Hałas - papugarnia na świeżym powietrzu

-pomieszczenia -czyli klatki, woliery itp.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

miracidium
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 04, 2023 20:17
Ptaki które hoduję: nie hoduję ptaków

Hałas - papugarnia na świeżym powietrzu

#1

Post autor: miracidium » pt sie 04, 2023 20:39

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum, nie hoduje papug i raczej tego nie planuję, ale pozwoliłam sobie poprosić tu o poradę.
Ok. miesiąc po sąsiedzku w ogródku, w samym środku osiedla domków jednorodzinnych, w mieście otworzono mini zoo, oczywiście bez porozumienia z nami. No i jedną z atrakcji są właśnie papugi, które bardzo hałasują już od świtu. Skrzeczą tak głośno, że słychać je przy zamkniętych oknach, od miesiąca codziennie pobudka 5 rano, no mamy główny minus posiadania papug - hałas, a żadnych plusów bo widoku ich jesteśmy pozbawieni przez ogrodzenie <Glupek2>
Próbowałam grzecznie porozmawiać z właścicielem mini zoo, prosiłam żeby może zasłaniał jakoś klatki na noc, żeby papugi nie budziły się o 5:00 tylko może chociaż ze 2 godziny później, rozmowa była nieprzyjemna, usłyszałam że taka natura papug i to nic nie da i czemu ja się czepiam biednych zwierząt, które się tak komunikują ze światem. I tu moje pytanie, czy naprawdę nic się nie da? Zasłanianie woliery przed słońcem na noc faktycznie jest bez sensu? Czy jest szansa że jak papugi się przyzwyczają do nowego środowiska coś się zmieni? Zupełnie się nie znam na tych ptakach. Chcę tę sprawę jakoś polubownie rozwiązać, ale tracę nadzieję, nie mam nic do ptaków, ale właściciele mnie dobijają, zero jakiejkolwiek chęci dogadania się.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1921
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » sob sie 05, 2023 15:29

beda nadal wrzeszczec, bo tak się porozumiewają taki urok papug, ze od switu gdy tylko słonce wstaje sie drą, nikt wolier na noc nie zakrywa, ja tez mam sasiadow wokoło, blok mieszkalny niedaleko, ale wybralam gatunki w miare ciche, choc podobaja mi sie alksy, mnichy czy patagonki to ze wzgledu na ich glosnosc ich nie ma,mam nadzieję ze wpasciciel mini zoo ma na swoje ptaki stosowne papiery :P, zapytaj w UM czy nie potrzebuje zgody na taka dzialalność, tez mieszkam w srodku papug miewałam ok. 100 szt.
i-tak-dookola-domy-domy.jpg
chce-do-lasu.jpg
nowy-samczyk.jpg

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#3

Post autor: marcin19800 » sob sie 05, 2023 15:36

W zimie będzie lepiej. Słońce wschodzi później, I zachodzi wcześniej 😉

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pomieszczenia dla papug”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości