Podstawowe pytania o papugach

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Basia AK
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 09, 2021 22:53
Ptaki które hoduję: Póki co żadnę, ale chciałabym w przyszłości mieć jakieś, oczywiście pod warunkiem, że uznam moje warunki za odpowiednie dla trzymania papug.

Podstawowe pytania o papugach

#1

Post autor: Basia AK » śr lut 10, 2021 10:14

Witam wszystkich! (Mój pierwszy wpis)

Od pewnego czasu myślę o kupnie papugi. Jednak w internecie brakuję informacji które mnie interesują.

Chciałabym zadać wam kilka pytań.
1. Czy z papugą jest dobry kontakt? Lepszy niż np. z królikiem lub świnką morską?
2. Jak to jest z ich odchodami? Czy bardzo często to robią? Czy jest dużo pracy z ich sprzątaniem? Czy śmierdzą?
3. Na jak długo wypuszczać papugę z klatki? Wiem, że na jak najdłużej, ale zależy mi na takim minimum.
4. Czy papugi muszą być dwie? Jest mnóstwo napisane o tym na różnych forach, ale zdania są bardzo podzielone.
5. Czy papugi często chorują? I czy są to groźne choroby?
6. Czy papugi muszą mieć jakieś zabiegi u weterynarza? Np. jak psy szczepienie?
7. Czy zachowanie różni się u samca i samicy? Nie chodzi mi o możliwości mowy tylko o charakter.
8. Czy śpiewają w nocy? I ogólnie czy są bardzo głośne. Gdzieś czytałam, że nie będą w nocy krzyczeć jeżeli klatkę przykryję się jakiś kocem, albo prześcieradłem. Czy to prawda?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Są to pytania dość ogólne, bo narazie dopiero zbieram informację na temat papug. Rozumiem też, że każdy gatunek papugi się różni, więc opiszcie swoje przeżycia z papugami. Pozdrawiam wszystkich!

BluBudgies
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 07, 2020 11:51
Ptaki które hoduję: papugi

#2

Post autor: BluBudgies » śr lut 10, 2021 13:34

1. To zależy czy jest to jedna papuga czy dwie. No i oczywiście ile czasu jej poświęcasz.
2. Duże papugi duże odchody ale stosunkowo rzadko. Małe papugi małe odchody ale bardzo często (co 15-20 min)
3. To musisz sama wyczuć czy papuga już się wylatała i jest zmęczona. Ja sugeruje wypuszczać na krócej, ale częściej.
4. Jeżeli nie jesteś im w stanie poświęcić większości czasu, to dwie.
5. Na to pytanie się nie wypowiem, pojęcia nie mam, ale moje ani razu jeszcze nie wymagały specjalistycznej opieki.
6. Jeżeli nie jeździsz z nimi za granicę albo na wystawy papug to nie.
7. Nie, jeśli chodzi oo regułę. Każda papuga niezależnie od płci może być i najkochańszym stworzeniem na świecie jak i małym diobełkiem.
8. W nocy są zupełnie cicho, nic zresztą wtedy nie widzą. Za dnia to już kwestia właściwego wychowania i gatunku papugi. Przykrycie kocem nic nie da, jeżeli nie jest na tyle gruby, aby w klatce panowała zupełna ciemność. Ale na pewno przez pierwsze kilka razy ucichną ze zdziwienia.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » śr lut 10, 2021 17:13

BluBudgies pisze:
śr lut 10, 2021 13:34


6. Jeżeli nie jeździsz z nimi za granicę albo na wystawy papug to nie.
nie ma szczepień- nie ma żadnych wymaganych, nie ma szczepionek dla papug - nie ma znaczenia czy ptak jedzie za granice czy na wystawę,papug się nie szczepi bo niby na co ???

BluBudgies
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 07, 2020 11:51
Ptaki które hoduję: papugi

#4

Post autor: BluBudgies » czw lut 11, 2021 10:57

nie ma szczepień- nie ma żadnych wymaganych, nie ma szczepionek dla papug - nie ma znaczenia czy ptak jedzie za granice czy na wystawę,papug się nie szczepi bo niby na co
Tak, tak. Szepień jako tako nie ma. Chodziło mi tu raczej u samą wizytę u weta i różne badania.

Basia AK
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 09, 2021 22:53
Ptaki które hoduję: Póki co żadnę, ale chciałabym w przyszłości mieć jakieś, oczywiście pod warunkiem, że uznam moje warunki za odpowiednie dla trzymania papug.

#5

Post autor: Basia AK » czw lut 11, 2021 11:52

BluBudgies pisze:
czw lut 11, 2021 10:57
nie ma szczepień- nie ma żadnych wymaganych, nie ma szczepionek dla papug - nie ma znaczenia czy ptak jedzie za granice czy na wystawę,papug się nie szczepi bo niby na co
Tak, tak. Szepień jako tako nie ma. Chodziło mi tu raczej u samą wizytę u weta i różne badania.
A trzeba odrobaczać papugi?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » czw lut 11, 2021 17:47

BluBudgies pisze:
czw lut 11, 2021 10:57
nie ma szczepień- nie ma żadnych wymaganych, nie ma szczepionek dla papug - nie ma znaczenia czy ptak jedzie za granice czy na wystawę,papug się nie szczepi bo niby na co
Tak, tak. Szepień jako tako nie ma. Chodziło mi tu raczej u samą wizytę u weta i różne badania.
na wystawy badania nie sa potrzebne, tylko gdy chcesz z ptakiem pojechac do innego karju, to potrzebujesz zaswiadcenie od weta, ze ptak zdrowy, ale w 99 % dostaje sie bez badan, na poczekaniu

a co do odrobaczania- to robimy to po uprzednim zbadnaiu odchodow, i gdy ptak wymaga to podajemy mu odp. leki, ale ptak od urodzenia trzymany w domu nie ma gdzie zlapac pasozyta, bo one w powietrzu nie latają - choc odchody do badania zawsze mozna dać

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość