Loty Żako


-papugi żako mają bardzo nerwowe usposobienie do życia w świecie ludzi-są bardzo spokojne a zarazem są nerwowe,są nainteligentniejszymi ptakami z pośród wielu swoich bliskich- swego gatunku,hodowla i przetrzymywanie ich w naszy domach i w swoim życiu jest wielkim wyzwaniem dla właścicieli-praca nad nimi trwa niezmiennie całe życie-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
milo
Posty: 22
Rejestracja: wt paź 13, 2009 20:46
Ptaki które hoduję: Daktyl ;)
Lokalizacja: Słupsk

Loty Żako

#1

Post autor: milo » pt paź 30, 2009 17:26

Czy Żako są dobrymi lotnikami czy raczej wolą w naszych domowych warunkach, potuptać po klatce i innych miejscach? Jeżeli takie pytanie i odpowiedź padły to bardzo przepraszam lecz nie doszukałem się. Pozdrawiam/ Milo

P.S: Nie wytrzymam i muszę się pochwalić, że od dzisiaj oprócz Aleksy Większej zamieszkał u Nas w domku młody Żakuś :mrgreen:

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#2

Post autor: Pirania » pt paź 30, 2009 18:29

Co do tych lotów to zależy od ptaka.My mamy dwa Żakusie jeden lata jak F-16 po całym domu zanim sie nie zmęczy a drugi to raczej lata lotem opadającym:) startuje z góry i leci coraz niżej a jak źle wybierze miejsce do lądowania siada na ziemi.Kilka razy tylko wypuścił się na prawdziwy lot po domu za naszym Kubusiem ale doleciał z parteru na piętro i musiał odpoczywać :-D

pysia34

#3

Post autor: pysia34 » czw mar 18, 2010 07:23

moje żako zaliczyło już kilka wycieczek zewnętrznych....bez naszego udziału niestety :)
zbieraliśmy go z drzew w promieniu około 400m
z czego wynika że zupełnie nieźle sobie radzi
w domu najczęściej porusza się jednak piechotą :) czasami poleci kilka metrów przymuszony nudą lub terytorializmem innej papugi

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » czw mar 18, 2010 10:19

milo pisze:P.S: Nie wytrzymam i muszę się pochwalić, że od dzisiaj oprócz Aleksy Większej zamieszkał u Nas w domku młody Żakuś :mrgreen:
To gratulacje :-)
Co do lotów to moja Figa nie specjalnie chętnie opuszcza stojak , ale czasami się jej zdarza polecieć na drzwi i obgryzać wszystko w koło, bo jak moje żako się już ruszy na loty, to nie po daremno.

Awatar użytkownika
ansag
Posty: 109
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 20:36
Ptaki które hoduję: żako kongijskie
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

#5

Post autor: ansag » czw mar 18, 2010 10:32

Mój Krakcio to już prawie jak F-16 lata ;) Pamiętam, jak niecałe dwa lata temu się u mnie pojawił - przestrzeń ogromna - nie mógł się wylatać. Niestety nie za dobrze mu to szło. Zdarzało się, że nie "wyhamował" czy nie skręcił w odpowiednim momencie i wpadał na ściany/meble. A teraz? Drzwi są TYLKO uchylone, a on potrafi zgrabnie przecisnąć się przez tę szczelinę (15 cm?). Lata bardzo dużo i cholernie szybko. Czasem się dziwię jak on to robi :)

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#6

Post autor: DINA » czw mar 18, 2010 12:00

To są mądre bestyje wprawdzie nie mam żako i Dina za bardzo w domu się nie nalata. Jednak potrafi tak zawiesić machanie skrzydłami w locie by przecisnąc sie przez Drzwi :) (jej rozpiętośc skrzydeł jest większa) w ten sposób sobie podróżuje miedzy pokojami :)

A na drzwi też leci by je obgryzać :-/ . ALe co jej zrobie po to ten duży dziób ma by go jakoś sporzytkować :). Ewelina a Twoja Figa ma podciete lotki że przesiaduje głównie na stojaku?? Bo mi też mówiono że ary to potrafią usiedzieć godzinami a moja to tajfun energi potrafi nawet z jedzeniem przelecieć by konsumować kawałeczki w różnych miejscach pokoju :)
Pozdrawiamy z Dinusią :)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#7

Post autor: Figa » czw mar 18, 2010 14:45

DINA pisze:. Ewelina a Twoja Figa ma podciete lotki że przesiaduje głównie na stojaku??
nie ma podciętych lotek, ale sobie skubie i często ma jakieś braki.

Awatar użytkownika
DINA
Posty: 138
Rejestracja: pn mar 08, 2010 07:03
Ptaki które hoduję: ara ararauna
Lokalizacja: woj. śląskie

#8

Post autor: DINA » czw mar 18, 2010 14:52

Dobrze że mimo wszystko może latać sobie :).
Pozdrawiamy z Dinusią :)

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#9

Post autor: essex1 » czw mar 18, 2010 18:54

Generalnie zako nie sa dobrymi lotnikami,lataja dosc ciezko.Inne gatunki papug lataja znacznie szybciej i zwinnej,glownie te z dlugimi ogonami.Moj Olek jak go kupilem mial podciete lotki w jednym skrzydle,wiec na poczatku latal dosyc smiesznie ,bo w kolko po okregu kilku metrow.Obecnie to doswiadczony lotnik i sprytnie przeciska sie nawet przy przymknietych drzwiach ;-)
Pozdrawiam. Artur

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nauczmy się rozumieć nasze żako-( dzikie i ręcznie karmione)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości