Gdzie można kupić Arę Araraunę?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

Jill
Posty: 15
Rejestracja: pn paź 13, 2014 18:06
Ptaki które hoduję: nimfy, gęsi
Lokalizacja: Piotrków Tryb. (okolice Łodzi)

Gdzie można kupić Arę Araraunę?

#1

Post autor: Jill » ndz gru 21, 2014 23:19

Witajcie,

Moim marzeniem od zawsze była ara ararauna i ara hiacynt. Czy wie ktoś może gdzie mogłabym kupić najtaniej jedną z tych dwóch? Nie musi być hodowca z Polski, może być inny kraj, byleby legalnie. Jedną, ponieważ nie chcę łączyć różnych gatunków ar, nawet nie wiem czy można, w każdym razie nie będę ryzykować. Jako, że mam nimfy i nawet planuję powiększyć ich liczbę, nie kupię ary zbyt szybko, ale jednak zależy mi na tej informacji.

P.S - nie, nie czekam aż moje nimfy zdechną, broń Boże, uwielbiam moje nimfole i planuję mieć ich troszkę więcej :) Ale będę miała cały, duży dom na własność za ok.3 lata i wtedy w oddzielnym pomieszczeniu mogłabym trzymać arę.

Ma ktoś może przy okazji jakieś uwagi, wskazówki albo inne przydatne informalcje dotyczące ar lub ogółem dużych papug?
W ogóle ma ktoś jakąkolwiek arę? To drogie, duże ptaki i są rzadkością w domach, więc pytam z ciekawości :)
A pióra papug o różnej barwie
Są niby kwiaty, których ktoś narwie.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » pn gru 22, 2014 18:56

Po pierwsze są też ary małe i stosunkowo tanie. Po drugie, porównywanie ary hiacyntowej z popularną ararauną nie ma sensu, gdyż hiacyntowa to rarytas, a tych drugich jest w Polsce już sporo. Co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o ich sprzedarzy np tu http://ptakiegzotyczne.net/ogl/

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post autor: apol » wt gru 23, 2014 00:53

Pysia34 czasem nie miała ar na sprzedaż ręcznie karmionych ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: misia458 » wt gru 23, 2014 10:24

Ary ararauny w Polsce są już dość popularnym gatunkiem, i co jakiś czas spokojnie można trafić na ogłoszenie o sprzedaży, np. tu: http://zoomia.pl/tag/ararauna.html. Hiacyntową musiała byś szukać za granicą: Holandia, Niemcy, i tez ciężko taką znaleźć, a i cena to ok. 30-45,000zł za szt. Ale JC, już o tym napisał że to rarytas i z stąd taka cena.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#5

Post autor: coco39 » wt gru 23, 2014 10:49

W Czechach możesz stosunkowo tanio kupić araraunę. Cena za młodą ręcznie karmioną z testami to koszt od 3500-4500 zł.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#6

Post autor: Adrian1 » śr gru 24, 2014 00:14

Teraz to i w PL za 3.5tys mozna kupic z testami araraune ;) Czechy odradzam.

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#7

Post autor: pysia34 » śr gru 24, 2014 08:41

Coco w Czechach nie badają na PDD/AP dzięki czemu w Polsce też się to dziadostwo też pięknie "rozłazi" z tanimi okazjami czeskimi. Przestrzegam przed kupowaniem ptaków w Czechach i na Słowacji bez badań na wirusy. Jeden ze znajomych kupił kilka par lęgowych , okazyjnie tanio.... potem okazało się że Czech po cichu wyprzedawał niby likwidując hodowlę , którą zdziesiątkowało mu neuropatyczne rozszerzenie żołądka. Ponadto słyszałam ostatnio że dodatkowo ten sam gościu załapał się na PBFD i właśnie 3 sztuki cennych ptaków już mu odeszły za tęczowy most. Takich przykładów niespodzianek z Czech można dużo mnożyć :( Ja dodam jedynie na koniec, że dwa ptaki , które swojego czasu przywiozłam od Simona już też są za tęczowym mostem. I obecnie ze świadomością , którą posiadam w życiu nie kupie ptaka bez kompletu badań na wirusy.Obecnie podstawowy komplet to PBFD, AP, PDD i jak ptak z niewiadomego źródła to PAcheco.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#8

Post autor: coco39 » śr gru 24, 2014 09:39

Adrian1, pysia34, odradzacie Czechy a powiedzcie mi -że niby co w Polsce wszyscy są tak uczciwi :O i zrobią wszystko co chcesz i to uczciwie :?: :?: :?: Wszędzie znajdzie się ktoś kto zechce drugiego oszukać byle sprzedać.

Adrian1, podaj link lub adres hodowcy co sprzedaje ararauny za 3,5 tysiaka chętnie poznam takiego hodowcę bo wg mojej wiedzy poniżej 4,5-5000 nikt nie będzie nawet gadał.

pysia34, piszesz o Simonie a to i na Ukrainie już wiedzą ze to największy handlarz każdy jeden przed nim przestrzega.

Nie jest moją intencją nakłanianie kogoś do kupna ptaka w Czechach,Słowacji czy Holandii Każdy może decyzję podjąć sam. Pytanie w poście tytułowym padło
Jill pisze:Czy wie ktoś może gdzie mogłabym kupić najtaniej jedną z tych dwóch? Nie musi być hodowca z Polski, może być inny kraj, byleby legalnie
więc ja na nie odpowiedziałem tylko.

pysia34, a swoją drogą znam gościa w Polsce który robi badania dna ptakom w zależności co jest potrzebne samiec czy samica ....pobierając materiał od pary rodzicielskiej i co w Polsce też kantują i obawiam się że bardziej niż w Czechach. Tam przynajmniej jest wybór u nas go niestety nie ma.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#9

Post autor: Adrian1 » śr gru 24, 2014 15:05

Mam znajoma ktora u polskiego hodowcy i to znanego kupila zako. Okazalo sie jednak ze hodowca nie majac swoich mloduch a chcac zarobic sprowadzil ptaka z czech. Wynik eksperymentu? PBFD. Dla mnie to wystarczajace. Na wielu stronach internetowych jest duzo napisane na temat przypadkow z czech. Co do cen ararauny warto przegladac czasami allegratke, ptakiegzotyczne.pl tam widzialem takie ogloszenia. Hodowcy cenia swoje ptaki od 4tys w gore. Trzymacze jednej parki w domu jako pupile wymizianej kochanej zdrowej ktora sie rozmnozy sprzedaja mlode po 3.5 tys. Zadna nowosc :) i nie uwierze w to ze nie widziales takich ogloszen :) poza tym jestes hodowca :) sam wiesz po ile chodza ararauny ;)

Oczywiscie mowie juz od razu ze nie mam na celu nikogo obraziv itd. Mowie jak jest. Kilka ogloszen widzialem nawet za 2.800zl ale to juz do recznego karmienia bodajze miesieczna ararauna.

Awatar użytkownika
apol
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 23, 2013 19:44
Ptaki które hoduję: księżniczki Walli, nimfy , świergotki, łąkówki turkusowe, nierozłączki czerwonoczelne, mnichy nizinne
Lokalizacja: Wielkopolska

#10

Post autor: apol » śr gru 24, 2014 16:06

http://alegratka.pl/ogloszenie/ara-arar ... 61923.html cena ostateczna 3800 szt. Znaleźone w necie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
eriopus
Posty: 129
Rejestracja: śr mar 13, 2013 23:29
Ptaki które hoduję: Primolius maracana 1.1
Pionites melaocephala 1.1
Cacatua alba 0.1
Lokalizacja: Wałbrzych

#11

Post autor: eriopus » śr gru 24, 2014 23:03

Generalnie także Ci znani i dobrzy hodowcy sprowadzają z Czech pisklęta i ręcznie odkarmiaja. Podstawa to badanie na wirusy. Choć szczerze powiem że to ze ptak ma wynik negatywny po sprowadzeniu go nie znaczy , ze gdzieś " w trakcie" go nie złapie u odkarmiacza itd.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#12

Post autor: coco39 » czw gru 25, 2014 12:15

Nie wierzę że wy (Adrian1, apol, ) wierzycie w to co piszecie czy wklejacie linki z ogłoszeń.

Jeżeli w Polsce w skali całego kraju jest 3-5 hodowców posiadających hodowlane pary lęgowe ar to jest dużo więc skąd inni"hodowcy" mają przez cały rok dostępne w sprzedaży ary?
Złożyć lęgową i odchowującą parę ar to sztuka ale nie w skali jednego roku.Hodowcy dobrze znają ten problej którego rozwiązanie trwa nawet kilka lat.Więc jeśli ktoś włoży w to kilkanaście tysięcy złotych i góre zamiłowania dla ptaków i uda mu się odchować arę to nie sprzeda jej za 3,5 tys jak pisze Adrian1,
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#13

Post autor: pysia34 » czw gru 25, 2014 18:15

Coco moje wystawione arusie z kompletem badań na wirusy i DNA są wystawione za 4000zł http://alegratka.pl/ogloszenie/ara-arar ... 32967.html , mają obecnie 4 miesiące, są samodzielne i nauczone jeść wszystkiego. Zdrowe oswojone wychowane w mieszkaniu... i wiesz co chętnych brak:( Owszem co jakiś czas dzwoni telefon z zapytaniem czy sprzedam za 3500zł .... bo mam blisko do Czech :( Ostatnio odpisałam zainteresowanemu :

Jestem zainteresowany samcem do 3500zł
...................

ja 2014-12-14 07:40:14
3800 to ostateczna cena same badania to koszt 500zł :( Proszę napisać jakie ma Pan warunki

...................
Witam. Mam bardzo dobre warunki... Dom z ogrodem (woliera wewnątrz i na zewnątrz-mam arę samiczkę 1.5 roczną).....
Będę szczery i napiszę jak to wygląda. Mieszkam 30 km od Cieszyna i granicy czeskiej... Da się kupić ary w przeliczeniu między 3000-3300zł z DNA. Wolałbym kupić w Polsce. Ale 500-700 zł to już spora różnica... dlatego proponuję 3500zł...oczywiście rozumiem sytuacje... w Polsce ary "chodzą" 3800-4500zł. Pozdrawiam


ja 2014-12-14 18:11:53
Badanie ABV -aian borna viridae i PDD nie zrobi się w czechach i nikt tego badania tam nie robi ptakom do sprzedaży, choroba ujawnia się u 30% ptaków i jest śmiertelna, koszt badania z wysyłką krwi do holandii to 250-300zł jak są objawy to inne już często stają się nosicielami i padają od kilku tygodni do kilku lat....

Proszę więc kupić w Czechach mając to na uwadze co napisałam wyżej :( osobiście znam kilka hodowli które mają w zanadrzu PDD bo ptaki stamtąd padały na PDD :(
Ja poniżej tej ceny którą określiłam nie sprzedam ptak jest duży oswojony karmiony naturalnie przez rodziców i dzięki temu będzie świetnym rodzicem kiedyś.


Więc masz kiepskie pojęcie o tym co teraz dzieje się na rynku dużych papug :(

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#14

Post autor: Adrian1 » czw gru 25, 2014 18:31

coco39, albo slabo umiesz szukac ogloszen albo zatrzymales sie w czasach gdzie ary chodzily po 5 tys. Na ta chwile nawet pare idzie za 8 tys kupic.


A jak chcesz osobe ktora ma za 4 tys are do sprzedania z wszystkimi badaniami to masz Pysie :) takze to chyba Ty nie wierzysz ze ceny sa takie a nie inne i nie umiesz sie z nimi pogodzic. Zako za 1800zl ararauna 3.5 -4tys to norma ja kakadu samiczke z badaniami DNA kupilem za 4 tys. Kakadu molucka samiec oczywiscie mowie o polsce caly czas. Samca molucki moge miec za 6tys zl samca lub samice ary macao za 6 tys zl :) nie chce mi sie dalej wymieniac bo i tak nie wierzysz pewnie.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#15

Post autor: coco39 » czw gru 25, 2014 22:34

Powtarzam że ja odpowiedziałem na pytanie tylko koniec i kropka :!:
Każdy z was może kupować tam gdzie chce i nikt wam tego nie zabroni to sprawa każdego kupującego gdzie i za ile chce kupić.
Jeśli ktoś chce może i hiacyntową sprzedać za 1000 zł nikomu nic do tego.
Przyczepiliście się do mojego postu jak .... ,ale sami dziewczynie nie odpisaliście.

Adrian1, Ja na dzień dzisiejszy mogę mieć arrarauny nawet za 5 tyś. za parę ale czy dałbym tyle za takie ptaki :?: raczej nie. ale ja patrzę na to z punktu widzenia hodowcy co jest dobrym materiałem hodowlanym a co jest dobre na pokarm w zoo Po drugie na takie ptaki trzeba mieć warunki.Nie wystarczy pokój 2x3 m to dobre dla pupila.
Zdziwiłbyś się jakie Czesi mają hodowle/woliery ale dla większości ludzi niedostępne,większość tych którzy twierdzą że "papugi tak ale nie z Czech "znają Czechy tylko z punktu widzenia giełdy Prerov.
Jeśli chodzi o pysię to kobieta ma taką wiedzę ze przewyższa większość wetów w kraju i wydaje tyle kasy na swe podopieczne że niejeden budżet domowy może jej ptakom pozazdrościć ale ją po prostu na to stać więc może sprzedać czy nawet oddać za darmo swoje ary to jej prywatna sprawa dlatego nie można pysi podawać jako przykład choć jest na pewno wiarygodną osobą jeśli chodzi o kwestię odchowu ptaków z swojej nazwijmy to hodowli choć ona tak tego nie nazwie zapewnie.

Następny post niech nie będzie do mnie adresowany ale doradźcie Jill, bo to ona chce pomocy.Adrian1, skoro masz tak rozległe kontakty dobrych hodowli w kraju podaj na forum link ,nr tel gdzie dziewczyna może się udać i zakupić dobrą jakościowo arę.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#16

Post autor: Adrian1 » czw gru 25, 2014 22:38

Pysia :) polecam z czystym sumieniem :) arusie zdrowe karmione najlepszymi pokarmami. O tym ze papugi przebadane na wszystkie wirusy to juz nie wspomne :)

Moje ceny ktore podalem dotycza mlodych recznie karmionych papug. Nie jakies wyskubane czy z warunkow masakrycznych.

Co do czechow to nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale swoje wiem i swoje widzialem. Takze dziekuje.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#17

Post autor: coco39 » czw gru 25, 2014 22:51

Co do Pysi to wszyscy wiedzą .
Podaj inne kontakty hodowli przecież tyle ich znasz w Polsce nie ograniczaj się, ludziom przydadzą się polecane hodowle ar w kraju. Niech dziewczyna ma możliwość wyboru ptaka niekoniecznie musi to być Pysia(pysia chyba się nie obrazi?). :-)
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Adrian1
Posty: 365
Rejestracja: czw lis 03, 2011 11:33
Ptaki które hoduję: Kakadu Alba - para
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

#18

Post autor: Adrian1 » czw gru 25, 2014 23:06

to jak ma pytanie zapraszam na PW. Ty masz swoje kontakty ja mam swoje. Wszyscy twoi znajomi są zadowoleni kirdy podajesz na nich namiary i numery telefonów? Najpierw niech koleżanka sie pochwali jakie ma warunki dla papugi wrzuci jakies zdjęcia klatki bądz woliery jakim dysponuje czasem itd.

Hmm zastanawia mnie co to w ogóle za pytania chcesz kupić are? podać Ci namiary czy co? Bo drażysz temat jakby cos Cie bolało. Jezeli chcesz pomoge Ci załatwic :) nie wkurzaj sie spokojnie:)

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#19

Post autor: pysia34 » czw gru 25, 2014 23:08

Jasne że się nie obrażę....... lepiej podać ....obcych.... Lepiej wybierać wśród ludzi odchowujących czeskie młode. Hodowców? w Polsce ar? znam kilku, którzy odchowują swoje młode, ale fakt zaledwie kilku. Ceny faktycznie niskie bo większość nie chce się bawić i wzorem Czech sprzedaje cały lęg około miesiąca życia żeby mieć święty spokój. Czy polecam? Nie nie polecam, ze względu na brak przebadanych rodziców i młodych :(

Awatar użytkownika
misia458
-#moderator
-#moderator
Posty: 396
Rejestracja: sob maja 16, 2009 08:42
Ptaki które hoduję: Rudosterki
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Post autor: misia458 » pt gru 26, 2014 10:22

Adrian1, przestań bić pianę !!
Jeżeli masz wiadomości gdzie można kupić arę, to podaj te informację na forum publicznie, a nie na pw, sądzę że sprzedający na pewno się nie obrazi.

Adrian1 pisze:Najpierw niech koleżanka sie pochwali jakie ma warunki dla papugi wrzuci jakies zdjęcia klatki bądz woliery jakim dysponuje czasem itd.


Czytaj ze zrozumieniem !!

Jill pisze: Ale będę miała cały, duży dom na własność za ok.3 lata i wtedy w oddzielnym pomieszczeniu mogłabym trzymać arę.
Kochać zwierzęta to nie znaczy "być śmiesznym"

http://www.garnek.pl/anet00

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość