Ara severa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

martyncza
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 06, 2017 17:41
Ptaki które hoduję: -

Ara severa

#1

Post autor: martyncza » pn mar 06, 2017 18:08

Witam wszystkich miłośników latających pupili,
Od około dwóch lat interesuję się papugami i kiedy już wyprowadzę się z mieszkania do domu chciałabym kupić are servera na przyjaciela. Moje pytania kieruje do właścicieli ar a w szczególności ar severa bo wlasnie ten podgatunek urzekł mnie najbardziej:
Jeśli papuga od 7:30-16 będzie pod opieką osoby z mojej rodziny, a po moim powrocie klatka będzie otwarta do 22 i papudze poświęcana każda chwila - czy w ten sposób sprawie jej krzywdę? Bardzo chciałabym zeby moja przyszła papuga była szczęśliwa, a niestety zaznaczę że nie moję zakupić drugiej ary więc czy obecność mojej babci wystarczy papudze w czasie kiedy nie będzie mnie w domu?
Drugie pytanie brzmi: czy wyjazdy co kazdy weekend na działkę (oczywiście z papugą) bedą dla niej stresujące?
I trzecie: widziałam kilka hodowli mające w ofercie ary severa ale czy moge liczyć na Wasze doświadczenie i poprosić o polecenie mi dobrej hodowli papug? Byłoby cudownie jakbym mogła też poznać cenę ptaszka.
Chce zaznaczyć że jestem świadoma że dwa lata czytania o papugach to niewiele i że jest to duże wyzwanie i wiele wyrzeczeń dlatego nie kupie jej zanim nie dowiem się na ich temat WSZYSTKIEGO. Mam jeszcze wiele czasu zanim nadejdzie dzien w którym wsiądę do auta żeby pojechać po mojego przyszłego pierzastego przyjaciela :)
Jestem ogromnie wdzięczna za każdą odpowiedź!!

Andriu81
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 14, 2017 02:32
Ptaki które hoduję: nimfa,aleksandretta wieksza
Kontakt:

#2

Post autor: Andriu81 » wt mar 07, 2017 02:42

Witam.
Servera to gatunek <wink> . Fajnie sie mowi ale w realu nie dasz rady poswiecic kazdej chwili
papudze od 16.30 do 22'00. Co bedzie jak ptaszek bedzie wolal spac od 19.10? Tak serio jak wybierzesz odpowiedniego ptaszka pod wzgledem charakteru bedzie szczesliwy jesli postarasz sie urozmaicac mu czas. Jak trafisz na takiego co ma lek separacyjny wpedzi sie w depresje i Ciebie przy okazji. Jedne ptaki lubia podroze i wypady na dzialke itp inne nie (gatunek to tylko predyspozycje i wymagania bytowo zywieniowe a kazdy osobnik jest inny). Moj kolega uprawia
wspinaczke i zabiera ze soba na kazda wyjazd swoja are militaris ktora to uwielbia ja z nimfa zjezdzilem pol eu ...a moja znajoma wyniosla zako z pokoju do pokoju i sie wyskubalo. Jak naprawde chcesz to dasz rade tylko to naprawde dobrze przemysl. Pozdrawiam;

martyncza
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 06, 2017 17:41
Ptaki które hoduję: -

#3

Post autor: martyncza » wt mar 07, 2017 12:26

dziękuje za cenne uwagi :) sądzę jednakże nikt nie może swierdzić czy będę czy nie będę w stanie poświęcać papudze każdą minutę od 16:30-22 tym bardziej że nie przedstawiłam mojego trybu zycia dlatego proszę nie skazywać mnie z góry na porażkę ;) wychowałam się prowadząc wraz z mamą i siostrą hodowle psów w ktorej każde szczenię było wytulone i wycałowane oddzielnie więc opieka nad zwierzętami to mój codzienny rytuał <haha> (Oczywiście nie sugeruje tu że psy i papugi wymagają takiej samej opieki)
W takim razie skoro papuga wymaga bezustannego kontaktu z opiekunem i nie moze przeżyć paru godzin z kimś innym (kogo zna) - czy to oznacza że papugi mogą posiadać jedynie osoby bezrobotne/na emeryturze? Poza tym z tego co wiem o arach są to papugi stabilne psychicznie nie to co przytoczony przez Ciebie przykład żako u których o samookaleczenie nie trudno :/

Andriu81
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 14, 2017 02:32
Ptaki które hoduję: nimfa,aleksandretta wieksza
Kontakt:

#4

Post autor: Andriu81 » wt mar 07, 2017 20:23

Nie do konca zrozumialas moj post;) Niewybiegany pies to nieszczesliwy pies i rozniesie chate jak zostanie sam...papuga nie moze sie nudzic jak zapewnisz jej rozrywki pare godz wytrzyma bez bolu. Odosnie zako to w miescie gdzie mieszkam (Antwerpia) latem czesto spotykaja sie milosnicy papug na wolne loty , a zako jest najwiezcej z racji popularnosci. Wyskubanych nie widzialem. Pzdr;

martyncza
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 06, 2017 17:41
Ptaki które hoduję: -

#5

Post autor: martyncza » wt mar 07, 2017 20:39

Okay to znaczy że pod moją nieobecność zabawki, linki, gałązki itp. pomogą w zabiciu czasu, żeby papuga nie odczuwała samotności tak mocno?

Andriu81
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 14, 2017 02:32
Ptaki które hoduję: nimfa,aleksandretta wieksza
Kontakt:

#6

Post autor: Andriu81 » wt mar 07, 2017 21:52

Raczej , tylko musisz wyczuc co ja kreci u mnie to montowanie nowych projektow ktore ptaszor niszczy a moj kolega ktory ma are znosi do domu grube pnie wierci dziury roznych grubosci i napelnie je roznymi smakolykami itp, pomysl kazdy dobry byle skuteczny ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość