żeby Romek wiedział od urodzenia, że reka człowieka to dobro


-papugi żako mają bardzo nerwowe usposobienie do życia w świecie ludzi-są bardzo spokojne a zarazem są nerwowe,są nainteligentniejszymi ptakami z pośród wielu swoich bliskich- swego gatunku,hodowla i przetrzymywanie ich w naszy domach i w swoim życiu jest wielkim wyzwaniem dla właścicieli-praca nad nimi trwa niezmiennie całe życie-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#41

Post autor: szkot » czw lut 24, 2011 21:14

Dlatego specjalnie pytałem sie skad Ty jestes jako behawiorysta.Hodowca ktory Ci sprzedał piskle bez problemu sprzedaje pisklaki innym.To moj dobry kolega,ale od prawdy nie ma co uciekać.Szkoda,że życie zwierzaka musi nauczyc Cie pokory.To nie jest sprawiedliwie.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Awatar użytkownika
acer
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 10:30
Ptaki które hoduję: żako kongijskie, ary, amazonki, kakadu, patagonki, senegalki itd.
Lokalizacja: śląskie, rybnik

#42

Post autor: acer » ndz lut 27, 2011 20:33

Witam
Tak na samym początku po przeczytaniu tego postu żakuś Romek był skazany na śmierć.

1. Żako w tym wieku wymaga odpowiedniej temperatury i wilgotności myślę że kiedy leżał przy Tobie godzinami nie byłeś w stanie mu tego zapewnić taki ptak powinien być wyciągany z cieplarki tylko i wyłącznie do karmienia i kontrolnego ważenia (myślę że tego nie robiłeś) tak to wygląda u mnie : cieplarki
2. Jak można wykarmiać ręcznie żako nie znając dokładnie jego wieku piszesz że kupiłeś je w wieku ok tygodni wiek takiego pisklaka powinno podawać się w dniach dla tak małego pisklaka dwa trzy dni to duży okres czasu a tu powinno się mieć odpowiedni harmonogram i plan żywienia przyjęty na który nie ma kompromisu.
3. Jeżeli nie kontrolowałeś temp. mieszanki to o czym sam napisałeś to był następny cios wymierzony w zdrowie tego ptaka.
Podsumowując to ten ptak i tak dużo wytrzymał.
Pozdrawiam
Marcin Sontag
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 20:58 przez acer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#43

Post autor: wojtek » ndz lut 27, 2011 21:05

cardisoma pisze:a co do przedmiotów- gdybym miał sobie przedmiot zaliczyc do tego kim jestem, to byłbym już niewiadomo kim :lol: bym sobie zaliczył do tego fizjologie, żywienie zwierząt, anatomie zwierząt, hodowle, itd itp.... ale to tylko garstka z wielu przedmiotów składających się na studia o kierunku zootechnika ;)

Z tego wynika, że nie zliczyłeś tych przedmiotów i mam nadzieję nie będziesz próbował zaliczać na następnym żaczku

cardisoma pisze:widze sie naprodukowaliście nie biorąc pod uwage tego co pisałem, ale cóż... ;)
tak czy siak, chcialem podziekować, żaczek jest u mnie od piątku, ma ok 8 tygodni, dokładnie takiego wieku szukałem

Braliśmy pod uwagę i dla tego pomagaliśmy.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nauczmy się rozumieć nasze żako-( dzikie i ręcznie karmione)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość