TRANSPORTERKI

Jak i w czym przewozić.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Zukola
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 11:14
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Wro

#21

Post autor: Zukola » śr kwie 24, 2013 16:54

Ja też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabieraniem papugi z domu. Kobe jest na tyle już przywiązany do domowników, że nie lubi rozstań z nami. Niestety codziennie jeżdżę do swojej firmy oddalonej od domu 2 km i Kobe zostaje wtedy sam w domu. Chciałabym zrobić mu taką samą wolierę w firmie i zabierać go do pracy parę razy w tyg. Wtedy mógłby mnie widzieć praktycznie cały czas :-) W końcu 2 km autem pokonuję w 3 min...

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#22

Post autor: wojtek » śr kwie 24, 2013 17:42

Jeżeli macie papugi oswojone to jak najbardziej zabierajcie je ze sobą. Najlepiej przyzwyczaić do małych transporterek, a na miejscu wypuszczać do większych klatek. dzikie ptaki nie polecam, chyba ,że w pilnych przypadkach do weta itp.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
Zukola
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 11:14
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Wro

#23

Post autor: Zukola » pt maja 10, 2013 16:36

Wczoraj zakupiłam nową klatkę, która będzie u mnie w firmie. Teraz tylko mam nadzieję, że Kobe będzie chciał ze mną jeździć do pracy :-) Bardzo bym chciała, dlatego chętnie przyjmę wszelkie rady jak mu ułatwić podróż i zmianę miejsca.

Awatar użytkownika
seti
Posty: 47
Rejestracja: pn lut 27, 2012 03:24
Ptaki które hoduję: rudosterka hypoxantha
Lokalizacja: Kraków

#24

Post autor: seti » pn maja 13, 2013 05:44

Zukola, pewnie najwięcej zależy od charakteru twojej papugi... ale bardzo popieram twój pomysł! :-)
ja również pewnego dnia stwierdziłam, że dla mojej papugi ważniejsze jest przebywanie w moim towarzystwie niż pozostanie samej w domu... pierwszy wyjazd był stresujący... jak się okazało głównie dla mnie... ;-) , bo papuga była zachwycona :-D
teraz zabieram ją wszędzie, gdzie tylko mogę, i nawet kiedy nie mogę jej wypuścić, wygląda na szczęśliwą mogąc obserwować ile wokół się dzieje... :-)

Awatar użytkownika
Zukola
Posty: 22
Rejestracja: czw lis 22, 2012 11:14
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Wro

#25

Post autor: Zukola » pn maja 20, 2013 13:55

Hmmm...na razie jesteśmy na etapie strachu na widok nowej klatki :-/ Tego nie przewidziałam muszę przyznać. Kobe jak widzi nową klatkę ucieka, a już na pewno do niej nie wejdzie. Czuję, że to będzie długa droga, bo jest naprawdę niewiele rzeczy, których on się boi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Transport ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość