Zabawa, agresja czy próba dominacji ?


-papugi żako mają bardzo nerwowe usposobienie do życia w świecie ludzi-są bardzo spokojne a zarazem są nerwowe,są nainteligentniejszymi ptakami z pośród wielu swoich bliskich- swego gatunku,hodowla i przetrzymywanie ich w naszy domach i w swoim życiu jest wielkim wyzwaniem dla właścicieli-praca nad nimi trwa niezmiennie całe życie-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

Zabawa, agresja czy próba dominacji ?

#1

Post autor: zako kuki » pt maja 20, 2011 21:41

hi nie ewiem gdzie to miescic wiec licze na kogos :lol:
co moga oznacza takie zachowania? :
kuki na klatce lub na ramieniu mocno trzepocze skrzydlami,szybko i glosno oddycha?pozniej jej mija czy jest to normalne,zabawa,agresja proba dominacji?
a drugie dziwne dla mnie zachowanie to hmmm biega lub skacze dookola mnie i dziwnie jakby postekuje probuje dziobnac w reke czy zlapac za palec nawet kiedy leze na lozku czasem podbiega i to robi....jak uda mi sie to wlozyc tu to wloze jesli nie podam link
Ostatnio zmieniony sob maja 21, 2011 04:59 przez zako kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#2

Post autor: papugi » pt maja 20, 2011 21:52

zako kuki pisze: ............kuki na klatce lub na ramieniu mocno trzepocze skrzydlami,szybko i glosno oddycha?pozniej jej mija czy jest to normalne,zabawa,agresja proba dominacji?


czy moze porprostu papuga sie cieszy i wypuszcza badniar energii?



zako kuki pisze: ..........a drugie dziwne dla mnie zachowanie to hmmm biega lub skacze dookola mnie i dziwnie jakby postekuje probuje dziobnac w reke czy zlapac za palec nawet kiedy leze na lozku czasem podbiega i to robi....jak uda mi sie to wlozyc tu to wloze jesli nie podam link


czy probuje ciebie (palec) karmic? albo chce byc karmiona?
sproboj i zostaw ja niech zrobi co chce z twoimi palcami to zobaczysz co sie stanie.

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#3

Post autor: zako kuki » pt maja 20, 2011 22:16

to ten filmik tu sie nie dalo wiec umiescilem na YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=8l9r0BxAKyw

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#4

Post autor: zako kuki » pt maja 20, 2011 22:28

odnosnie energii moze tak jest :)
a co do 2 to nie wiem na ogol biega dookola mnie czy reki tak jakby cos chciala myslalem na poczatku ze ja moja reka bliksko niej denerwuje ale widze ze sama podbiega i tak robi i proboje dzibnac razcej w zabawie i pozniej znow takie odglosy wydaje itd.....
-karmi jesli mozna tak nazwac tzn jak poglaszcze ja pod dziobem wtedy dziwnie ja naciaga i zaczyna cos mamlac i nie robie tego omijam gardziel:)

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#5

Post autor: essex1 » pt maja 20, 2011 22:32

zwyczajnie ptak się zakochał w tobie i pokopulowałby trochę...
Pozdrawiam. Artur

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#6

Post autor: zako kuki » pt maja 20, 2011 22:43

no nie masakra heehe nie zawczesnie? w maju skonczyla rok.... tam jest troche wiecej filmikow z nia (kuki)sa ponumerowane 1 2 3 4 5
piora juz ma ciut lepsze moze dzieki lampie ktora kupilem jakas super dla papug :)
ale z jedzeniem problrm dalej nic nie chce dziobie tylko miesznke jaka jej daje a wydziobuje z przewaga slonecznik i moze dlatego ma dziwne wodniste siki z kupa?.......taka woda lub cos sluzowate nie mija jej to prawie codziennie baaaaaaaaardzo tego pelno jest.......od jutra pozbawiam jej slonecznika i zobacze co bedzie czy minie to

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#7

Post autor: papugi » sob maja 21, 2011 01:39

haha, tak jak mowilam...sedukcja powazna zwlaszcza ze ja pobudzasz ruszajac reka i glaskasz po plecach...:))
.
Mloda ale ciebie kocha. Czy zauwazyles jak o maloco by tobie (jak sie mowi po polsku? ...) buletke pokarmu wyzygala? ale polknela znowu. Ona jeszcze dobrze nie rozumie o co jej chodzi ale puberté widocznie sie zaczyna.
Hormony zawsze pierwsze gotowe przed uczuciami i rozsadkiem.
Jeszcze sie bawi ale to juz podejscie milosne. Ma partnera oprocz ciebie?

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#8

Post autor: zako kuki » sob maja 21, 2011 07:26

nie nie ma na razie jest sama z nami (3 osoby)no to ciesze sie ze mnie wybrala bo po incydencie z dziecmi to wlasnie mi pokazywala rogi :) i pokazywala na mnie zlosci hehe

niedlugo czeka mnie podroz do polski 12godzin zastanawiam sie jak mam ja prezwiezc i co robic podczas podrozy bo to dosc dluga podroz jak na nia
Proszę nie zmieniać merytoryki tematu. O transporcie załóż temat tu http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=107 a wtedy może Michallip podpowie jak przewoził kakadu z Danii.
Ostatnio zmieniony ndz maja 22, 2011 04:39 przez zako kuki, łącznie zmieniany 1 raz.

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#9

Post autor: zako kuki » pn maja 23, 2011 12:19

skoro tak sie zachowuje ze jest sama to jak mam dobrac partnera?

zako kuki
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2011 21:16
Ptaki które hoduję: zako
Lokalizacja: niemcy

#10

Post autor: zako kuki » wt maja 24, 2011 17:59

??????????
kupic partnera w jakim wieku?jak je zapoznac zeby piora nie lecialy? :)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post autor: Krysia- » wt maja 24, 2011 18:19

zako kuki, a poczytaj Ty choć trochę forum :-/
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2207
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=3381
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=367 choć ten jest o łączeniu aleksandrett, to jednak tak samo się postępuje przy każdym gatunku papug.
TEN temat ma tytuł ,,Zabawa, agresja czy próba dominacji" więc bardzo proszę o dyskusję w nim czysto merytoryczną, a nie poruszanie innych problemów, o których możesz pisać w już istniejących tematach. ( Pkt 10 Regulaminu forum :!: ) Jesli takowych nie ma, zakładaj nowe i pytaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nauczmy się rozumieć nasze żako-( dzikie i ręcznie karmione)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość