aleksandretty czy może coś innego?

-pomieszczenia -czyli klatki, woliery itp.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Damian908
Ptaki które hoduję: Amadyna zebrowata, amadyna wspaniała.

aleksandretty czy może coś innego?

Post autor: Damian908 » pn cze 13, 2016 16:33

Witam. Jestem nowy na forum i potrzebuje porady bardziej doświadczonych osób jeśli chodzi o temat papug. Zacznę może od tego ile hoduje ptaki. Ptaki hoduje od 2009 r. Na początku były to kanarki, posiadałem dość pokaźne stadko ok 100 szt. Po legach, od 2 lat hoduje amadyny zebrowate oraz wspaniałe ( w tym roku 120 młodych ). Planuje zlikwidować amadyn i zakupić 2-3 pary papug ponieważ już nie będę miał aż tyle czasu aby odpowiednio zadbać o taką ilość. Warunki jakie posiadam to pomieszczenie w piwnicy 2,5 m x 2 m x 2 m w pomieszczeniu znajduje się woliera o wymiarach 1,5 m szeroka 1m głęboka i 1,8 m wysoka oraz mniejsza przelotka 110 szeroka 50 głęboka i 150 wysoka. Oprócz tego regały lecz zostaną wyniesione bo dla papug są za małe. Posiadam jeszcze woliere w budynku gospodarczym o wymiarach 110 x 100 x 300 h. W pomieszczeniu jest nie duże okno ale w każdej wolierze jest zrobione oświetlenie i podczas legów świecone od 14 do 21, temperatura od 15 do 21. Teraz mam pytanie czy aleksandretty obrożne mogą być w tej wolierze wewnętrznej? Myślałem tez nad rozellami lub modrolotkami lub łąkówkami. Który z tych gatunków mógł by być w tej wolierze ? Najbardziej myślałem nad aleksandretta obrożna i rozella białolica.

Damian908

Post autor: Damian908 » sob cze 18, 2016 09:50

Nikt nie potrafi odpowiedzieć nawet na część pytań?

arturro
Ptaki które hoduję: Księżniczka walii Nimfa Modrolotka Łąkówka gołąbek diamentowy Ryżowiec

Post autor: arturro » sob cze 18, 2016 18:04

Dobrze by było, jakby te klatki, były dłuższe i szersze niż wyższe. Bo one tam będą non stop. Nie będą wypuszczane na pokój??!! zgnuśnieją w takich małych klatkach. Lepiej miałyby gdyby mogły mieć całe to pomieszczenie do dyspozycji.

Damian908

Post autor: Damian908 » ndz cze 26, 2016 18:45

Kazdy z tych gatunków by miał za mało miejsca? Np taka rozella białolica?

Awatar użytkownika
coco39
Ptaki które hoduję: papugi
Kontakt:

Post autor: coco39 » śr lip 06, 2016 07:17

Powiem ci tak : na czas lęgów czyli okres późno jesienny i zimowy aleksandretty obrożne mogą przebywać w takiej wolierce jednak po lęgach musiałbyś przenieść ptaki najlepiej do woliery zewnętrznej ale ta musi być zdecydowanie większa tzn mam na myśli długość woliery min 2,5 m.

Damian908 pisze:Kazdy z tych gatunków by miał za mało miejsca? Np taka rozella białolica?

Łąkówki i kozy mogłyby przebywać w takich wolierkach ale rozelle białolice już nie dla nich pomieszczenie tak jak dla aleksandret.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pomieszczenia dla papug”