Gatunki papug i ich charaktery

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

jagoda2512
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 05, 2019 12:44
Ptaki które hoduję: Mnicha nizinna, nierozłączki, papugi faliste.

Gatunki papug i ich charaktery

#1

Post autor: jagoda2512 » wt lut 05, 2019 12:58

Witam, chciałam zapytać was o wasze opinie na temat charakterów papug. Szukam aktualnie papugi u chciałabym dopasować jej charakter, najważniejsze dla mnie jest jak papuga się zachowuje. Ważne jest dla mnie żeby była bardzo przyjazna i mało agresywna i niehumorzasta. Oczywiście piszę tu o oswojonych papugach.
Zauważyłam już niektóre cechy poszczególnych papug. Na przykład kakadu są bardzo zabawowe ale humorzaste i to też bardzo. Nierozłączki bywają zabawowe ale często były agresywne. Mnicha nizinna jest dość spokojna, nieagresywna, ale nie za bardzo przyjacielska i nie lubi się bawić. Aleksandretty są humorzaste, ale lubią się bawić. Ary wydają się być spokojne, ale za to niezbyt chętne do zabawy. I tak dalej... Więc moim ideałem charakteru papugi jest papuzka falista. Jest ona zabawowa, oddana i w dodatku nieagresywna i nie humorzasta. Ale miałam już bardzo dużo papug falistych i chciałabym papugę, która ma podobny charakter, ale jest np. większa. Nie znam charakterów papug takich jak konury, rudosterki, Amazonki, lory, barwinki.
Może wy wiecie czy jest jakaś większa papuga, która jest zachowaniem podobna do falistych? Czyli lubi się bawić, jest oddana i przyjacielska, i w dodatku mało agresywna.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » wt lut 05, 2019 13:17

Z większych papug niż p. faliste mam doświadczenie jedynie z rudosterką. Je bardzo łatwo się oswaja, nawet jeśli nie jest ręcznie ręcznie karmiona (tylko musi być młoda, nie po przejściach bo to inna historia). Ostatnio bardzo dużo jest tutaj pisane o nich, do zakupu szykują się już co najmniej dwie osoby tutaj, możesz poczytać ich wady i zalety (subforum "rudosterki") Głównie właśnie ich charakter przyczynił się do bycia tutaj tak popularnymi.
PS zauważyłam, że mało osób wie o tym że rudosterka to rodzaj konury (nawet tutaj są potraktowane jako dwie różne rzeczy - dwa różne subfora)

jagoda2512
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 05, 2019 12:44
Ptaki które hoduję: Mnicha nizinna, nierozłączki, papugi faliste.

#3

Post autor: jagoda2512 » wt lut 05, 2019 13:24

Ja akurat wiem. Mnicha to też konura, ale wydaje mi się, że rudosterki i konury słoneczne (bo o nie mi tutaj chodziło, też o ten drugi rodzaj, co są podobne do konur słonecznych) mają różne zachowania. Tak samo różowa Kakadu a ten najpopularniejszy rodzaj Kakadu wydają się zupełnie inne z charakteru. Trochę poczułam się w tym momencie jakby ktoś mnie pouczał, a wcale nie musiał.

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#4

Post autor: Rozalka:) » wt lut 05, 2019 13:28

Przepraszam, nie wiedziałam o tym. Ale mnicha to absolutnie nie jest konura

jagoda2512
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 05, 2019 12:44
Ptaki które hoduję: Mnicha nizinna, nierozłączki, papugi faliste.

#5

Post autor: jagoda2512 » wt lut 05, 2019 13:29

Nie jest konurą, ale ma jak najbardziej jej "korzenie", jest jej tak jakby podgatunkiem, w sumie nawet zauważyłam, że budowa i wygląd ma dość podobny.
A, no tak, ona jest w jakiejś grupie papug neotropikalnych, a na czele tych papug jest właśnie także jako przedstawiciel rudosterka kasztanowobrzucha. Ale w sumie to nie o to chodzi, dziękuję bardzo za podpowiedź.

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#6

Post autor: Bercicki » wt lut 05, 2019 15:11

Mnichy jeśli chodzi o nie to są to ptaki dość głośne ale za to świetnie uczą się mówić są chętne do zabaw i przytulania
Ary są głośne ale nie cały czas, są bardzo inteligentne, lubią się przytulać i często na internecie widać jak aportuja to znaczy że właściciel rzuca im np piłeczkę i one za nią gonią i przynoszą, ich umiejętności nasladowcze nie są zbyt dobre
Rudosterki <serduszka> Jestem oczarowany tymi stworzonami tutaj na forum jest naprawdę bardzo dużo o nich
Zalety
Sa one bardzo towarzyskie, uwielbiaja się bawić. Mówi się że rudosterki to takie drugie przytulanki po kakadu
I to chyba prawda widziałem już tyle filmów gdzie mogą one się przytulać godzinami. Nie są one zbyt głośne a jesli będzie to ptak ręcznie karmiony to już dopiero będzie cichy, żyją one około 30 lat więc można mieć przyjaciela na naprawdę długi czas, są to ptaki które uwielbiają leżeć na plecach, łatwo uczą się sztuczek, lubią same z siebie jesc owoce i warzywa więc nie będzie problemu z uczeniem ich tego. O rudosterkach można naprawdę znaleźć Jeszce więcej zalet w sumie jak w większości papug
Wady
Maja one tendencje do Szczypania napaczatku jest to delikatne ale z czasem może być to dość polesne ale można je tego odłuczyć trzeba naprawdę poczytać na tym forum jest bardzo dużo informacji prawie że na każdy temat pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem
PS
Rozalka:) pisze:
wt lut 05, 2019 13:17
Ostatnio bardzo dużo jest tutaj pisane o nich, do zakupu szykują się już co najmniej dwie osoby tutaj
Czy chodziło Ci o mnie i agate82? <wysmiewacz>

Awatar użytkownika
Ara swvera
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 22, 2018 00:07
Ptaki które hoduję: papużka falista(kiedyś)

#7

Post autor: Ara swvera » pn lut 18, 2019 01:58

Miałem kiedyś papużki falistej,obecnie mam are marakanę.Czy jej zachowanie jest podobne? hmm taki większy pieszczoch z tym faktem że nie skacze wszędzie jak taki kurdupelek.Napewno rudosterki będą bardziej żywe.Ale jak chcesz papugę która jest przytulanką i jest bardzo aktywna z przerwami dla siebie i stojaka to możesz pomyśleć nad małymi arami czyli: marakana,żółtokarka, żółtlica,niebiesko głową,nobilis(bardziej konurka),severa(odradzam bo to ptaki typu żako)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości