Problemy z nimfą

czyli jak postępować z papugą

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

nuttella
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 13, 2021 17:16
Ptaki które hoduję: mam nimfę

Problemy z nimfą

#1

Post autor: nuttella » śr cze 02, 2021 07:22

Jest u mnie od miesiąca, z klatką i pokojem już dawno się oswoił ale gdy przykładam głowę do klatki to patrzy na mnie i się trzęsie :-/ . Wkładam rękę do klatki tylko po to by wymienić mu wodę w wanience. Raz na tydzień wymieniam mu te muszlowe (on ma je przy miejscu gdzie siedzi) i jak przybliżam tam rękę to po prostu lata po całej klatce panikuje i uderza o niektóre rzeczy lub ścianki. Otwierałam mu już klatkę ale on nie ma najmniejszej ochoty wyfrunąć. Nie je żadnych owoców ani warzyw przez co nie wiem co lubi żeby podszedł do ręki a gdy próbowałam dać na rękę ziarenka lub to muszlowe, patrzał się na mnie, trząsł się i odsuwał się.. Boję się też o to czy on sobie czegoś nie zrobił/zrobi ze skrzydłami jak będzie tak panikować i latać po całej klatce.. w załączniku dodałam zdjęcia gdzie widać że na skrzydłach jest zaschnięta krew.. Miał tak odkąd go kupiłam. Na jakimś zdjęciu jest też to jak wyglądała pierwsza zgubiona lotka lub sterówka. :-(
Załączniki
IMG_20210513_172604.jpg
IMG_20210602_071923.jpg
IMG_20210602_071858.jpg
IMG_20210602_071841.jpg

nuttella
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 13, 2021 17:16
Ptaki które hoduję: mam nimfę

#2

Post autor: nuttella » pn lip 12, 2021 09:16

wszystko już jest dobrze, piórka wyglądają lepiej, papuga lata po pokoju parę razy dziennie i wchodzi mi na palec więc to była tylko kwestia oswojenia ze mną

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Oswajanie-zabawy-socjalizacjia papug-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość