Dziwne zachowanie papugi...

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Tańcząca_Barabanda
Posty: 18
Rejestracja: pt paź 04, 2019 10:40
Ptaki które hoduję: Barabanda, wróbliczka, kanarki, mewki japońskie.

Dziwne zachowanie papugi...

#1

Post autor: Tańcząca_Barabanda » wt paź 29, 2019 13:04

Moja papuga od kilku dni cały czas wkłada palec do dzioba i potrząsa wtedy głową. Robi tak bardzo często. Kiedy wyjmie palec to tak jakby coś połykała. Co to może być? Wiem, że i tak pewnie będę musiała jechać do weterynarza, ale może ktoś z was miał podobną sytuację. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Agata82
Posty: 269
Rejestracja: wt paź 09, 2018 13:32
Ptaki które hoduję: Ruffi -ręcznie karmiona rudosterka zielonolica, mutacja yellow sided
Lokalizacja: Śląskie

#2

Post autor: Agata82 » wt paź 29, 2019 19:55

może jej coś utknęło w dziobie ??

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: Krysia- » śr paź 30, 2019 03:46

Spokojnie, nie panikuj bo to jakby normalne zachowanie. Mój samczyk robi tak od lat i to kilka razy w tygodniu, a jest zdrowy i wesoły. Pewnie w ten sposób sam sobie skraca pazurki albo dziobem wyjmuje coś, co utknęło pod pazurkiem lub w łapce.

Tańcząca_Barabanda
Posty: 18
Rejestracja: pt paź 04, 2019 10:40
Ptaki które hoduję: Barabanda, wróbliczka, kanarki, mewki japońskie.

#4

Post autor: Tańcząca_Barabanda » pn lis 04, 2019 23:28

Krysia- pisze:
śr paź 30, 2019 03:46
Spokojnie, nie panikuj bo to jakby normalne zachowanie. Mój samczyk robi tak od lat i to kilka razy w tygodniu, a jest zdrowy i wesoły. Pewnie w ten sposób sam sobie skraca pazurki albo dziobem wyjmuje coś, co utknęło pod pazurkiem lub w łapce.
Dziękuję za odpowiedź. Już byłam u weterynarza. Papuga jest zdrowa, a z tym dziobem to najprawdopodobniej jakiś tik i robi to chyba z nudów. Aczkolwiek wcześniej się bardzo martwiłam, bo nie dłubała nim w dziobie tak jak zwykle papugi robią tylko wsadzała palec do gardła i potrząsała głową tak jakby chciała połknąć palec. Myślałam, że może wymiotuje, ale nic jej nie było.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku barrabanda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości