Aleksandretta Chińska

-jest wiele gatunków aleksandrett-omówimy w tym forum jakie są i gdzie wystepuje-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#21

Post autor: LUKA » wt lut 19, 2013 21:18

Jeśli aluminium jest za słabe, w co wątpię kątownik o odpowiedniej grubości np. 3 mm. Jeśli dalej ktoś będzie uważał, że są za słabe to proponuje dać kątowniki z nierdzewki tego na 120 procent nie uda im się zniszczyć. Co do ręcznie karmionych też potrafią pokazać, na co je stać po prostu chińczyki muszą obgryzać gałęzie sprawia im to ogromna satysfakcje. ;-)
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#22

Post autor: coco39 » śr lut 20, 2013 15:50

LUKA, ale my tu nie mówimy o tak grubych katownikach bo te ozdobne o których mowa mają ze 1-1,5 mm a narozniki alu juz całkiem mniej to jedna strona medalu oczywiście mozna w jakis sposób poradzić sobie z zabezpieczeniem np szafy ale co z innymi elementami wyposazenia domu - karnisze ,żyrandole,krzesła,stoły,drzwi- trzeba wszystko wziąść pod uwagę przeciez wszystkiego nie obije rurami,katownikami czyblachą.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#23

Post autor: LUKA » śr lut 20, 2013 20:28

Fajnie, by to wszystko wyglądało tak pozabezpieczane :mrgreen:
A tak na poważnie to ciężka sprawa żeby meble pozabezpieczać i żeby wyglądało to jakoś w miarę dobrze. Najlepiej wypuszczać papugę tylko w naszej obecności i ciągle na oku ja mieć a jeśli jest już potrzeba opuszczenia domu to albo specjalny pokuj dla papug albo klatka innego wyjścia nie ma zawsze podczas naszej nieobecności coś zmajstruje albo poniszczy taka już natura papug.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#24

Post autor: primo » czw mar 14, 2013 19:28

Witam

Mam pytanie odnośnie chinczyków co do decybeli - gdyż na moje obrożne i barabandy skarżą się sąsiedzi - wiem że Aleksandretty wielkie są bardzo głośne a chińczyków nie miałem okazji zobaczyć i posłuchać.

Mam dylemat albo szkarłatki albo chińczyki (barrdziej pododbają mi się chińczyki)

Czy chińczyki są głośniejsze od obrożnej?

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#25

Post autor: coco39 » czw mar 14, 2013 19:52

primo pisze:Czy chińczyki są głośniejsze od obrożnej?


Zdecydowanie tak megaaaaa głosniejsze - jeśli sąsiadom przeszkadzają obrozne i barabanty to zapomnij o "chinolach"
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#26

Post autor: sqrczybyk » czw mar 14, 2013 20:12

... a chińczyki kupisz jak już sąsiadom padnie na słuch ;-)

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#27

Post autor: LUKA » czw mar 14, 2013 20:47

Chińczyki są głośne ale ten dźwięk jest przyjemny dla ucha mi się tak wydaje, ale jak sąsiedzi skarżą się na obrożne i barabandy to o chińczykach możesz zapomnieć bo jak czasami im się zechce dawać koncerty to trwa to parę godzin więc musisz już sam zdecydować czy chcesz sąsiadom na nerwach zagrać jeszcze.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#28

Post autor: apol » czw mar 14, 2013 21:08

W mojej miejscowości hodowca ma parę aleks większych,chińskich i obrożne i powiem szczerze że wielkie i chińskie jak dla mnie są ciche choć raz na jakiś czas chińskie się "przeskrzeczą"
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#29

Post autor: Grzegorz » czw mar 14, 2013 21:27

Mam wszystkie z w/w i nie ma tragedii, ale może dlatego że mam wyrozumiałych sąsiadów:-) ale co prawda chińskie są najbardziej głośne z tego stadka:-)
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#30

Post autor: primo » czw mar 14, 2013 23:54

Dziękuje :<

A różowopierśne ? Jak z nimi - podobne wizualnie do chinczyków

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#31

Post autor: apol » pt mar 15, 2013 07:02

tak sa podobne i cichsze
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Aleksandretty-gatunki z rodzaju (psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość