Kupno papugi z innego miasta

Jak i w czym przewozić.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

knthmnz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 20, 2017 23:41
Ptaki które hoduję: Nimfy

Kupno papugi z innego miasta

#1

Post autor: knthmnz » śr wrz 20, 2017 23:46

Witam, chciałbym kupić sobie pewną papugę która nie jest dostępna w moim mieście ani w okolicach, i teraz nasuwa się główne pytanie, czy muszę jechać np, do Warszawy z północy polski żeby kupić tę papugę czy np. można komuś zlecić taki przewóz?

Rysiek
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 24, 2013 18:17
Ptaki które hoduję: Kanarek harceński Amadyna diamentowa Amadyna wspaniała Piona niebieskoglowa

#2

Post autor: Rysiek » czw wrz 21, 2017 07:52

Najlepiej i to zdecydowanie polecam jechać samemu , zobaczyć ,porozmawiać o utrzymaniu. Takie kupowanie na odległość często kończy się wielkim rozczarowaniem. np. papuga chora. Gdy chce się mieć papugę swych marzeń to trzeba po nią pojechać. Ja np. jechałem w obie strony 1050 km . A jeśli jest to gatunek popularny to szukać blisko miejsca zamieszkania.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » pt wrz 22, 2017 16:03

albo wysyłka pp na warunkach szczególnych , wielu hodowców wysyła ptaki

Awatar użytkownika
Szoch146
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 18, 2024 08:25
Ptaki które hoduję: papugi
Kontakt:

#4

Post autor: Szoch146 » czw sty 18, 2024 08:44

Z mojego doświadczenia, najlepszym rozwiązaniem jest osobiste odebranie ptaka. Pozwala to na ocenę warunków, w jakich papuga była trzymana, a także na bezpośredni kontakt z hodowcą. Możesz wtedy zadać wszelkie pytania dotyczące diety, zdrowia i zachowania papugi, co jest bardzo ważne przy adopcji nowego zwierzęcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Transport ptaków-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości