Jaka papuga dla samotnej,pracującej osoby ?

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Legia27
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 19:50
Ptaki które hoduję: Nie posiadam jeszcze ptaka.

Jaka papuga dla samotnej,pracującej osoby ?

#1

Post autor: Legia27 » czw gru 27, 2018 20:06

Witam,
jak w tytule,jestem osobą w średnim wieku. Pracuje w regularnych godzinach ale jednak parę godzin codziennie spędzam poza domem. Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem papugi ale chce żeby był to zakup przemyślany aby ptaku nie robić więcej krzywdy dla swojej przyjemności i obowiązku jakie się wiąże z posiadaniem papugi. Powiedzcie mi czy są jakieś gatunki papug które powiedzmy "dobrze" znoszą kilku godzinną codzienną samotność ? Czy w ogóle powinienem myśleć o zakupie papugi ? Jeśli chodzi o wielkość mieszkania to standardowe mieszkanie w bloku. Kolejnym ograniczeniem jaki jest to budżet,na ptaka chciałbym przeznaczyć do 1200 zł. Czy możecie mi pomóc,doradzić jeśli byście się na moim miejscu decydowali to na jaki gatunek by padło ? Dodam że chciałbym aby ptak podczas mojego bycia w mieszkaniu mógłby być na wolności i był moim "towarzyszem", dobrze gdyby nie był przesadnie hałaśliwy choć wiem że papugi lubią pokrzyczeć i z tym oczywiście się liczę.
Proszę o szczere słowa ale nie z wylaniem od razu hejtu w moją stronę.
Pozdrawiam i będę wdzięczny za każde sugestie ;)

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » pt gru 28, 2018 17:24

Pytanie ile tych godzin nie ma cię w domu ?? Może zakup 2 sztuk ręcznie karmionych byłby tutaj dobrym pomysłem ?? Np dwie ręcznie karmione rudosterki będą z chęcią tobie towarzyszyć gdy będziesz w domu - a gdy cię nie będzie - nie będą się nudzić razem - nie odczują tego tak mocno. Ważne żeby były to karmione ręcznie papugi bo inaczej będą zajęte tylko sobą i z pupila nici. Ja teraz będę kupowała (czekam) na ręcznie karmioną rudosterkę zielonolicą - koszt 400 pln. Ja będę mieć jedną - ale nie pracuję aktualnie no i w domu są dzieci w wieku 8 i 11 lat.
Na pewno nie ma sensu kupować jakiejś dużej papugiw takiej sytuacji - o faliste i nimfy ręcznie karmione jest dość trudno. Pooglądaj filmiki na YT - jest tego mnóstwo (wpisz green cheek conure ) i zobaczysz, że nawet jak są dwie - świetnie funkcjonują z właścicielem :) ja osobiście nie mogę się już doczekać swojej :D

Legia27
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 19:50
Ptaki które hoduję: Nie posiadam jeszcze ptaka.

#3

Post autor: Legia27 » ndz gru 30, 2018 21:11

Cześć,dzięki Agata za odpowiedź ;) W domu nie mam mnie w tygodniu dość długi czas bo jest to około 10-12 godzin,a chyba to sporo aby nawet parkę takich papużek męczyć byciem skazanych tylko na siebie siebie w tym czasie... Żałuję bardzo ale po przeczytaniu sporej ilości artykułów chyba póki co będę musiał odpuścić zakup Papugi czy też Papug dwóch...
Jeszcze raz Agata dzięki za odniesienie się do mojego posta :)
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#4

Post autor: Agata82 » pn gru 31, 2018 12:10

Nie ma sprawy, cóż mnie osobiście pozostaje POGRATULOWAĆ rozsądku, uwierz, że niewiele osób w ogóle zastanawia się nad takimi rzeczami - tylko impulsywnie biegnie do sklepu i kupuje. A że dzisiaj żegnamy stary rok i witamy nowy - to ja Ci życzę, byś mimo wszystko doczekał się chwili by ptaszek zagościł w Twoim domu :) w życiu nic nie jest niemożliwe :)
Ja Ciebie całkowicie rozumiem, ja stara jestem (za chwilę 37 mi stuknie) , matka dwójki dzieci, dom 250 m na głowie - a cisza w domu po odejściu ostatniej papugi doprowadzała mnie do szaleństwa, ja nie liczę na to, że moje dzieci będą dbały o papuga - bo pomimo, że będzie stał u syna w pokoju i niby ma być dla niego - to tak naprawdę JA chciałam tę papugę najbardziej i całą odpowiedzialność za nią biorę na siebie :) miło będzie jak dzieci pomogą. Świnką córki też zajmuję się ja - i w ogóle mi to nie przeszkadza - mogę dbać o wszystko - tylko nie o kwiatki w doniczkach :D

pozdrawiam i może kiedyś do nas wrócisz z papugą ;)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#5

Post autor: WOJTEKZ » pn gru 31, 2018 12:41

Jeżeli kupisz dwie papugi to one pod czas Twojej nieobecności w domu dadzą sobie radę, i przeżyją bez najmniejszych oznak tęsknoty. Po prostu zajmą się sobą i to im będzie odpowiadało lepiej niż Twoje towarzystwo. Po Twoim powrocie do domu będą miały czas na zabawę z Tobą, jednak cały czas będą wolały być razem. Znajomy miał dwie aleksandretty oswojone na maxa ptaki latały wszędzie razem miały do dyspozycji całe poddasze jednak jak zobaczyły właściciela to przylatywały do Niego na orzeszki.Ten mój znajomy był kiedyś na forum o opisywał jak oswajał swoje ptaki Jego nick to MOPS.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Legia27
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 27, 2018 19:50
Ptaki które hoduję: Nie posiadam jeszcze ptaka.

#6

Post autor: Legia27 » czw sty 03, 2019 20:18

Jeszcze raz bardzo dziękuje za odpowiedzi Agata i Wojtek,za wszelkie sugestię i własne doświadczenia jak się okazuje bardzo pozytywne :) Niestety jak już wspomniałem we wcześniejszym poście póki co dla dobra potencjalnie zakupionych papug odkładam zakup...Może w przyszłości w mieszkaniu pojawi się ktoś prócz mojej osoby i wtedy rozważę zakup pięknej papużki :)
Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam Was oboje :)
Łukasz.W.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości