prezent urodzinowy bo od paru lat marzy mu sie papuga ale nigdy nie miał okazji by ją nabyć.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#14

Post autor: pysia34 » wt lip 07, 2020 17:22

Najmniej alergizującymi papugami są barwnice czyli lory wielkie. Niemniej nie powinno się kupować ptaka na prezent.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości