Zakup papugi na urodziny 7 lat

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Zakup papugi na urodziny 7 lat dziewczynka.

#41

Post autor: Al » czw wrz 10, 2015 17:24

Rudosterka mniej śmieci <glupek> dobre sobie, potrafią tak nabałaganić ,że nimfa to przy niej pikuś, tylko nie " pudrują" tak jak nimfy
cena może być niższa za nap. ptaka sprowadzonego z Czech czy Słowacji

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#42

Post autor: nikia » pt wrz 11, 2015 10:09

Dzięki Al.
Tak właśnie się domyślałam, że rudosterki, które są ptakami żywiołowymi, w ciągłym ruchu więcej bałaganią niż spokojniejsze, w momentach flegmatyczne nimfy.

Wczoraj moja córa przyznała się, że wizualnie bardziej podobają jej się nimfy, ale z oglądanych filmików podczas zabaw rudosterk .... czyli znów jestem w zawieszce <dobani>

dziś nawet porównuję odgłosy ubu papug
nimfy
https://www.youtube.com/watch?v=sv41uya-mYs
rudosterki
https://www.youtube.com/watch?v=H3CWIth ... 8w&index=9

Seba_wse
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 31, 2015 16:39
Ptaki które hoduję: Rudosterka żółtobrzucha...

#43

Post autor: Seba_wse » pt wrz 11, 2015 22:06

Jest na forum temat nimfa czy rudosterka, jednoznacznie wygrała miniara:)
Jak dla mnie jest sympatyczniejsza i bardziej pocieszna:)
Wiadomo papuga musi śmiecić i niszczyć, z wyjątkiem pluszowych ale te już mamy;)
Rudosterka nie pudruje (vs nimfa), to już coś;) No i ponoć jest szansa, że jednak dobrze wyposażony osobnik trafi nam się mało destrukcyjny (vs inne gatunki).

Z innej beczki, jak rozpoznać czy osobnik jest faktycznie młody. Ten z Tczewa ma ogłoszenia z czerwca i lipca na alegratce hmmm.... czyli jakbym wziął tą karioną oswojoną, to nie stanowi czy będzie miała 2 miesiące czy 5, bo i tak oswojona, dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#44

Post autor: Figa » sob wrz 12, 2015 07:53

Czym młodsza tym lepsza, znasz to powiedzenie "czym skorupka za młodu nasiąknie" ? :)

nikia, Seba-wse już podjął decyzje, ale Ty może poczytaj jeszcze o mnichach Nizinnych :) moim zdaniem są super.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#45

Post autor: Al » sob wrz 12, 2015 18:03

Seba_wse, Ptak musi miec dokument o wylęgu w niewoli a tam jest data wylegu- nie dniowa ale miesiac jest zawsze.
Moja była 2 letnia i nie była ręcznie karmiona a oswoiła sie blyskawicznie

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#46

Post autor: nikia » ndz wrz 13, 2015 14:07

Figa dzięki za podpowiedź, poczytałam sobie o mnichach i niestety jako para ptaków nie nadaje się do domu, bardzo głośno krzyczą, ale jeden osobnik ręcznie karmiony jest cichy i szybko uczy się powtarzać słowa, śpiewać piosenki, ba można nawet nauczyć go załatwiać się w jednym miejscu.

Decyzja podjęta ^^ jeszcze muszę porozmawiać z mężem i dwoma hodowcami. Reasumując zdecydowaliśmy się na parę rudosterek, jeśli uda się kupić w tym roku będą to rudosterki zielonolice (ten hodowca ma również mnichy ręcznie karmione, więc zobaczymy jak ptaki wyglądają na żywo, jak się zachowują, jak wygląda stado w wolierze), jeśli w przyszłym to zamówię rudosterki w mutacjach np. turkusowa i opalin.


Seba-wse gdy będziesz miał nowego domownika w postaci młodej rudosterki, wstaw koniecznie zdjęcie <tak>

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#47

Post autor: essex1 » pt wrz 18, 2015 22:26

Ja coś skrobnę-u mnie jest mnicha ,samiec po DNA jest to ptaszyna dość mądra myśląca jak na papugi.Jak każdy gatunek papug i ten potrzebuje kompana do życia,jak wychodzę do pracy codziennie to ciagle mam wyrzuty sumienia ,że zostawiam ją samą(ale to tak z przyzwyczajenia bo dla niej i tak jestem na drugim lub trzecim miejscu w jej hierarchi),zakochany jest od dobrych kilku lat w mojej żonie i nie ma szans na jakąś zmianę.Jak widzi osobę ulubioną to generalnie jest wszystko ok.cos tam śpiewa,pokrzykuje,lubi być drapany,lubi drapać samemu gdzies za uchem ,fikołki robi gdzies na kanapie,na nogach,jakieś spinki zbiera ,zabiera ,przynosi itd.Jak nie widzi,a słyszy to wtedy jest krzykliwy i może być denerwujący.Dwie mnichy oswojone w domu są nie do wytrzymania z mojego punktu widzenia(kiedyś miałem tak).Dwie lęgowe dzikie jak mają osobny pokój w domu to mogą ewentualnie być,choc lepiej w wolierach im sie mieszka...To jednak powodzenia z rudosterkami nikia, Acha pare słówek może się nauczyć gadac dośc czysto,z kupkami to raczej wątpię. <spoko>
Pozdrawiam. Artur

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#48

Post autor: nikia » ndz wrz 20, 2015 20:49

essex1 dzięki, w takim razie już nie będę prosić hodowcy o pokazanie woliery z mnichami, skupię się wyłącznie na rudosterkach ;-)

Seba_wse
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 31, 2015 16:39
Ptaki które hoduję: Rudosterka żółtobrzucha...

#49

Post autor: Seba_wse » ndz wrz 20, 2015 23:58

Paput wylądował:) Córcia jest zachwycona, już się kumplują. Nazwała go/ją "Tutu".
Proste, fajne, miesiąc myślenia a i tak bym nic takiego nie wykombinował:D
Kumaty stworek, przy mocniejszym dziobaniu a raczej "próbowaniu" nas słyszy stanowcze "NIE"
i cofnięcie palca, ręki, tudzież odepchnięcie dziobka i "próbowanie" znacznie, znacznie zostało ograniczone. Chyba się spodobało, bo w sporym poidle odbyła się kąpiel, kawał pokoju został ochlapany zupełnie jak przez psa:D Potem suszenie, wycieranie się o nas i układanie piórek, stroszenie, wiemy już co lubi (mizianie za skrzydełkiem, po szyi). Zdecydowanie poza klatką szuka nas, kto siedzi wyżej ten lepszy.
Wszystkie chomiki, szynszyle etc. po prostu nie mają najmniejszych szans z naszą rudosterką "Tutu".
Teraz muszę pokombinować jak tu wkleić te zdjęcia....:/
Załączniki
IMG_1402.jpg
Faktysznie inne gatunki są traktowane "z dzioba";)
IMG_1384.jpg

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#50

Post autor: Figa » pn wrz 21, 2015 08:25

Seba_wse, gratuluję, cieszę się razem z wami <biggrin> Ptaszyna jest piękna <ok>

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#51

Post autor: nikia » pn wrz 21, 2015 09:48

Seba_wse bajeczna ^^ jak się nie mylę to rudosterka żółtobrzucha. Fajniutkie imię wybrała twoja córa <spoko>

Seba_wse
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 31, 2015 16:39
Ptaki które hoduję: Rudosterka żółtobrzucha...

#52

Post autor: Seba_wse » pn wrz 21, 2015 22:55

Dziękuję, tak to żółtobrzucha. Z rudosterek ta dla nas najładniejsza i się jeszcze taka trafiła:)
Córcia uczyła ją dzisiaj pisać mazakiem po kartce i kilka krzywych nakreśliła.
Papug przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania, zasypia w fałdzie bluzy, w rękawie, wszędzie gdzie ciemno i ciepło. Gdy zasypia to zaczyna gulgotać, dzieci w śmiech, więc musieliśmy zabrać papugę na "telewizję", okazało się, że pcha się w rękawy itp. i tam zasypia. Trzeba przyznać, że ma wysoko rozwinięty instynkt "sroki", nie ma to jak błyskotki. Niektóre guziki jej się tak podobają, że wyciągamy ją z szafy niemalże z bluzką w dziobie, próbuje też ukraść mi okulary. Kolczyków lepiej przy niej nie nosić, można stracić ucho albo dziób;)
Załączniki
IMG_1381.jpg
IMG_1384 (1).jpg
IMG_1416.jpg

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#53

Post autor: nikia » wt wrz 22, 2015 08:03

Seba_wse fantastyczne zdjęcia, rewelacyjny papug <okok>
Ja jestem już wstępnie umówiona z hodowcą na ten weekend i mamy do wyboru rudosterki zielonolice oraz czarnogłowe dzikie jak również ręcznie karmione (były jeszcze lepidy, ale rozeszły się jak świeże bułeczki, zresztą żółtobrzuche różnież). Na miejscu mamy wszystko zobaczyć, woliery i pobaraszkować w klatkach z ręcznie karmionymi, wymóg hodowcy, dzieciaki będą w swoim żywiole <lol2>
Na miejscu możemy podjąć decyzję co do wyboru gatunku. W najgorszym razie jeśli mąż nie przyjedzie na ten weekend to spokojnie zostawi nam 2 sztuki (parę) na odbiór w przyszłym tygodniu, ale tu telefonicznie muszę podać gatunek.
Zastanawiam się czy nie zdecydować się na ręcznie karmione, hodowca podkreślił, że dzikie miały styczność z człowiekiem tylko podczas podawania jedzonka i na początek będą chciały uciekać i obijać się o klatkę, różnica między ręcznie karmionymi to 80zł.
Widząc zdjęcia Seby nabieram ochoty na ręcznie karmione :PP

Awatar użytkownika
Etna
Posty: 64
Rejestracja: pt wrz 12, 2014 15:20
Ptaki które hoduję: kanarki, papugi katarzynki
Lokalizacja: Łomianki

#54

Post autor: Etna » wt wrz 22, 2015 10:04

Super, cieszę się, że tak dobrze trafiliście i jesteście zadowoleni.

Seba_wse
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 31, 2015 16:39
Ptaki które hoduję: Rudosterka żółtobrzucha...

#55

Post autor: Seba_wse » wt wrz 22, 2015 11:23

Dziękuje za miłe słowa.
Z ciekawych rzeczy, to nasz/a Tutu wczoraj rysowała mazakiem. Córcia posadziła papuga na biurku, dała mazaka, końcówka w dziób, druga pisząca po kartce i jakieś ostre szczyty zostały namazane, pochwała i dużo radości, że papuga potrafi pisać:D Mamy to nawet nagrane:)
Z Łodzi do Tczewa jest autostrada, więc można się chyba zamknąć ze Świętokrzyskiego w tym samym czasie co ja dziurawymi drogami;) Jeszcze jedną karmioną hodowca ma, mogę podać namiary. Żółtobrzucha jest fantastycznie wybarwiona, co tu dużo gadać, po kąpieli i układaniu piórek prezentuje się naprawdę rewelacyjnie, dużo ładniej niż na zdjęciach:)
Nasz Synek jest teraz trochę przeziębiony, szukając info, czy to może być groźne dla papug trafiłem na wątek o pocieraniu dziobem. Nasza pociera dziobem, zwłasza po jedzeniu jabłka i jakby na powitanie, jak się ją bierze na rękę, to od razu dwa razy dziobem/łebkiem pociera o rękę i potem nie, ewentualnie jak siedzi u długowłosych i włosy ją ewidentnie łaskoczą, wtedy też albo pociera łebkiem albo łapką się drapie. To chyba normalne?
Poza tym apetyt ma, często skubie mieszankę 64, jabłko zajada, marchewki nie umiała jeść, ale posmakowała chyba, mandarynka początkowo nie jej smak, ale zauważyłem, że czasem zamacza w niej dzioba:) No i zaczyna się wypuszczać w loty poza pokój dzieci, na razie leci za nami do przedpokoju.
Gdzieś czytałem, że lotnikami są średnimi (rudosterki), no ale ta radzi sobie całkiem nieźle, potrafi zawisnąć w powietrzu, bardzo manewrowa. Właściwie to porównanie mam tylko z falistą, która zdawała się tylko latać po prostej z punktu w punkt.
Zachęcam też do przełkniecia myśli o metrowej długości klatce, ptak faktycznie ma możliwość przefrunięcia się, wiadomo, że czasem musi jednak być zamknięta bo gotowanie, sprzątanie etc.

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#56

Post autor: misia458 » wt wrz 22, 2015 21:05

Fajny papug <brawo>
Rudosterki chyba wszystkie lubią chować się i spać w rękawach lub pod bluzką.
Chciałbym zwrócić wam uwagę żebyście za bardzo jej nie rozpieścili, po początkowym zauroczeniu jak zaczniecie trochę jej mniej czasu poświęcać, to mogą pojawić się problemy z zachowaniem. Lepiej od razu przyzwyczajać ją do momentów że również zostaje sama i ma czas na swoje zabawy.
Zachowanie z dziobem jest jak najbardziej naturalne.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
nikia
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 19:46
Ptaki które hoduję: rudosterki
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#57

Post autor: nikia » śr wrz 23, 2015 09:45

Dzięki Seba, ale do Tczewa mam 516km (w jedną stronę ok 6h, z małymi dzieciakami to jest za duży maraton), a do hodowcy, z którym się umówiłam mam ok 100km (w jedną stronę godzina z hakiem).
Dodatkowo zamierzam kupić parę rudosterek, nie chcę kombinować z badaniami DNA, szukanie drugiej z badaniami, później kwarantanna i stres czy ptaki się zaakceptują. Spory jednorazowy wydatek, ale ptasie powinny być szczęśliwe. Hodowca w rozmowie telefonicznej mówił, że ma kilka par rudosterek, więc ptaki może dobrać z różnych gniazd.

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#58

Post autor: Grzegorz » pn paź 05, 2015 20:17

Od jednej się zaczyna;) ja znam dziewczynkę, która również w tym wieku zapragnęła mieć papugę, teraz chce zostać ornitologiem i powiedziała że zaczyna pisać książkę;) he he. Powodzenia z przygodą z papugami:)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

monikacicha90
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:33
Ptaki które hoduję: Faliste

#59

Post autor: monikacicha90 » czw lip 28, 2016 09:57

Mam do was pytanie. Mój chrześniak za 2 tygodnie kończy 9 lat i chciałabym mu dać w prezencie papużkę falistą (oczywiście z całym ekwipunkiem i klatką, którą chce zamówić z https://www.naszezoo.pl/pl/c/Ptaki/203). Dzieciak nie miał jeszcze żadnego zwierzątka, a bardzo je lubi. Jego rodzice wyrazili zgodę na jakiegoś ptaszka. Chciałabym, żeby chrześniak nauczył się trochę odpowiedzialności, no i przede wszystkim wiadomo, zwierzęta powodują że jesteśmy bardziej empatyczni. Powiedzcie mi, co muszę wiedzieć dokonując wyboru. Co lepsze dla dziecka - samiec czy samiczka, no i oczywiście kiedy najlepiej dokupić drugą?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#60

Post autor: Al » czw lip 28, 2016 10:34

zaraz kupic 2 papużki, we wrzesniu dzieciak pojdzie do szkoly i ptak zostanie sam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość