Ara i żako

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

sonia4444
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 14, 2012 23:28
Ptaki które hoduję: Ara ararauna
Lokalizacja: irela

Ara i żako

#1

Post autor: sonia4444 » pn cze 04, 2012 17:54

Chciałam się zapytać czy można Are araraune trzymać razem z żako. Tzn czy się do siebie przyzwyczaja. Wiadomo że na poczatku kwarantanna. Moja ara ma 6.5 miesiaca. Dziekuje wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: Krysia- » pn cze 04, 2012 18:52

sonia4444 pisze: ..... czy można Are araraune trzymać razem z żako......

Niby można, ale jaki tego jest sens i logika ? Dwa różne gatunki papug a żaden siebie nie rozumie. Czy Ty jako ssak chciałabyś mieć na co dzień za kompana np małpę , której zachowania ani mowy ciała nie zrozumiesz ?
Lepiej dla zdrowia psychicznego i wzajemnego zrozumienia się papug jest trzymanie parami, tzn albo para ar i nie koniecznie innej płci jeśli nie chcesz przychówku , albo para żako. Bez sensu jest trzymanie pojedyńczych osobników różnych gatunków ptaków.
Ptaki są skazane na nasze widzimisię. Jednak zdrowo myślący człowiek , dbający o swoich podopiecznych zrezygnuje ze swoich niezbyt rozsądnych zapędów i zapewni ptakom towarzystwo tego samego gatunku : mam arę = dokupię arę. Mam żako = dokupię żako, mam ..... = dokupię ...... .

atil
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 12, 2011 11:09
Ptaki które hoduję: wkrótce Żako
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#3

Post autor: atil » wt cze 05, 2012 10:56

Chyba na innym forum Andrzej powiedział Ci wszystko dokładnie, a wie o czym mówi :D

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Post autor: wojtek » wt cze 05, 2012 16:10

sonia4444 pisze:Chciałam się zapytać czy można Are araraune trzymać razem z żako. Tzn czy się do siebie przyzwyczaja.

Młode papugi na pewno przyzwyczają się do siebie.
Poczytaj o karmieniu, bo różni się trochę.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#5

Post autor: pysia34 » śr cze 06, 2012 06:30

Wojtek przyzwyczajenie nie zastąpi ptaka własnego gatunku. Mam i ary i żako. Dorosłe ptaki są strasznie antagonistyczne dla siebie. Oczywiście połączenie bardzo młodych ptaków powinno dać oczekiwany skutek ale gdzie jest sens tego? Trzymam wszystk ptakiw parach pomimo uczłowieczenia. Uważam ze wówczas mają chociaż namiastkę tego jak powinny być trzymane w niewoli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości