woliera zewnętrzna- dostep do wody w zimie

-pomieszczenia -czyli klatki, woliery itp.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

przemos30
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 19, 2015 19:18
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna, nimfa, kozia i inne
Lokalizacja: Niepruszewo/ Poznań

Ciepła woda w wolierze zewnętrznej zima.

#1

Post autor: przemos30 » czw gru 31, 2015 16:45

Jest to mój pierwszy post na tym forum ale myślę że bardzo ważny dla tych co mają woliery zewnętrzne.
Jako że sam mam taka wolierę i nie mogę spać jak przychodzą przymrozki[ myślę o zamarzającej wodzie i zimnie jakie jest na dworze] siedzę i kombinuje nad jakimiś patentami. Może to co wymyśliłem nie powala z nóg ale polecam bo właśnie się sprawdziło.
Otóż miałem w domu kubek termiczny z możliwością podgrzewania trzymanej w nim np. kawy. Zasilanie to 12V na zapalniczkę w samochodzie. Zastąpiłem ją zasilaczem który się walał po szafie, dokupiłem włącznik zegarowy za 10zł [ustawiony na całą dobę, 1 godz. jest wyłączony potem 30min grzeje i w ten sposób 24H ].Kabel zasilający jest oczywiście zabezpieczony. Wynalazk za ok 30zł a działa!!!
Mam nadzieję że to się komuś przyda.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#2

Post autor: wojtek » czw gru 31, 2015 22:03

Witaj. Uważaj żeby kabelków papugi nie pogryzły.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

przemos30
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 19, 2015 19:18
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna, nimfa, kozia i inne
Lokalizacja: Niepruszewo/ Poznań

#3

Post autor: przemos30 » pt sty 01, 2016 20:03

Wojtek kabelek przechodzi tylko przez siatkę do kubka i też jest osłonięty siatką.
W każdym bądz razie patent sprawdza się na 100%. Kontroluję wodę od trzech dni i co wejdę to jest przyjemnie letnia. Teraz zaczynam działać nad tzw. perpetum mobile które wymyśliłem jakiś rok temu ale zawsze coś przeszkadzało w zrobieniu. Zdradzę tylko że chodzi o produkcję prądu 12v bez wiatru czy benzyny a dalej przez przetwornicę 230v dla np.nagrzewnicy dla ptaków <haha> .

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#4

Post autor: Gerard » ndz sty 03, 2016 09:45

Kilka uwag i przemyśleń.

W przypadku mocniejszych mrozów płynna woda w wolierze stwarza niebezpieczeństwo. Papuga lubi się kąpać więc może się wtedy wykąpać i przymarznąć do;siatki żerdzi itp.

Ja też mam papugi w wolierach nieogrzewanych a z problemem wody to radzę sobie tak że wrzucam do wolier czysty śnieg a jak go nie ma to kruszę lód. Pozdrawiam

pomona
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 15:44
Ptaki które hoduję: nimfy

#5

Post autor: pomona » pn wrz 17, 2018 15:55

witam,
jestem nowa na forum więc jak był ten temat wcześniej to przepraszam ale nie znalazłam.
Mam wolierę zewnętrzną, zabudowana z 3 i pół strony (połowa przedniej ściany to siatka), ptaki siedzą w niej od czerwca. Mam tylko pytanie- jak im zapewnić świeżą wodę w zimie? Jak będą mrozy? Pracuję po 12h dziennie więc nie mam możliwości co kilka godzin wymieniać wodę. Myślałam o jakiejś grzałce ale nie bardzo mam jak dopuścić prąd, zresztą, papugi mogłyby kable podziobać. Macie na to jakieś sprawdzone sposoby?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » pn wrz 17, 2018 17:40

wymiana wody 2-3 razy dziennie, jak siatkę zabezpieczysz folia, to gdy będzie słonce to temp. w środku będzie wyzsza, na szczęscie ostatnio nie ma ostrych mrozów

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pomieszczenia dla papug”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości