Papuga dla Studentki

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Nasty_Blacky
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 21, 2017 20:27
Ptaki które hoduję: Żadne - na razie :)

Papuga dla Studentki

#1

Post autor: Nasty_Blacky » śr cze 21, 2017 21:25

Witam Serdecznie
Zastanawiam się nad zakupem papugi i chciałabym usłyszeć opinie bardziej obeznanych osób. Nie chce wyrządzić zwierzakowi krzywdy.
Chciałabym kupić papugę aby uzyskać wiernego przyjaciela. Marzy mi się papuga oswojona - chce tylko jedną z którą mogę się na tyle przywiązać by i na dwór ja luzem puszczać(oczywiście nie od razu i jeżeli to możliwe). Martwię się jednak jak papugi wytrzymują podróże. Mam siostrę mieszkającą w Berlinie i około dwa razy w roku jadę ja odwiedzić na tydzień lub na dwa. Prawdopodobnie jak zacznę niedługo studiować będę zmuszona częściej podróżować ponieważ w moim rodzinnym miasteczku nie ma uniwersytetów. Zastanawiam się jak wygląda podróżowanie z takimi papugami - czy to znoszą i czy nie maja problemów ze zmianą otoczenia jeżeli właściciel jest z nimi? I jak to wygląda z podróżami w unii europejskiej?
Również się zastanawiam czy zakupić papugę teraz, czy może dopiero gdy wyprowadzę się do nowego miasta w październiku. Ogólnie czy jest może jakiś gatunek który by do mnie mniej więcej pasował? Z wyglądu bardzo podobają mi się Rudosterki zielonolicei myślałam nad jej kupnem - zależy mi na tym by była to papuga większego rozmiaru. Jestem też osobą która dużo obcuje z komputerami i konsolami więc w moim pokoju grasuje mnóstwo kabli i oczywiście częściowo będę mogła to ograniczać.

Ogólnie byłabym też wdzięczna za polecenie dobrych hodowli na województwie pomorskich i okolicach ewentualnie te które wysyłają (ale koniecznie hodowle sprawdzone, które wyślą ją w dobrych warunkach<ale wolałabym tego uniknąć>)
Na górę

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#2

Post autor: Rysiek » czw cze 22, 2017 07:54

Moim zdaniem, z całym szacunkiem, ale na tym etapie Twojego życia na razie nie ma miejsca dla papugi i to "większego rozmiaru"

Nasty_Blacky
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 21, 2017 20:27
Ptaki które hoduję: Żadne - na razie :)

#3

Post autor: Nasty_Blacky » czw cze 22, 2017 11:45

Ohh, tak się troszeczkę domyślałam, ale chciałam dla pewności jeszcze to usłyszeć. Dziękuję za opinie. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość