Wybór Papug

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Awatar użytkownika
Figa
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Re: Wybór Papug

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 17:49

Rumyk to może napisz, jakie Ci się podobają.

Rumyk
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

Post autor: Rumyk » pt wrz 01, 2017 20:22

Szukam papuzki ktora bedzie rozmawiac, wiem ze do kwoty 300-400 nie znajde takiej co swiadomie rozmawia lecz tylko powtarza. jest latwa do oswojenia i lubi z czlowiekiem obcowac. jest po prostu bardzo towarzyska. I najbardziej mi sie spodobaly mnichy nizinne

Awatar użytkownika
Figa
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna

Post autor: Figa » pt wrz 01, 2017 22:37

Rumyk papugi powtarzają, a nie rozmawiają, są bardzo mądre, dużo kojarzą, ale to nie jest rozmowa taka jak z człowiekiem. Nawet gatunki uznawane za najlepiej mówiące, nie jest powiedziane, że każdy osobnik będzie powtarzać, często powtarzają dźwięki, gwizdy, a mowa im nie wychodzi. Nawet papużki faliste mogą wykazywać zdolności do naśladowania mowy ludzkiej.

Rumyk
Ptaki które hoduję: Papugi Faliste

Post autor: Rumyk » sob wrz 02, 2017 11:24

Zdaje sobie z tego sprawe. Ale po przygodach z moimi falkami juz wiecej falek nie chce. Jestem w trakcie budowania klatki dla nowej papugi i narazie sie orientuje jaka by sobie sprawic.

davede
Ptaki które hoduję: Póki co, żadne

Post autor: davede » pt cze 29, 2018 23:59

Cześć,

Zastanawiamy się z narzeczoną nad parką. W zasadzie decyzja została już podjęta. Kupiliśmy niemal wszystko, oprócz domniemanych domowników. Posiadamy wolierę o rozmiarach 80 cm x 45 cm (szerokość) i 130 cm (wysokość). Byliśmy dzisiaj w zoologicznym i choć mieli spory wybór, tak nie mogliśmy dojść do konkretów. Z racji na ograniczony budżet, jak i samo zainteresowanie, głównymi kandydatami były Rozella blada oraz Modrolotka czerwonoczelna (różnych "wariantów" zielona, niebieska, kremowa, o ile ma to znaczenie, poza różną ceną :P ).

Były też inne papużki, ale te z kolei mniej nam się podobały. Pytani brzmi, jakim wyborem kierowalibyście się w tym temacie? Bardzo spodobały nam się Rozelle, ale wyczytaliśmy, że potrzebują dużo miejsca na latanie (mimo, że w zoologicznym niezbyt chciało im się fruwać) i możliwe, że w naszej wolierze nie miałyby miejsca. Czy jest to prawda?

Chciałbym zaznaczyć, że są to nasze pierwsze ptaki, dlatego też chętnie poczytam wszelkiego rodzaju wskazówki, na co zwrócić uwagę, itd. Ah, i jeszcze jedna kwestia. Mam lekkie uczulenie, aczkolwiek przebywanie ze zwierzętami póki co mnie nie męczyło. Mam nadzieję, że nie jest to problem.

Pozdrawiam i miłego weekendu

Awatar użytkownika
fotorobart
Ptaki które hoduję: Wacek i Kaśka
Kontakt:

Post autor: fotorobart » sob cze 30, 2018 08:11

nie kupujcie w zoologicznym, kupcie MŁODEGO patka od któregoś z hodowców....

davede
Ptaki które hoduję: Póki co, żadne

Post autor: davede » sob cze 30, 2018 10:07

Dzięki za odpowiedź. Zobaczymy, co mamy w okolicy, tzn. jakich hodowców. Wracając do tematu, jakie papugi polecacie na początek? Czy warto rozglądać się za tymi, które wymieniłem na początku?

Awatar użytkownika
Al
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Kontakt:

Post autor: Al » sob cze 30, 2018 15:07

nie ma ppaugi na poczatek, papuga zyje kilknascie lat a nawet dłużej, za 2 lata wymienisz na nowszy model bo juz wiesz jak się nimi zajmować ? kupujesz to co chcesz i na co masz warunki, msisz poczytac o poszczególnych gatunkach, poznac ich wymagania, rozelle nie nadaja sie do klatek a jak już to nie licz na przytulanie czy głaskanie, tak samo jest z modroltkami- kozami, swiergotkami, będą oswojone ale na bliższe kontakty nie licz, będa jadły z reki, siadały na głowie czy ramieniu i to wszystko. czy jesteś w stanie zapewnić samotnemu ptakowi kontakt z człowiekiem przez większosc czesc dnia ? jezeli nie to kup 2 ptaki

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”