Młoda aleksandretta nie chce się usamodzielnić

-możemy przystać na jakieś dobre pomysły które zabłysną od użytkowników naszego forum o papugach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

malgorzata.dymala
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 24, 2022 11:28
Ptaki które hoduję: Papużka falista, nimfa, aleksandretta obrożna

Młoda aleksandretta nie chce się usamodzielnić

#1

Post autor: malgorzata.dymala » ndz kwie 24, 2022 11:39

Mam problem z moja aleksandretta obrożna. Kupiłam malucha kiedy miał 4 tygodnie, do ręcznego wykarmienia. Wszystko było w porzadku, jadł ładnie, po drodze zaniepokoiły mnie plamki głodowe po poprzednim właścicielu, więc byłam z nim jeszcze u weterynarza. Lekarz stwierdził, że piskle rozwija się prawidłowo. Miesiac temu nauczył się latać, a ja wciaż karmie go ręcznie. I tu pojawia się problem.
Młodego nie obchodzi ziarno, kiedy mu podaje miskę pod dziób, weźmie jedno ziarenko i biegnie się dalej bawić. Za to bardzo często kradnie ludzkie jedzenie. Zawsze kiedy jem przy nim, on stara się uszczknać coś dla siebie. Więc jeść potrafi, ale nie chce. Co mogę zrobić z tym gamoniem, żeby zaczał jeść ziarno samodzielnie? Nie mogę całe życie karmić go ręcznie, a nie chce doprowadzić do śmierci głodowej. Za bardzo mi na maluchu zależy. Bardzo proszę o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowe pomysły użytkowników forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość