Ara Chloroptera

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

Awatar użytkownika
gabiryna
Posty: 56
Rejestracja: wt maja 11, 2010 14:06
Ptaki które hoduję: żako
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ara Chloroptera

#21

Post autor: gabiryna » ndz wrz 28, 2014 22:25

Również pozdrawiam i czekam na opis ja Ci poszło. Postaraj się dokładnie opisać, co robiłeś, czy coś poszło nie tak. Postaramy się skorygować i naprowadzić Cię na dobrą drogę do usamodzielnienia papugi. To już duża panna i papka powinna być ograniczona do minimum. Wiadomo, że jak papuga nie umie jeszcze sama jeść, to musisz jej pomagać. To cwane bestie i dla własnej wygody może jeszcze długo domagać się karmienia papką. Ale bądź stanowczy i cierpliwy, a w końcu bestyjka zrozumie, że musi sama zaspokajać głód. Inaczej będziesz miał kłopot jak jedna osoba z forum ( już jej tu nie ma wiele lat), która do tego stopnia rozpieściła swoją arę, że rocznego ptaka karmiła jeszcze papką dla piskląt, bo papuga odmawiała jedzenia stałego pokarmu. Odmawiała, bo jej było wygodnie, pani przyszła, dała ciepłą papkę do dzioba i ptak był zadowolony. Nie popełnij tego samego błędu.
<heej>

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#22

Post autor: Dawid_Ara » ndz wrz 28, 2014 23:02

Bedziemy działac :) opisze wszystko :) <okok>
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#23

Post autor: Adrian1 » pn wrz 29, 2014 02:02

No i oczywiscie czekamy na zdjecia malej panny :)

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#24

Post autor: Pako2014 » pn wrz 29, 2014 10:02

Gabiryna również pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc ala Dawida i jego Ary..... :-)

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#25

Post autor: Dawid_Ara » pn wrz 29, 2014 22:15

Witam wszystkich ponownie :) Cały dzień spędziłem na próbach karmienia Bilki :) cierpliwość się opłaciła, może nie zdobyliśmy "ekstra szczytów" ale Bilka coraz lepiej zaczyna jeść :) Bananka dzisiaj jadła ( zrobiła jedną kupę zabarwioną banankiem ale nastepne były już normalne :) Co do karmienia z początku nie chciala jesc ( skubała bananka, ale to juz coś ) potem namoczyłem ZuPreem wodą + pokarm do recznego karmienia ( jadła sobie z miski ). Jednak najlepszą metodą okazał się talerzyk i na Nim namoczony granulat Zupreem ( przed chwilą skończyła jeść ). Była ekstra szczęśliwa, że udawało Jej się jeść ( oczywiście na końcu podałem wodę, która piła ). W klatce nie zaobserwowałem aby jadła ( raz piła wodę jak Jej pokazałem). Oczywiscie podaję jeszcze pokarm do karmienia. Niestety moja waga oszukuje. Dziś pokazywała 1 kg, a po karmieniu 900 g ( raczej po karmieniu byłaby cięższa na logikę). Zamieszczę zaraz filmik krótki w którym Bilka piję wodę :) cieszę się bardziej od Niej :) Dziękuję wszystkim za pomoc :) nadal będę wszystko opisywał aby każdy mógł zajrzeć w razie gdyby też miał taki przypadek :) postaram się też nagrywać i wstawiać fotosy :) <brawo> <hura>

Dodam że Bilka po jedzeniu zmieniła zachowanie :) była szczesliwa i się bawiła ( pierwszy raz w taki sposób że kładła się na plecy i walczyła z drewnianą łyżką ( mam pełno takich zabawek Jej dane ), a na końcu zaczęła zachowywać się bardziej dorośle ( wydawała inne dźwięki ) i próbowała się wzbijać w powietrze trzepocąc mocno skrzydłami ( przedtem tylko podlatywała w porze karmienia kawałkami) . Widać ptaszor dorasta :)

Jutro jadę wyciąć brzozy na nowe żerdzie dla Bilki :) chce zrobić tak aby mogła wchodzić wyżej i tam spać :)

Bilka własnie powiedziała dobranoc :) spi na jednej nóżce ( nie zawsze) i w przeważnie ma głowę w piórach ( w pokoju mam ciepło). Z początku nie spałem prawie wcale, co się poruszyła to wstawałem by zobaczyć co się dzieje :) W pracy czasami byłem nieprzytomny :) ale to tak na marginesie :)

Tutaj zdjęcia :)

Filmiki dwa bedą jutro :) muszę up'nąć to na lepszym necie bo są w HD. Jutro nagram dodatkowo jeszcze z karmienia ( myslę że kiedys komus sie przyda ) :)
Załączniki
IMG_1809.JPG
namoczony granulat ZuPreem ( sposób z talerzykiem który okazał się najlepszy do nauki )
IMG_1802.JPG
Bilka ( widok również z góry )
IMG_1801.JPG
pod skrzydłami ( widok z góry ) :)
IMG_1800.JPG
Pod skrzydłem :)
IMG_1799.JPG
brzuszek :)
IMG_1798.JPG
grzbiet Bilki :)
IMG_1797.JPG
Bilka :)
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#26

Post autor: apol » wt wrz 30, 2014 06:59

To wytnij grubsze żerdzie z brzozy bo te co masz są troche zaciękie
Pozdrawiam

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#27

Post autor: Adrian1 » wt wrz 30, 2014 10:29

Wydaje mi sie ze jeszcze jest za mloda zeby dawac wyzej galezie... co w momencie kiedy nie utrzyma rownowagi? To kawal ptaka juz wazy ponad kg.. szkoda zeby cos jej sie stalo..

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#28

Post autor: pysia34 » wt wrz 30, 2014 10:36

Noo Adrian widzę że szybko się uczysz :D hahaha i tak trzymać :) Jak ptak łapie słabo równowagę lepiej , żeby nie był wysoko - śmieję się bo niedawno takich drobiazgów Cię uczyłam :) I to cholernie miłe że teraz przejmujesz pałeczkę :) Na serio fajnie :)

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#29

Post autor: Adrian1 » wt wrz 30, 2014 16:42

Ucze sie od najlepszych :)

A tak serio to trzeba myslec o wszystkim :) bo przez takie wlasnie blahostki jest najwiecej nieszczesc.

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#30

Post autor: Dawid_Ara » wt wrz 30, 2014 19:37

Witam wieczorkiem :)Tak jak rozmawialismy podam na te prążki głodowe Hepatiale forte ( pół tabletki- ćwierć rano i ćwierć wieczorem) przez 2 tygodnie. Podam wapń dla dzieci ( 1ml ), oraz olejek z orzechów makadami ( 15 kropelek dziennie ). Podam to do pokarmu ręcznego. Martwi Mnie trochę dziobek, wstawiam zdjęcia ( chociaż widziałem na opakowaniu Zupreem Are Araraune która ma taki sam dziób jak Bilka. Tutaj zdjecie dziobka.
Załączniki
IMG_1818.JPG
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#31

Post autor: Adrian1 » wt wrz 30, 2014 19:48

Wg mnie jest wszystko tak jak byc powinno :) ladny ma dziobek :)

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#32

Post autor: pysia34 » wt wrz 30, 2014 19:56

Tak nic się z tym dziobkiem złego nie dzieje. Młode ary mają miękkie dzioby i takie uszczerbki są normalne. Hepatiale nie jest na prążki głodowe ale na poprawę stanu wątroby która patrząc po przebarwieniach na piórach może nie byś w najlepszym stanie. Na prążki głodowe potrzebna jest dobra dieta i kolejne pierzenie.

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#33

Post autor: Dawid_Ara » wt wrz 30, 2014 20:06

Sorki mała pomyłka. Jestem szczesliwy że z dziobkiem jest wszystko okey :) dbamy o Nią jak o dziecko. Dzis Bilka jadła granulat rozmoczony i marchewkę ( zjadła Go bardzo duzo) z czego bardzo się cieszę. Jesli macie jakieś ważne i mniej ważne wskazówki to prosze o nie. Każdy informacja się przyda. Pozdrowienia od Bilki ;) :-)

Jeszcze jedno pytanko jak dawkowac wapno dla dzieci i przez ile dni? Oraz ile dni dawać po 15 kropel dziennie olejku z makadamii ?
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#34

Post autor: pysia34 » wt wrz 30, 2014 20:10

1ml raz dziennie przez dwa tygodnie, olejek makadamia 15 kropli do pełnego wypierzenia

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#35

Post autor: Dawid_Ara » śr paź 01, 2014 12:58

Okey dzieki za info :) Mam jeszcze dwa pytanka. Bilka uwielbia ten rozmoczony granulat ZuPreem ( dzis nawet zabierała się za twardy). Zauważyłem że zjada dużo. Czy Ona wie ile ma zjeść ? czy Ja muszę Jej to jakoś wydzielać? nie chcę aby czasem się przejadła czy coś. Oprócz granulatu, pokarmu do recznego karmienia, bananka, marchewki co mogę Jej podać? ( w aktualnym czasie ). Ten makaron mogę już podać ? Kiełki to wiem że mogę podwać też. Co jeszcze?



Dodam że waga pokazuję nadal 900g. Chyba trochę mało waży ? czy jest ok? Pozdrawiam
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#36

Post autor: Adrian1 » śr paź 01, 2014 17:36

Mozesz zrobic "ciasteczka" z pokarmu do recznego karmienia, podawac banany, jablko, brokul itd..


Jak na 4 miesiecznego ptaka ary chloroptera wydaje mi sie ze troche malo wazy..

Ale to juz niech Pysia sie wypowie bo moge sie mylic..

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#37

Post autor: pysia34 » śr paź 01, 2014 22:41

Pokarm podaje się do woli, czyli je tyle ile chce. Nie wydzielaj pokarmu nie przeje się :) Waga trochę mizerna jak na chloroptere :( dołóż gotowany ryż i makaron , podniesie nieco wagę a do papki dołóż te grubo mielone ziarna i orzechy.

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#38

Post autor: Dawid_Ara » czw paź 02, 2014 04:32

Dzis ugotuje ryz wieczorem. Podaje juz hepatiale, olejek z makadami oraz wapn dla dzieci. To wszystko moge podawac razem przez 2 tygodnie tak? domieszam do papki orzechy i ziarno. Dodam slonecznika i dynie, wyłuskam te z ziarek ktore kupilem. A jakie orzzechy dodac? Makadami? Brazylijskie? Pozdrawiam i zmykam do pracy
Dodam że mam kupiony taki olej : http://allegro.pl/olej-z-orzechow-macad ... 39230.html
Jest ok ?

Napiszcie też ile powinna ważyć? abym wiedzial do jakiej wagi ma dojść żebym był spokojny. Na pewno komuś te informacje kiedyś też się przydadzą bo opisujemy wszystko co się da.
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#39

Post autor: pysia34 » czw paź 02, 2014 08:00

Moim zdaniem jeśli nie jest jeszcze w pełni rozwinięta co do pierzenia to powinna ważyć ok 1200-1300g potem może spadać do 1000g jak zacznie latać. Nie powinna mieć na tym etapie 900g to trochę mało bo jak zacznie latać i usamodzielniać się to będzie gubić ok 20-30% masy ciała wtedy to dopiero będzie mało :( W tej sytuacji chyba bym ją karmiła jeszcze dwa razy dziennie z podbiciem masy czyli z dodatkiem wysokokalorycznych nasion i orzechów. Wcześniej pisałeś że waży 1200g więc Ci doradzałam zejście do jednego karmienia ale przy 900g karm ją dwa razy dziennie bo waży za mało. Olej z makadamii jest ok :) 15 kropel dziennie do papki.

Dawid_Ara
Posty: 59
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 09:13
Ptaki które hoduję: Ara Chloroptera, Nimfa
Lokalizacja: Pelplin

#40

Post autor: Dawid_Ara » czw paź 02, 2014 09:51

Martwię się o Nią :( waga pokazywała 1200 wczesniej potem był juz 1000, a teraz cały czas pokazuje 900 g. Musze szybko kupic wagę bo to nie mozliwe aby tak szybko spadła, chyba ze może Ona już zrzuca wagę ? czy to jest mozliwe?
Czasem widzę jak rozkłada skrzydła i chce latać. W sumie podlatuje na długosc okolo 1,5 m. Może faktycznie Ona juz zrzuca wagę ? karmie Ją 3 razy dziennie po dużej łyżce kaytee( płaska) ( tylko pokarm do recznego karmienia, bez granulatu i bułki tak jak rozmawialismy ) + bananek, jabłko, granulat ZuPreem i woda. Dostała też ziarka ale nie chciala jesc, caly czas walczymy aby zabrała sie za nie.
"Zrób pierwszy krok- Drugi zrobimy razem."

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości