Zakup aleksandretty obrożnej

-jest wiele gatunków aleksandrett-omówimy w tym forum jakie są i gdzie wystepuje-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

elinexfaster
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 28, 2023 19:00
Ptaki które hoduję: Amadyna wspaniała, aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Dolnośląskie

Zakup aleksandretty obrożnej

#1

Post autor: elinexfaster » wt lut 28, 2023 19:13

Cześć Wam:)
Mam zamiar w tym maju zakupić aleksandrettę obrożną około miesieczną, zapowiada się że nie ręcznie karmiona niestety, bo mam na oku sprzedawcę i powiedział że ma karmione przez rodziców (wolałabym ręcznie karmioną ale chyba za dużo to nie zmieni(?) jeśli kupię ją w tak młodym wieku, a chciałabym, by była mi wielkim towarzyszem :] ).
Pytanie więc główne - kupując aleksandrettę obrożną, mogę się domagać od hodowcy jakiejś weryfikacji prowadzenia legalnie hodowli za zgodą? Bo raz kupiłam amadynę z hodowli w domu i niestety ptaszek padł szybko i nie chcę by się to powtórzyło tym razem z papugą bo małe wydatki to nie są...


PS Choć wątpie że tamta amadynka padła ze względu na winę hodowcy, choć nie powiem piórka ciągle non stop miała dziwnie szare, nieułożone, a sam ptak miał z dnia na dzień coraz większe problemy z równowagą i non stop kręciło jej się w głowie co skończyło się na ciągłej karuzeli na podłożu klatki, przykry widok, ptaka juz z nami nie ma od dawna, wyglądało to jakby miał zaburzenia z błędnikiem

Xoko
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 05, 2022 16:21
Ptaki które hoduję: Nimfa , rozella królewska, rozella białolica, mnicha nizinna, rudosterka zielonica, nierozłączka czerwonoczelna

#2

Post autor: Xoko » wt lut 28, 2023 21:23

Jeśli chcesz aleksandrette z sprawdzonego źródła to poszukaj na grupach Facebook. Będziesz mógł przy okazji sprawdzić co piszą o sprzedawcy i przy okazji może dowiesz się czegoś więcej o pielęgnacji aleksandrett.

elinexfaster
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 28, 2023 19:00
Ptaki które hoduję: Amadyna wspaniała, aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Dolnośląskie

#3

Post autor: elinexfaster » wt lut 28, 2023 21:27

Hmm no dobra, dzięki, a ile żyją aleksandretty? Bo jedne źródła mówią ze max 15-20 lat, niektóre że nawet 30 lat i już nie mam pojęcia:/

elinexfaster
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 28, 2023 19:00
Ptaki które hoduję: Amadyna wspaniała, aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Dolnośląskie

#4

Post autor: elinexfaster » wt lut 28, 2023 21:27

Hmm no dobra, dzięki, a ile żyją aleksandretty? Bo jedne źródła mówią ze max 15-20 lat, niektóre że nawet 30 lat i już nie mam pojęcia:/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1908
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#5

Post autor: Al » śr mar 01, 2023 16:26

, moga tyle życ, ale moga i pasć po kilku latach, to żywe stworzenia i jak każdy zywy organizm mogą chorować, miec wady, obciążenia genetyczne, Nikt nie da gwarancji,ze ta ktorą kupisz dozyje 30 lat

Xoko
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 05, 2022 16:21
Ptaki które hoduję: Nimfa , rozella królewska, rozella białolica, mnicha nizinna, rudosterka zielonica, nierozłączka czerwonoczelna

#6

Post autor: Xoko » czw mar 02, 2023 19:38

To ile lat dożyje zależy od wielu czynników między innymi choroby genetyczne i jakość pożywienia jakie dostaje papuga. Wiadomo zadbana papuga, która je dobrej jakości ziarna, dostaje często warzywa i systematycznie witaminy będzie żyła dłużej niż zaniedbana papuga.

Gogo24
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 20, 2023 17:56
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne

#7

Post autor: Gogo24 » wt mar 21, 2023 11:29

Witam, mam parkę Aleksandret obrożnych, które obecnie mają 2 młode. Młode zaczęły wychodzić delikatnie z budki ale rodzice nie bardzo chcą he heszcze wypuszczać. Wczoraj samiczka usiadła na małym o go mocno dziobała. Okropne. Czy to normalne i co mogło skłonić samiczka do takiego aktu?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1908
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#8

Post autor: Al » śr mar 22, 2023 18:08

nie JEst to normalne, rodzice powinni karmic mlode gdy opusci budke , nawet gdy za wcześnie ją opuści, nie zaganiaja młodych do budki z powrotem , nie powinny ich atakować, w jakim wieku sa młode ?>

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Aleksandretty-gatunki z rodzaju (psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość