Pomoc z Wyborem


-papugi żako mają bardzo nerwowe usposobienie do życia w świecie ludzi-są bardzo spokojne a zarazem są nerwowe,są nainteligentniejszymi ptakami z pośród wielu swoich bliskich- swego gatunku,hodowla i przetrzymywanie ich w naszy domach i w swoim życiu jest wielkim wyzwaniem dla właścicieli-praca nad nimi trwa niezmiennie całe życie-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Keko
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 13, 2014 12:35
Ptaki które hoduję: Żako,Aleksandretta Większa

Pomoc z Wyborem

#1

Post autor: Keko » śr sie 13, 2014 14:27

Witam!
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem papugi dla siebie.Papugę chcę trzymać w domu
mam duży dom więc przestrzeń do latania ma duży jeszcze ewentualnie dochodzi mój balkon gdzie mogę dorobić jej specjalny wychodek z widokiem na podwórko.Z papug na jakie patrzyłem zainteresowały mnie dwie papugi.Żako lub Aleksandretta Większa oba gatunki są bardzo interesujące
jednak najbardziej interesuję mnie papuga najbardziej towarzyska,otwarta do człowieka i kontaktowa
ponoć obydwie są bardzo towarzyskie i przyjazne właścicielowi jednak proszę o pomoc w dobraniu papugi,Chciałbym trzymać w domu którąś z tych papug.Pozdrawiam

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Post autor: pysia34 » śr sie 13, 2014 15:32

Obie wymienione papugi są jednymi z agresywniejszych ptaków. W przypadku żako uważam że to najbardziej agresywny i nieprzyjazny gatunek z popularnych dużych papug.

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#3

Post autor: Adrian1 » śr sie 13, 2014 16:40

Akurat mam aleksandrette większą młodego samczyka oswojonego nauczonego wychodzić na dwór w szelkach na spacery :) recznie karmiony przeze mnie od 3go dnia życia.

Keko
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 13, 2014 12:35
Ptaki które hoduję: Żako,Aleksandretta Większa

#4

Post autor: Keko » śr sie 13, 2014 17:16

Czyli co? Aleksandretta w tym wypadku wypada na lepszy wybór dla mnie,jest bardziej towarzyska w stosunku do człowieka tak?
Akurat mam aleksandrette większą młodego samczyka oswojonego nauczonego wychodzić na dwór w szelkach na spacery :) recznie karmiony przeze mnie od 3go dnia życia.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#5

Post autor: pysia34 » śr sie 13, 2014 17:38

Od żako na pewno :) No i inna sprawa ....cena tu kilkaset złotych tam 2,5 tysiąca :(

Keko
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 13, 2014 12:35
Ptaki które hoduję: Żako,Aleksandretta Większa

#6

Post autor: Keko » śr sie 13, 2014 17:46

Aha czyli w takim razie prawdopodobnie zdecyduje się na aleksa lecz dlaczego taka opinia wobec żako wiele razy czytałem że są bardzo inteligentne,znacznie mądrzejsze od innych papug
a co do przyjazności do właściciela też niczego sobie.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Post autor: Krysia- » śr sie 13, 2014 17:52

Keko, ja wiem, że masz marzenia, które chcesz spełnić ...... bo w sumie po to się marzy ...
Ale proszę, poczytaj, dowiedz się jak najwięcej o jego wymaganiach i psychice zanim kupisz żaczka .....byś po tygodniu lub po miesiącu czy dwóch wspólnego obcowania nie czuł się zawiedziony .....
viewtopic.php?f=101&t=3715
viewforum.php?f=101
viewforum.php?f=37
viewtopic.php?f=106&t=653&p=29859#p29859

Keko
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 13, 2014 12:35
Ptaki które hoduję: Żako,Aleksandretta Większa

#8

Post autor: Keko » śr sie 13, 2014 18:26

W przypadku zwierząt mam duże doświadczenie hodowałem bardzo dużo zwierząt,zaczynając od chomika w dzieciństwie kończąc na ptasznikach i węży boa proszę mi nie mówić o cierpliwościach i marzeniach bo cierpliwości jeśli chodzi o zwierzęta mam dużo a o marzenia nie o to tu chodzi.
Chce prostej jednoznacznej odpowiedzi która z tych dwóch papug bardziej polecacie jako domowego
przyjaznego towarzysza który z miłą chęcią wchodził by w interakcje z człowiekiem.
Żako czy Aleksandrette Większą?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#9

Post autor: Figa » śr sie 13, 2014 19:06

Aleksandretty nie znam, miałam tylko obrożną i była takim krzykaczem i sekatorem, że musiałam ją oddać znajomemu do woliery, bo mąż groził, że albo ona albo on <wnerw> znajomy miał, już aleksy więc chętnie ją przyjął, a ona szybko się u niego zaadoptowała. Żako jest papugą jednego właściciela i często innych domowników źle traktuje, ale wobec swojego "pana" też potrafi być chimeryczna i ostra, często wpada w złość ni stąd ni zowąd. Są inne bardziej łagodne papugi.

Keko
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 13, 2014 12:35
Ptaki które hoduję: Żako,Aleksandretta Większa

#10

Post autor: Keko » czw sie 14, 2014 17:23

Jednak żako odpada za kłopotliwa ta bestia,dowiedziałem się że niedaleko mnie jest hodowca
amazonek niebieskoczelnych i żółtoczelnych mam parę kilometrów drogi więc chyba tam bendzie najlepiej kupić mniej stresu dla papugi a i dla mnie wygodniej.Wie ktoś może więcej o tych fajnych ptakach amazonkach?może ktoś mógłby mi powiedzieć co nie co o nich.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post autor: Krysia- » pt sie 15, 2014 04:14

Keko, w moim powyższym poście chciałam Ci tylko pomóc więc niepotrzebnie sie uniosłeś ..... skoro JUŻ rezygnujesz z zakupu żako
Jest u nas podforum Amazonki i tam proszę o nie pytać.
Może przeczytanie informacji z poniższych linków naświetli Ci nieco sprawę :
Ogólnie o gatunkach - viewtopic.php?f=124&t=3297&view=unread#unread
zakup amazonki - viewtopic.php?f=124&t=4702&p=54739#p54739
amazonka na domowego pupila - viewtopic.php?f=125&t=372

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Nauczmy się rozumieć nasze żako-( dzikie i ręcznie karmione)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości