Obsesja papug,,loty,czas... czyli jak żyć

czyli jak postępować z papugą

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Lactrica
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 08, 2019 09:27
Ptaki które hoduję: Aleksandretty wielkie

Obsesja papug,,loty,czas... czyli jak żyć

#1

Post autor: Lactrica » czw sie 08, 2019 09:36

Witam,
Powiedzcie mi moi drodzy jak to u was wygląda z poświęcaniem czasu dla waszych pierzaków? Czy na loty wypuszczacie je codziennie i na jak długo? W moim posiadaniu są dwie Aleksy większe.
Ponieważ moje paputy ewidentnie mają na moim punkcie obsesję i zaraz po wypuszczeniu mam obie na ramionach, głowie, mogę powiedzieć wszędzie i pójście pod prysznic z zamkniętymi drzwiami jest dla nich prawdziwą tragedią, nie chcą się zainteresować niczym innym a wiadomo jak każdemu z nas czas dla siebie jest też potrzebny, od października zaczynam studia zaoczne więc wieczorami po pracy będę musiała się też uczyć. Pytam bo nie chce być dla nich wyrodną matką i ich zaniedbywać wiadomo dobro zwierzęcia jest najważniejsze więc jeśli będzie to niezbędne czego absolutnie nie chcę zrobić rozważę oddanie ich :(. Oba dzieciaki są młode jeden jest 3 miesięczny drugi ma ponad pół roku( młodego dokupilam, żeby stary miał towarzystwo a skończyło się na tym, że oba wola siedzieć na mnie😂😂). Szukam sposobu na pogodzenie wszystkiego ze sobą i może macie jakieś swoje sposoby :)

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » czw sie 08, 2019 18:15

Moim zdaniem skoro są dwie, wystarczy zapewnić im odpowiednio dużą klatkę i nauczyć je w niej przebywać - nie dajmy się zwariować, przecież trzeba jakoś żyć normalnie mając papugi w domu

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#3

Post autor: Figa » pt sie 09, 2019 11:36

Duża klatka, to oczywiste, ale wypuszczanie na codzienne loty też jest bardzo ważne, ja mojej otwieram klatkę bardzo często, czasami jest to cały dzień, ale jak muszę gdzieś wyjść, to zawsze zamykam. Ty jeśli nie masz czasu, to je wypuszczaj codziennie przynajmniej na dwie godziny, o ile mają dużą klatkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Oswajanie-zabawy-socjalizacjia papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość