Przesyłki pocztowe ptaków.

Jak i w czym przewozić.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#41

Post autor: coco39 » wt mar 29, 2011 14:14

Al, tydzień temu wysyłałem młode rolzelle i nie było problemów z wysyłką fakt pani w okienku sprawdziła tylko jakieś pismo ale ptaki przyjęła.Zapytałem o co chodzi z tym pismem odpowiedziała ze w grudniu zaszły zmiany i wolno wysyłać tylko ptaki ozdobne.Nie wolno wysyłać żadnych gadów,płazów itp.Powiedziała ze papugi to ptaki ozdobne więc nie ma problemu. :mrgreen:

Kor17nel pisze:uważam ze to jedna z lepszych rzeczy jaką zrobiła poczta odnoście tego zakazu wysyłania żywych zwierząt w tym okresie.


A ja uwazam że ludzie są rozumnymi istotami a myślenie nie boli(chociaż chyba nie u wszystkich :cry: ).Każdy zdrowo myślący hodowca nie wyśle ptaka w mrozie a nabywca nie zdecyduje sie na taki zakup.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#42

Post autor: Al » wt mar 29, 2011 17:12

coco39, Sprawa wyjasniona, okazało się, że panie żle zinterpretowały rozporzadzenie, czytalam je, faktycznie było bardzo dziwnie napisane. Zostalam przeproszona przez kierowniczkę poczty, Ptaki zostały przyjęte bez problemu.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#43

Post autor: sqrczybyk » sob paź 13, 2012 20:35

Odnośnie wysyłki,to na tą porę roku PKS będzie chyba dobrym rozwiązaniem. Sprzedający przekazuje ptaka kierowcy,natomiast Ty odbierasz go legitymując się na dworcu i o czasie przyjazdu autokaru. Klatka z drugiego linku jest O.K.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#44

Post autor: GoldAngelo » sob paź 13, 2012 23:45

Jeśli chodzi o wymiary klatki to tak jak napisała misia458, dla jednej sztuki mogłoby być. Pręty są pionowe więc nie jest najgorzej, chociaż za tę cenę sam zrobiłbyś o wiele większą klatkę i dopasowałbyś ją do tego co Ci pasuje, ewentualnie mógłbyś zlecić jej wykonanie ;-)

Co do wysyłki, PKP to bardzo dobre roziązanie pod warunkiem, że jest bezpośrednie połączenie. Jeśli chodzi o pocztę to znam to rozwiązanie z autposji i wiem, że nie jest złe. Ptaki ZAWSZE trafiały do mnie na drugi dzień(listonosz przyjeżdżał 2 razy jeśli papugi przyszły). Żadna z paczek transportowych nie byłą poobijana ani uszkodzona, jej górne wieko nie było ubrudzone w papuzich odchodach(czyli paczka nie była przewożona do góry nogami).

Jeśli chodzi o hodowców polecam Radka Szymańśkiego z Kalisza. Moje rudosterki są właśnie od niego i przyszły pocztą. Jedne z najlepszych ptaków jakie miałem, jeśli nie najlepsze, od razy były nauczone jedzenia wszystkiego(warzyw owoców etc). Jeśli chcesz mogę Ci wysłać zdjęcia transporterówek w jakich przyszły do mnie ptaki od niego i jego nr. Zdjęcia z jego hodowli znajdziesz na stronie http://moje-papugi.pl/ w skecji "Znajomi hodowcy".
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
malachinka87
lekarz weterynarii
Posty: 54
Rejestracja: śr lip 01, 2009 15:35
Ptaki które hoduję: Aleksandretty Większe, drób ozdobny
Lokalizacja: Czersk / Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

#45

Post autor: malachinka87 » wt paź 16, 2012 17:59

GoldAngelo, a czy pkp zezwala na wysyłanie papug? bo w regulaminie jest zakaz przewozu zwierząt więc jak to zrobić? myślę właśnie o zakupie papugi z Bielskobiałej a do Olsztyna to daleko ;/

gromog
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 21:30
Ptaki które hoduję: Rudosterki zielonolice
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

#46

Post autor: gromog » wt paź 16, 2012 20:07

... ja proponuję przesłanie ptaków pocztą, przy takim bałaganie na PKP to bałbym się, moje rudosterki przyszły z Krakowa pocztą, w bardzo dobrej kondycji, teraz jest dobra pora, bo nie ma mrozów ani upałów...

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#47

Post autor: GoldAngelo » wt paź 16, 2012 22:03

malachinka87, nie zezwala ;-) Wysyłka PKP polega na tym, że dogadujesz sie z kierowcą(dlatego ważne jest tutaj połączenie bezpośrednie z punktu A do punktu B) i jemu płacisz za dostarczenie ptaka na miejsce. Sporo osób tak robi, więc coś w tym jest. Poczta też złym rozwiązaniem nie jest.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#48

Post autor: Al » śr paź 17, 2012 09:13

malachinka87, Pocztą Polska paczka idzie do 24 godz. jak wysyłam ptaki przed 15 to na miejscu - na drugim końcu Polski są następnego dnia

gromog
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 21:30
Ptaki które hoduję: Rudosterki zielonolice
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

#49

Post autor: gromog » śr paź 17, 2012 11:55

malachinka87 pisze:GoldAngelo, dzieki bardzo za odpowiedz
mam polaczenie bezposrednie niewiem tylko czy sprzedajacy będzie chciał się na to zgodzić ;/
gromog, wiem że pocztą też można tylko że boję się bo to jest dosyć daleko a nie chciałabym żeby ptak szedł zbyt długo ;/ więc jak się uda to skorzystam z pociągu. zobaczymy :)


chyba słyszałaś jaki bałagan panuje w PKP, opóznienia, rozkłady jazdy itp. Poczta jest bezpieczna, robiłem zakupy wielokrotnie, z różnych hodowli w Polsce i zawsze dochodziły do mnie na w ciągu 24h, czyli na drugi dzień ok 13-16-tej, nie wiem jak inne przesyłki, ale o "żywe" przesyłki dbają, nie bałbym się nawet drogiej papugi kupić w ten sposób. Żadna papuga mi nigdy nie padła w czasie transportu pocztą, pomimo że i w upały kupowałem. Nawet raz sprzedawca mi wysłał nimfy w klatce owinięte stretch...chyba że liczysz, że konduktor będzie ci w pociągu je dokarmiał, zabawiał i na loty wypuszczał... :mrgreen:

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#50

Post autor: El. » sob sty 18, 2014 18:22

Witam, tak jak w temacie ostatnio zodbyłem fantastycznego hodowce z Gdańska, który chciałby się wymienić ze mną papugami,lecz do Gdańska mam jakieś 500km, więc pozostała mi tylko wysyłka. Wiem,że wielu użytkowników, będzie przeciwne temu, ale bardzo zależy mi na tysz ptaszkach więc jestem troszeczkę zmuszony. Insteresują mnie kilka odpowiedzi.
no więc:
-W czym wysłać ptaszki w zwykłym pudełku z dziurkami, takie jak są w zaoologicznym?
-Zapakować to pudełku w zwykłe białe opakowanie takie, jak zawsze przychodzą nam paczki? Sprzedają je na poczcie!
Głownie o to mi chodzi, bo martwie się, że mogą one się udusić, wtedy można było by zrobić w tym opakowaniu dziurki.
Mógłby mi ktoś opisać jak to zrobił, ktoś kto już wysyłał ptaszki Pocztą Polską :)
Na jakimś forum wyczytałem to :
Załączniki
Bez tytułu.png
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#51

Post autor: wojtek » sob sty 18, 2014 18:33

skrzyneczka ze sklejki z otworami. Teraz za zimno na wysyłkę.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#52

Post autor: El. » sob sty 18, 2014 18:36

i taką skrzyneczkę samą wysyłamy nie pakujemy w nią nic?
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#53

Post autor: wojtek » sob sty 18, 2014 19:16

w nic. Do środka daje skiełkowane ziarno i jabłko w plasterku. Wysyłaj w poniedziałek.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#54

Post autor: pirat59 » sob sty 18, 2014 19:25

Najpierw idź na swoją pocztę, weź odpowiednie druki i zapytaj Panią w okienku, które pola zakreślić musisz obowiązkowo (Ostrożnie i Paczka EKSTRA 24 na pewno) wypełnij druk w domu (zaoszczędzisz czasu na wypisywaniu na poczcie). Pisz wyraźnie, podaj telefon swój i adresata (im więcej szczegółów tym lepiej) Zapytaj, o której zabierają z Twojej poczty paczki na sortownie, wtedy możesz skrócić pobyt papug na poczcie. U mnie przykładowo biorą o 15:00 wiec z ptakami idę o 14:00. Są na poczcie godzinę, a nie np. od rana.

Pudełko wykonaj ze sklejki, ponawiercaj otwory, żeby ptaki miały czym oddychać, niekoniecznie muszą dużo widzieć, mniej się będą denerwować. W pudełku musisz zostawić otwór, żeby je włożyć, a później żeby mogły same wyjść. Otwór zamykasz poprzez przykręcenie kilkoma śrubkami kawałka sklejki.

Ja w narożnik takiego pudełka wkręcam śrubkę na wylot, na którą nadziewam kawałek jabłka.
Opisuje markerem pudełko ŻYWE PTAKI, naklejam swoje naklejki UWAGA lub GÓRA. Na poczcie nakleją OSTROŻNIE.

To chyba wszystko, ptaszki muszą dojść w 24h, ale różnie to bywa. Mi zdarzyło się raz, że szły dłużej. Na szczęście dojechały całe.
W prawym górnym narożniku jest numer przesyłki, możesz śledzić paczkę na stronie internetowej PP. http://emonitoring.poczta-polska.pl
Właśnie, tak jak wojtek, pisze w poniedziałek najlepiej, max w środę.
Jeżeli pominęłam jakiś szczegół proszę o dopisanie.
Osobiście uważam, że najlepiej ptaszki odbierać osobiście, ale czasem po prostu nie można.
Najgorzej pierwszy raz wysłać paczkę, kosztowało mnie to 24h nerwów.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#55

Post autor: wojtek » sob sty 18, 2014 19:42

Sprawdź bezpośrednie połączenia pkp lub pks szofer weźmie przesyłkę. Poczta jest za zimno na wysyłki.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#56

Post autor: coco39 » sob sty 18, 2014 20:33

Tutaj masz gotowe fajne transportówki do wysyłki pocztą.
Ja w takich wysyłam i wszystko <ok> Są dostępne 3 wielkości tych skrzynek.Reszta tak jak Wojtuchna pisze

http://www.newzooland.pl/pl/p/ANPOL-kla ... cm-KG2/595
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#57

Post autor: El. » sob sty 18, 2014 21:28

czy może być taka? Pełna prowizorka, bo zrobiona z budki, z lekkiej sklejki
Załączniki
Obraz 001.jpg
z wierzchu
Obraz 002.jpg
środek
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#58

Post autor: Adrian1 » sob sty 18, 2014 21:34

Skoro dajesz jabłko, to wydaje mi sie ze miseczka z woda jest niepotrzebna. Ptak i tak w ciagu 24 godzin dotrze na miejsce.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#59

Post autor: Al » ndz sty 19, 2014 10:13

Obje opcje nie do przyjęcia, te kartoniki sa za słabe, mogą ulec zgnieceniu
Wszystko zależy jakie ptaki chcesz wysłać - dla nimf, falistych, ew, nierozlączek, swiergotek wystarczy solidny karton z tektury falistej, musi być sztywny,ja nie robie dziurek bo zawsze jest niebezpieczeństwo że papuga taki otwór powiększy dziobem i po ptaku <aniolek>
Ja wycinam w jednej ze scian - zazwyczaj tej największej - front paczki, okienko i tam montuje siatkę. Jak ptaki wieksze to robie transportówkę nap. ze skrzynki po owocach/ drewniana/ i w takich robie dziury ale na takiej wys. aby ptak nie sięgnął dziobem lub także robie okienko z siatki. Na paczce na każdej ze ścian pisze duzymi literami - Żywe ptaki

Ptaki wysyłamy paczka ekstra24 / obowiązuje od stycznia tego roku/i dodatkowo ostrożnie, wtedy mamy pewność ze dojdzie w ciagu 24 godz.
Priorytetów już nie ma

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#60

Post autor: apol » ndz sty 19, 2014 11:33

Al co do tego kartonu sztywnego to zależy też od poczty u mnie np nie przyjmują takich paczek jeśli to jest papuga. Gołębie to wysyłałem w transportówkach lub w kartonach przeznaczonych do materiałów wybuchowych ( na kartonie mogłem stanąć ).
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Transport ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości