która największa?

-jest wiele gatunków aleksandrett-omówimy w tym forum jakie są i gdzie wystepuje-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

która największa?

#1

Post autor: Adrian1 » śr cze 06, 2012 10:50

Szukalem tego tematu i nie znalazłem go nigdzie także zapytam. Która z aleksandretty jest największa? Chińska czy wielka? czytając rozne informacje czasami wychodzilo na to ze raz chinska jest wieksza a raz wielka. Fajnie by bylo jakby wypowiedzial sie ktos kto ma oba gatunki i z wlasnych obserwacji widzi.

Chcialbhm sie tez dowiedziec ktora jest najmniejsza ;) slyszalem ze śliwoglowa to prawda?

Awatar użytkownika
Gulda
Posty: 41
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 20:04
Ptaki które hoduję: Amadyny wspaniałe , Uraeginthus Granatinus , Emblema Picta
Lokalizacja: Kraków

#2

Post autor: Gulda » czw cze 21, 2012 17:31

A jak ci się wydaje dlaczego aleksandretta wielka tak się nazywa?

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: Krysia- » pt cze 22, 2012 05:24

Aleksandretta zielonoszyja - Psittacula caltropae - całkowita długość wraz z ogonem 29 cm.
Aleksandretta śliwogłowa – Psittacula cyanocephala – osiąga wielkość do 33cm, przy czym na ogon przypada około 20cm, rozpiętość skrzydeł: 12,6-14,6cm co czyni ją jedną z najmniejszych aleksandrett. - http://www.aleksandretta.pl/informacje, ... ,13,1.html
Aleksandretta różowopierśna - Psittacula alexandrii abboti - całkowita długość wraz z ogonem 36 cm. Rozpietość skrzydeł 163-181 mm.
Aleksandretta szarogłowa - Psittacula himalayana finschii - całkowita długość wraz z ogonem - 36 cm. Rozpiętość skrzydeł 140-152 mm.
Aleksandretta liliogłowa - Psittacula intermedia - całkowita długość wraz z ogonem 36 cm.
Aleksandretta różowogłowa - Psittacula roseata - całkowita długość wraz z ogonem 36 cm.
Aleksandretta seledynowa - Psittacula columboides - całkowita długość wraz z ogonem 38 cm.
Aleksandretta obrożna podgatunek cejloński - Psittacula krameri manillensis - całkowita długość wraz z ogonem 42 cm.
Aleksandretta krótkosterna - Psittacula echo - długość: 42 cm, skrzydła 175 – 190 mm, długość ogona 162 – 200 mm - http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=501
Aleksandretta długosterna - Psittacula longicauda - całkowita długość 42 cm. Rozpietość skrzydeł 142-155 mm.
Aleksandretta obrożna - Psittacula krameri - może osiągnąć długość 42 cm, z czego ponad połowa przypada na ogon
Aleksandretta chińska – Psittacula Derbiana - razem z ogonem osiąga wielkość około 50 cm, rozpiętość skrzydeł: 40 – 45 cm. Wielkościowo zbliżona do Aleksandretty większej, jednak ma krótszy ogon. - http://www.aleksandretta.pl/informacje, ... ,10,1.html
Aleksandretta siwogłowa - Psittacula caniceps - całkowita długość wraz z ogonem 56 cm.
Aleksandretta większa - Psittacula eupatria - Dorosłe osobniki mierzą ok 58 cm (maksymalnie 62 cm). Ogon może mieć do 35 cm długości. Rozpietość skrzydeł 189-215 mm.
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2012 13:54 przez Krysia-, łącznie zmieniany 4 razy.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#4

Post autor: Adrian1 » pt cze 22, 2012 10:49

O wiedzialem ze na Krysie mozna liczyc ;) slicznie dziekuje.

gosiiiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lip 12, 2011 14:44
Ptaki które hoduję: nic
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post autor: gosiiiaczek » pt cze 22, 2012 11:42

Adrian, z całym szacunkiem, ale wystarczyłoby trochę poczytać

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#6

Post autor: Adrian1 » sob cze 23, 2012 11:32

No wlasnie czytalem Pani czepialska. mam wrazenie ze tego co ja pisalem tez nie czytalas. wiele stron w internecie przeczytalem na ten temat na jednych bylo jedno napisane a na drugich drugie. Mialem nadzieje ze napisze cos ciekawego ktos kto ma i jedne alki i drugie a moze nawet i te namniejsze ;) Krysia jakos bez komentarzy nie na temat odpisala chociaz to co znalazla i w jakis tam sposob pomogla. a Ty tutaj caly czas piszesz nie na temat. ktorys z forumowiczow albo nawet administratorow ma napisane pod kazdym swoim postem bardzo madre slowa. " jesli nie pomagasz to nie przeszkadzaj" a Ty juz drugi raz to robisz jak ja cos napisze. warto przemyslec sobie te slowa i zapamietac na przyszlosc. jest wiele tematow na ktore sam bym cos napisal ale jak to juz mowie nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#7

Post autor: Al » sob cze 23, 2012 17:41

Adrian1, ale Krysia nie ma tych ptaków ale za to umie lepiej od Ciebie szukać :mrgreen: wielkie dzięki dla Niej ,że jej się chciało podać Ci wszystko na tacy :lol:

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#8

Post autor: Adrian1 » sob cze 23, 2012 18:32

Najbardziej zalezalo mi na wypowiedzi hodowcy, ktory ma te papugi w necie i takznalazlem to, co znalazla mi Krysia ;) ale grzecznie podziekowalem za pomoc. wielu z was bylo na wystawach i widzieliscie na zywo i jedne i drugie a ja jiestety nie mialem jeszcze tej okazji dlatego prosilem o komentarz ;)

gosiiiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lip 12, 2011 14:44
Ptaki które hoduję: nic
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post autor: gosiiiaczek » ndz cze 24, 2012 14:32

Adrian, tu nie chodzi o to że ja się czepiam, ale zadałeś pytanie na które bez większego problemu można znaleźć odpowiedź. Twoje pytanie tym bardziej mnie dziwi, że sam masz 2 aleksy, jedną z tego co widziałam ręcznie karmioną po która jechałeś pod Poznań. Czy jak byłeś ją odebrać to nie rozmawiałeś na ich temat z hodowcą?? Nie pytałeś jakie duże one rosną itp?? Nie odbieraj moich postów jako ataku na Ciebie bo mi zupełnie nie o to chodzi :-) ale dziwi mnie, że mając tak piękne ptaki, tak mało wiesz na ich temat. Kończę i już więcej się tu nie odezwę, pozdrawiam :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#10

Post autor: Adrian1 » ndz cze 24, 2012 15:24

Przepraszam moze naprawde zle zrozumialem. nigdy nie pytalem nikogo na temat roznicy wielkosci chinczyka i wielkiej ostatnio naszlo mi to do glowy i szukalem w internecie wiadomosci na ten temat. zdania byly naprawde bardzo podzielone i nie uzyskalem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. dlatego zapytalem tu. mialem nadzieje ze odpowie mi na pytanie ktos kto ma i jedne i drugie aleksy. wydaje mi sie ze na temat aleks wielkich wiem naprawde bardzo duzo ale tego akurat nie wiedialem nie bylem pewny dlategk napisalem ten temat. wybacz, niepotrzebnie tak zareagowalem.obie moje aleksy sa osfojine i recznie karmione... pytalem hodowcy a nawet kilju tez o pielegnacje zachowania ktore zaobserwowal u starszych ptakow swoich zeby mniej wiecej wiedziec co mnie w przyszlosci czeka. Pytanie to moje nieszczesne bylo wlasnie po to ze interesuje sie tym i chcialem swoja wiedze po raz kolejny "nakarmic" niesteth nie mialem nigdy okazji zobaczyc aleksy chinskiej na zywo a wielu z was napewno widzialo i jedne i drugie na wielu wystawach. Poza tym w internecie na roznych stronach nie zawsze pisza prawde dlatego liczylem na opinie wasza. jeszcze raz przepraszam i mam nadzieje ze jeszcze nie raz gosiiiaczek napiszesz cos ciekawego w moim temacie lub cokolwiek.

gosiiiaczek
Posty: 53
Rejestracja: wt lip 12, 2011 14:44
Ptaki które hoduję: nic
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11

Post autor: gosiiiaczek » ndz cze 24, 2012 15:44

spoko, życzę Tobie abyś miał okazję osobiście porównać oba gatunki aleks :-)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#12

Post autor: Adrian1 » ndz cze 24, 2012 16:12

No bo wlasnie o to mi chodzilo. nie i centymetry wyczytane w internecie tylko opinie tego co widzi oko czy grubsza czy ma wieksza glowe itp a nie ze wielka ma tyle cm a chinska tyle. dziekuje bardzo i jeszcze raz przepraszam.

zgoda? :p

marlon
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 26, 2013 17:03
Ptaki które hoduję: aleksandretta większa(9 lat)

#13

Post autor: marlon » ndz gru 29, 2013 20:38

Nie zgodził bym sie tak do końca że a.większa jest zawsze większa od a.chińskiej.
Widziałem egzemplarze chińskich większe od a.wielkich i wystarczy pogadać z tymi którzy mają styczność z tymi gatunkami(np.ci co handlują papugami) a pewnie to potwierdzą.......

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#14

Post autor: coco39 » pn gru 30, 2013 12:12

Wielkość ptaka nie jest zależna od gatunku patrząc z hodowlanego punktu widzenia.W jednym przypadku Większa moze być większa od Chińskiej w innym na odwrót.Wszystko zależy od wielu czynników.Głównym czynnikiem to po jakich rodzicach /przodkach pochodzi dany ptak jesli to (przodkowie) były ptaki duze wyrośnięte takie na chmmmm np 90pkt to młody ma wszelkie szanse aby takim duzym ptakiem być obojętnie czy to będzzie większa czy chińska.Są oczywiście inne ważne czynniki ale bez tego pierwszego.... pomimo iż nastepne czynniki bedą spełnione( odpowiednia karma,witaminy,warunki w jakich przebywa ptak itp) ... ptak nie bedzie okazem bo po lichych przodkach nie otzrymacie dostojnego okazu.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#15

Post autor: LUKA » pn gru 30, 2013 17:34

coco39,
Ma racje są takie i takie osobniki, i dlatego są mierne ptaki i wzorcowe które powinny być rozmnażane.
A co do Adriana to powiem tak mam 2 pary więszych i 2 pary chińskich w jednej wolierze i jest cacy niema problemów ptaki się bardzo ładnie aceptują i niema mowy o tym żeby się łączyły w pary nie ze swoim gatunkiem, tyle tylko że chińczyki są głośne jak mają swoje napady darcia dzioba
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#16

Post autor: Adrian1 » pn gru 30, 2013 17:50

O kurde a ja slyszalem zeby lepiej do jednej klarki wieksze i chinczyki nie mieszac.. hmm wiadomo oczywiscie ze kazdy ptak ma swoj charatker itd, oraz nie mialem na celu kombinowac z laczeniem chinola z wieksza ;) po prostu podobaja mi sie i do swojej pary wiekszych chcialem pare chinskich. Posluchalem i pozostalem przy wiekszych, ktore teraz przez sezon legowy troche mi sie nie zgadzaja :-/ sa lekkie boksy w klatce..

Twoje aleksy pewnie maja duuza woliere dlatego sie akceptuja i nie walcza ;-)

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#17

Post autor: LUKA » pn gru 30, 2013 17:53

Woliera jest tak 3x3x1 zewnętrzna i wewnętrzna 2x2x1.5 budki są w środku każdy pilnuje swojej.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

marlon
Posty: 15
Rejestracja: czw gru 26, 2013 17:03
Ptaki które hoduję: aleksandretta większa(9 lat)

#18

Post autor: marlon » pn gru 30, 2013 18:10

Adrian1
a widziałeś kiedyś hybrydę aleksa większego z chińskim ?
Ja widziałem takiego samca
przepiękny i kolorowy i duży......

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#19

Post autor: Adrian1 » pn gru 30, 2013 18:50

Nie widzialem i powiem szczerze hmm nie za bardzo przepadam za takimi hmm hybrydami. Widzialem hybrydy zako, ary, i aleksandretty obroznej z wieksza. Szalu nie bylo..

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Aleksandretty-gatunki z rodzaju (psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości