TRANSPORTERKI

Jak i w czym przewozić.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

TRANSPORTERKI

#1

Post autor: WOJTEKZ » sob paź 28, 2006 19:58

Poniżej na zdjęciach przedstawiam kilka modeli transporterek dla ptaków. posiadam jeszcze większe do przewozu dość dużej ilości ptaków, te na zdjęciach doskonale nadają się do transportu pojedyńczych papug wielkości aleksandrett i im podobnych.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » sob paź 28, 2006 20:02

Obrazek
Obrazek Obrazek
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
mbk
Posty: 118
Rejestracja: wt paź 24, 2006 11:45
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pod Wrocławiem

#3

Post autor: mbk » czw gru 07, 2006 09:50

A przypomniała mi się dyskusja gdzie niektóre znawczyni po wizycie na giełdzie ptaków strasznie się oburzały jak to można trzymać ptaki w takich małych klatkach. :evil:
Pamiętam ile wysiłku włożył Jerzy żeby przekonać, że to jest korzystne dla papug. :idea: Przy okazji wykazał się Jerzy dużymi zdolnościami pedagogicznymi, bo uwierzyła mu choć miała jakieś „ale”.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » czw gru 07, 2006 10:45

Te dwie jasne transporterki (ze sklejki) są do przewozu pojedyńczych papug wielkości aleksandrett , natomiast w tej skrzyneczce można trzymać po kilka ptaków i tak mają jeszcze luz np. po trzy aleksy lub podobnej wielkości ptaki.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

bogema
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 31, 2010 08:25
Ptaki które hoduję: ara zielonoskrzydła
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: bogema » czw kwie 15, 2010 11:27

Poszukuję transpoprterka do przewożenia dużej ary. Czy ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#6

Post autor: DINA » czw kwie 15, 2010 13:14

Jak na małe odległości np do weta nadaje się transporterek dla psów tylko jak największy. Wkładasz ręcznik i papużka siedzi wygodnie, nie ślizga się w środku


http://www.allegro.pl/item998198405_tra ... ml#gallery

Tylko to jest Guliwer 2/ ja mam 3 czyli jeszcze większy
Pozdrawiamy z Dinusią :)

pysia34

#7

Post autor: pysia34 » czw kwie 15, 2010 14:53

a ja mam prosty zwykły i wygodny patent :) pudełko z tesco z klapą zamykaną od góry na dwa zapięcia wywiercone otwory boczne i w wieku półprzezroczysty więc ptak zaciekawiony siedzi i świat ogląda na spód ręcznik kąpielowy i ręcznik papierowy albo podkład dla dorosłych typu pampers i jeździmy tak od dwóch lat wygodne i tanie rozwiązanie, na dokładkę ptak cały czas na widoku koszt 35 zł i kilka minut na odwierty otworów

bogema
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 31, 2010 08:25
Ptaki które hoduję: ara zielonoskrzydła
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: bogema » czw kwie 15, 2010 16:10

Ara ma z ogonem 95 cm długości a z przodu wielki dziób:)
Każdy transporterek psi który mieści się w normalnym samochodzie jest zbyt mały a klatki kenelowe są z kolei zbyt wysokie żeby je wozić w babskim autku.
Co do pudełka - zgadza się, zrobiliśmy tak dwa razy, ale pudełko wytrzymuje podróż tylko w jedną stronę, z powrotem dziury na oddychanie szybko się powiększają i trzeba dawać gazu:)
Te pudełka na górze dość fajnie wyglądają, tylko post trochę stary.

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#9

Post autor: DINA » czw kwie 15, 2010 16:34

Jak wkładam moją arę do takiego transporterka to ogon wystaje jakieś 15 cm. Ale papuga się obraca i ładnie sobie radzi. Po podróży ogon jest trochę poszarpany bo końcówka jest wygięta. Jak ptak nie ma problemu z łamliwością piórek to to nie problem. Po takiej podróży wystarczy prysznic i ogon wygląda pięknie.

Nieraz ją tak woziłam. Można otworzyć u góry klapkę i nawet główkę wystawi aby obserwować co się dzieje. Ma z Tobą stały kontakt, możesz ja głaskać. Problem taki że mój ptasio szybko się uczy i w czasie dłuższej drogi przekręca haczyki od kratki i otwiera ją więc muszę pilnować by sama sobie nie wyszła.

Zawsze można próbować szukać czegoś innego.
Pozdrawiamy z Dinusią :)

bogema
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 31, 2010 08:25
Ptaki które hoduję: ara zielonoskrzydła
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post autor: bogema » pt kwie 16, 2010 08:04

No właśnie próbuję, stąd mój post:)
Jeśli nie prowadzę, po prostu biorę ptaszora na kolana i wszyscy są zadowoleni. Pudełko tekturowe od biedy może być, ale na dluższą metę nie rozwiązuje problemu. Poza tym niełatwo za każdym razem wyszukać w sklepie pudło odpowiednich rozmiarów (długie i wąskie).
Jeśli chodzi o trasporter, to mam w domu dwa (mam też dwa koty:)). Nie wożę tam jednak papugi z dwóch powodów: szkoda ogona i szkoda transporterka (dziób mamy potężny).
Znalazłam w sklepach amerykańskich fajne transporterki dla ar, ale wydają mi się bardzo drogie. Zobaczyłam te posty ze zdjęciami na górze i się wpisałam, bo może ktoś u nas robi coś podobnego.
http://www.americas-pet-store.com/macaw ... large.html
http://store.celltei.com/palacmasi.html
Dlaczego amerykańskie papugi moga jeździć w takich fajnych transporterkach, a moja w tekturowym pudełku?:)

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#11

Post autor: DINA » pt kwie 16, 2010 08:36

Ten plastikowy odradzam. to jak zamknąć ptaka w słoiku nie wiem czy wrażenia ma przyjemne. ALe jak się zdecydujesz to możesz spróbować zamówić wykonanie. To jest tworzywo akrylowe wykorzystywane do produkcji materiałów reklamowych i wystawowych.

Są firmy robiące to na zamówienie, możesz spróbować zamówić to zrobią ci na rozmiar wyślij im tylko zdjęcie jak to wygląda, Szukaj w gogle gabloty akrylowe, materiały reklamowe.

Ten plecaczek super ale cena przeraża i dolicza Ci koszt transportu i cło liczone od kosztu transportu i ceny przedmiotu czyli wyjdzie Ci prawie 800 dolarów :-D. No chyba ze ktoś ci wyśle jako prezent bez rachunku.
Pozdrawiamy z Dinusią :)

bogema
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 31, 2010 08:25
Ptaki które hoduję: ara zielonoskrzydła
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post autor: bogema » pt kwie 16, 2010 09:25

Nie słyszałaś o firmie która by to wykonała?
Te klatki na górze w sumie podobne, tylko że ze sklejki.
Mieszkam w Warszawie.

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#13

Post autor: DINA » pt kwie 16, 2010 09:29

Tak ale tam ptaszek jest schowany, a tutaj na widoku inie możne się ruszyć. Tak jak mówie są to firmy wykonujące materiały reklamowe, gabloty sklepowe z Akrylu. Wpisz w google i znajdziesz wykaz firm. Może uda się zamówić ale trochę tego nie widzę, nie wiem czy ptak będzie się czuł bezpiecznie.

Polecam hasła typu, itd. Problem w tym że musisz dzwonić i pytać czy przyjmują pojedyncze zamówienia czy tylko dla firm, bo na wymiar na 100% wykonują dla agencji reklamowych, sklepów:
wykonywanie gablot,
gabloty akrylowe
materiały akrylowe
gabloty wystawowe
Plastikowe materiały reklamowe
Pozdrawiamy z Dinusią :)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#14

Post autor: WOJTEKZ » pt kwie 16, 2010 18:46

Te transporterki ze zdjęć były wykonane w domowych warunkach . Można je zrobić samemu bez dużych problemów, trzeba tylko odpowiednio zwiększyć wymiary( w zależności od wielkości papugi)
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

bogema
Posty: 14
Rejestracja: śr mar 31, 2010 08:25
Ptaki które hoduję: ara zielonoskrzydła
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post autor: bogema » pt kwie 16, 2010 18:59

Rozumiem jednak, że już ich nie robisz?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#16

Post autor: WOJTEKZ » pt kwie 16, 2010 19:06

Już nie , to co robiłem to wyłącznie na swoje potrzeby. Jednak naprawdę wykonanie ich jest bardzo proste. Można też zamówić u jakiegoś stolarza. Dla ary można też wykorzystać jakąś starą dużą walizkę.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ewahejduk
Posty: 109
Rejestracja: czw sie 12, 2010 17:35
Ptaki które hoduję: nierozłączki
Lokalizacja: Jarocin

#17

Post autor: ewahejduk » ndz sie 22, 2010 00:38


pysia34

#18

Post autor: pysia34 » ndz sie 22, 2010 22:09

ja też takich używam do drobnicy :-) dla średnich i dużych mam największe pudła jakie można było znaleźć w markecie ze specjalnie powycinanymi dziurami i rączką - super sprawa koszt niewielki i nawet ary świernie sobie w nich radzą

Awatar użytkownika
Tech-No1r
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 07, 2009 11:25
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Komorniki
Kontakt:

#19

Post autor: Tech-No1r » pn wrz 20, 2010 01:15

Mam pytanie, a gdzie można nabyć takie transporterki? Mam zamiar przewieźć parkę Aleksandrett (odległość mniej więcej 200KM). Chodzi mi o najwygodniejszy transport (dla Aleks). Jestem otwarty na propozycję. W grę wchodzi również kupno klatki specjalnie do tego celu :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#20

Post autor: glizda177 » pn wrz 20, 2010 06:49

to kup transporter dla kotów lub małych psów :) w biedronce np. teraz tanio będą :) a przyda sie na lata

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Transport ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości