Wybór papugi

Gdzie i jak kupować ptaki.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Papixs
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 26, 2021 12:03
Ptaki które hoduję: Jeszcze nie hoduję

Wybór papugi

#1

Post autor: Papixs » wt kwie 27, 2021 01:40

Hejka! Na wstępie chciałabym przeprosić jeśli moje pytanie będzie głupie(?), ale szperam już od jakiegoś czasu po internecie i nie mogę dalej się zdecydować. Otóż, jestem zainteresowana zakupem papugi. Zależy mi żeby ta papużka była łagodna i nie sprawiała jakichś mega dużych problemów. Dodatkowo fajnie jakby nie była agresywna w stosunku do psa. Szperając po różnych stronkach czy kanałach wybrałam sobie kilka gatunków spośród których chcę wybierać. Znalazła się tutaj nierozłączka, wróbliczka, nimfa i afrykanka. Aktualnie siedzę w domu więc nie będzie problemu z poświęcaniem czasu jednej papużce, jednak potem gdy zaczną się studia będę chciała kupić jej towarzystwo. (Chyba, że lepiej od razu kupić dwie, ale jednak obawiam się trochę, że papuzia będzie taka "dzika" i nie nawiążemy bliskiej relacji na jakiej mi zależy). Przechodząc do sedna, mam kilka pytań.
1. Która z wymienionych papug będzie tutaj najlepszym wyborem? Domyślam się, że są między nimi różnice i wybór należy do mnie, ale może ktoś bardziej doświadczony coś na ten temat więcej mi powie. :)
2. Tak jak już pisałam wyżej, lepiej od razu brać dwie czy potem ewentualnie dokupić?
3. Czy posiadanie którejś z wymienionych przeze mnie papug wymaga wpisania do rejestru?
I to są w sumie najważniejsze rzeczy jakie na ten moment mnie interesują. Nie pogardzę też poleceniem jakiejś dobrej książki (poradnika) odnośnie któregoś z wymienionych gatunków. Dodam też, że będzie to pierwsza papuga.

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#2

Post autor: Monia_Jessi » pt maja 07, 2021 20:16

1.Nimfy są bardzo przyjacielskie i radosne,choć to też zależy od charakteru,bo każda papużka ma inny,tak jak my ludzie ( z innymi zwierzakami typu pies trzeba uważać,ptak to nie pies,a pies to nie ptak,inne gabaryty,wielkość...)

2.Papugi to zwierzęta stadne,wiec od razu najlepiej dwie z jakiejś super sprawdzonej hodowli,nie z pierwszego lepszego zoologa,my ludzie nigdy nie zapewnimy im tego ,co druga papuga.

3.Nie(nierozłączki i nimfy,nie wiem jak reszta)

Na Facebook są różne grupy papuzie,w zależnosci jaką kupisz,dużo tam mądrych informacji ,z książek to nie polece nic,bo nie znam takowych,które byłby jakieś super i na czasie,kiedyś ktoś tu pisał o jakiejś w jezyku angielskim,ale nie pamietam jaki był tytuł ( może jeszcze ktoś napisze i poda)

A tam ode mnie to...nigdy nie wiadomo jaką się kupi i czy nie będzie 'dzika' jak napisałaś,one mają rożne charaktery,trzeba dużooo cierpliwości ,bałaganią i niszczą z czego też trzeba zdawać sobie sprawę.

Wypowiadam się o nimfach,bo takie miałam/mam...jeszcze były faliste,ale o nie nie pytałaś.

Nierozłączki jak sama nazwa już mówi,powinny też być we dwie ,nigdy same.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post autor: coco39 » śr maja 19, 2021 19:20

Po pierwsze jeśli chcesz mieć pupila najlepiej szukaj ptaka ręcznie karmionego najlepiej poszukaj hodowli i dogadaj sie z hodowca czy wykarmi ci ptaka.
Gatunki które wymieniłaś mają duży rozrzut jeśli chodzi o finanse od 100 do 1200zł(mówię tutaj o ptakach ręcznie karmionych.Rejestracji nie podlega nimfa oraz nierozłaczka czerwonoczelna reszta nierozłączek wróbliczki i senegalka podlega rejestracji.
Jeśli nie miałaś do czynienia z papugami polecam ci nimfę jest to dosyć spokojny ptak.Nie jest wymagający i trudny w utrzymaniu a wkład finansowy nie jest duży.Na początek sugeruje zakup jednej papugi ze względu na to iz łatwiej będzie ci "ogarnąć" jedną papugę niz dwie.Jak ogarniesz wszystkie aspekty związane z twoja papużka dobrze ją sobie ułożysz wtedy dokup druga tego samego gatunku najlepiej łatwiej będzie ci z nową papugą dojść do "porozumienia" będzie miała swojego ptasiego partnera za wzór do przełamania barier związanych z tobą nowym otoczeniem itp.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#4

Post autor: coco39 » śr maja 19, 2021 19:22

Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:16
Nierozłączki jak sama nazwa już mówi,powinny też być we dwie ,nigdy same.

To totalna bzdura totalny mit .Nierozłączki tak jak inne papugi mogą przebywać w pojedynkę .
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

marcin19800
Posty: 380
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#5

Post autor: marcin19800 » śr maja 19, 2021 22:24

coco39 pisze:
śr maja 19, 2021 19:22
Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:16
Nierozłączki jak sama nazwa już mówi,powinny też być we dwie ,nigdy same.

To totalna bzdura totalny mit .Nierozłączki tak jak inne papugi mogą przebywać w pojedynkę .
Nie prawda. Ptaki stadne nie powinny być trzymane w pojedynke.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#6

Post autor: WOJTEKZ » czw maja 20, 2021 09:35

marcin19800 pisze:
śr maja 19, 2021 22:24
coco39 pisze:
śr maja 19, 2021 19:22
Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:16
Nierozłączki jak sama nazwa już mówi,powinny też być we dwie ,nigdy same.

To totalna bzdura totalny mit .Nierozłączki tak jak inne papugi mogą przebywać w pojedynkę .
Nie prawda. Ptaki stadne nie powinny być trzymane w pojedynke.
Zarówno inne papugi jak i nierozłączki mogą być trzymane w pojedynkę oczywiście że ptaki powinny być trzymane w parach ale pojedyńczym papugom nic się nie stanie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zakup ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość