od około tygodnia papuzka strasznie gryzie się

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#81

Post autor: kasik » czw paź 25, 2012 13:24

:-?
Załączniki
DSCI0232-zmniejszajka_pl.JPG
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#82

Post autor: kasik » czw paź 25, 2012 13:26

czasami Lucusiowi udaje się posiedzieć samotnie na lampie :-D
pytanie- czy skrzydła z ogona są oki?? tzn ma je bardzo postrzępione i pomimo że mam już Lucka 3 miesiące to nie widzę poprawy z tym ogonem..... :-/
Załączniki
DSCI0225-zmniejszajka_pl.JPG
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#83

Post autor: kasik » czw paź 25, 2012 13:34

zobaczcie to :!: :!: :!: jak on mądrze spoglada nie :?: :?: :-) jaki on jest śliczny :!: :mrgreen:
Załączniki
DSCI0244-zmniejszajka_pl.JPG
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#84

Post autor: kasik » czw paź 25, 2012 13:39

a teraz Lucuś po uczcie kukurydzianej :mrgreen: uwielbia ją :!: (ile mogę dać na tydzień-miesiąc kolb ?? wiem że to tuczące ) przynajmniej jak ją obgryza to jest chwila spokoju ;-) bo tak ogólnie to ten krejzolek ciagle nadaje :-D a to spiewa, a to gaworzy, a to krzyczy- ciagle coś :lol:
Załączniki
DSCI0241-zmniejszajka_pl.JPG
kasik

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#85

Post autor: Krysia- » czw paź 25, 2012 13:43

Normalna hetera z tej Toski, zupełnie jakbym swoją Bajkę widziała. Z tym, że Haszek daje sobie radę.
O pióra w ogonie się nie martw. Podczas pierzenia wypadną mu te młodzieńcze, a urosną nowe. Jednak od spodu będą już całkowicie czarne, bez różowych obwódek. Zgubi też młodzieńcze pomarańczowe ,,majteczki " na podudziach.
Staraj się kilka zdjęć w jednym poście zamieścić bo tak jak teraz robisz, to niepotrzebnie się temat wydłuża :-/

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#86

Post autor: kasik » czw paź 25, 2012 13:44

i będzie bez majteczek????? może wtedy sie nim Tośka zainteresuje hehehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ja przepraszam za mój bład na wstępie!!!!! rzadko pisze się przez rz a nie przez ż :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#87

Post autor: kasik » wt lis 06, 2012 12:56

znowu ja ;-) mały... malusi postęp- Tosia pozwala Luckowi siedziec na lampie tzn ona z jednej strony Lucek z drugiej, czasami jeszcze zdarzy się że go przegania ale większość czasu mu pozwala siedzieć :mrgreen: Tosia coraz częsciej przesiaduje w klatce Lucka- mają już 2 pojemniki z piciem i jedzeniem, w piatek nawet zamknelismy ich późnym wieczorem no ale w pewnym momencie zaczły piórka fruwać więc mąż sie przestraszył i otworzył klatke... zaraz razem wylecieli z niej.... tak się zastanawiam czy nie zostawić ich na noc w klatce zamknietych mimo jakiejś bójki?? :-(
kasik

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#88

Post autor: Krysia- » wt lis 06, 2012 13:34

Nie, nie , nie zostawiać ich razem w zamknięciu. Zacznie się bójka, spłoszony Lucek będzie się tłukł po klatce, może sobie coś uszkodzić, w najgorszym przypadku nawet złamać, i po co Ci to .
Uzbrój się w cierpliwość , daj Luckowi więcej czasu na ,,zmężnienie" bo to jeszcze młodziak .
Bardzo dobrze zrobiłaś dając po dwie michy z jedzeniem bo w ten sposób każde z nich ma swoje i kazde z nich je to, na co ma ochotę.
Jeśli w klatce Tośki też dajesz jedzenie, to systematycznie go tam zmniejszaj tak, by np za 1-2 tyg wogóle zaprzestać tam sypania. Do klatki Lucka daj więcej smakołyków by Tośka wiedziała, że u siebie ich nie znajdzie.
Takie postępowanie powinno doprowadzić do tego, że Toska będzie się żywiła tylko w klatce Lucka. Wtedy będzie można stopniowo próbować zamykać ptaki w jednej klatce. W klatce Lucka.

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#89

Post autor: kasik » pn gru 10, 2012 09:03

witam
qrcze stało sie!!! mąż nie wytrzymał i wyniósł klatkę Tosi! :cry: (ogólnie i tak długo chyba był cierpliwy :roll: ) Tośka i Lucek i tak większość czasu spędzają na wolnosci, śmiało mogę powiedzieć że Tosi jej klatka służyła tylko i wylącznie do spania, jeść chodziła do Lucka nawet na drzemkę popołudniową chodziła do Lucka, jedynie właśnie wieczorem wchodziła do swojej klatki i tam spała, teraz niestety śpi na lampie :cry: serce mi się kroi ale tak jak pisałam męża już denerwowała ta klatka (Lucek ma super dużą ładną klatke a klatka od Tosi to juz był tak haszpel!! :cry: ) poza tym nie miałabym gdzie postawić choinki bo papużki są w pokoju gościnnym :roll: teraz postawię choinkę a pod choinkę dzieciaczki dostaną stojak http://www.hodowlapapug.pl/?co=shop&act=show&id=2015 mam nadzieję że wszystko się ułoży i Tośka znajdzie swoje miejsce do spania :cry: :cry: :cry:
Rozmawiałam z mężem i Tośka poszła do klatki wieczorem (ja wcześniej chodzę spać od męża więc nie wiedziałam) za nią poszedł Lucek i mąż zamknął klatke, dzieciaczki sobie pojadły i poszli spać- każdy w innym kącie oczywiście..
Połączyłam oba posty
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 04:44 przez kasik, łącznie zmieniany 1 raz.
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#90

Post autor: kasik » śr sty 02, 2013 13:30

witam :-D mam nadzieję że ktoś mnie czyta :-> Tosia już przyzwyczaiła się do nowego domku.... ma swoje miejsce do spania, swój sposób wchodzenia- obraca się na prętkach natomiast Lucek wskakuje z pretka do klatki, o określonej godzinie wchodzi do klatki (jednak czasami jej się zdarzy że śpi na lampie ;-) ) Lucek widząc że Tosia wchodzi do klatki idzie za nią i śpią w klatce (co wcześniej rzadko zdarzało się Luckowi) miłości ze strony Tosi niestety nie widać ale powiedzmy że..... toleruje Lucka (aczkolwiek często jeszcze go przegania :-( ) czy ktoś z Was ma jakis sposób jak zachęcić do kaplieli?? tzn Lucek lubi się kąpać ale niestety tylko w poidełku :-/ jak dam Tosi basen na stół to ten od razu wchodzi do klatki i idzie do poidełka i tam się kąpie :-| wiadomo że jest to na zasadzie zmoczenia tylko dziobka i w marnym stopniu opluskania skrzydełek :-| daje mu już jego basen na klatkę (ale on tylko wodę wtedy pije) daje basen do klatki, na ziemie ale ta mała bambaryła uparta w poidełku się kapie :-( może mieliście podobny problem??
kasik

kasik
Posty: 67
Rejestracja: sob lip 18, 2009 19:42
Ptaki które hoduję: barabanda
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#91

Post autor: kasik » śr sty 02, 2013 13:43

a to mój śliczny Lucek :mrgreen:
Załączniki
DSCI0248-zmniejszajka_pl.JPG
kasik

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#92

Post autor: Krysia- » czw sty 03, 2013 06:43

kasik, co prawda nie mam takiego problemu bo moje oba ptaki kąpią się w basenie stojącym non stop na stole. ale jest on za płytki. Bajce to wystarcza ale Haszek lubi się przemoczyć ...... Jak tylko widzę, że ma ochotę na kąpiel, parę razy się popluska w basenie, wtedy mu pomagam zwykłym spryskiwaczem do kwiatów i to niezależnie od miejsca w którym się papug znajduje. Radocha na całego :-D Więc spróbuj i Ty pryskać Lucka gdy zacznie się kąpać w poidełku.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#93

Post autor: Krysia- » pt kwie 18, 2014 13:45

kasik pisze:witam :-D mam nadzieję że ktoś mnie czyta ...... :->

Czyta, czyta; tylko Ty już rok z kawałkiem minął, nic się nie odzywasz <olaboga> Znikłaś jak przysłowiowa kamfora .... :((( Ani żegnajcie, ani ..... Chciałaś porad ? Uzyskałaś je, więc wypadało by się czymś pochwalić, ewentualnie napisać parę słów jak się parka miewa, jakie masz problemy czy radości ...,,.
Napisz choć parę słów jak się parka miewa i Wy razem z nimi .

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie -zdrowie- hodowla-barrabandy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości