Potrzebna wiedza. Ara 10 m. od tygodnia w moim domu.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-

Luiza
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 03, 2022 10:42
Ptaki które hoduję: Ara zwyczajna. Araruana.
Ur. 14.02.2021
W moim domu od 28 grudnia 2021.

Potrzebna wiedza. Ara 10 m. od tygodnia w moim domu.

#1

Post autor: Luiza » pn sty 03, 2022 10:58

<czas> <pisze> Witam wszystkich na forum,
Postanowiłam się tu zalogować, ponieważ od tygodnia jestem posiadaczka papugi Ary. Ogolem... zawsze o Arze marzyłam, oglądałam wiele filmów itp... ale nie spodziewałam się jej już teraz. Mój chłopak zrobił mi prezent na gwiazdkę. Dla mnie jest to szok, ponieważ nie byłam na to gotowa. Zrobiłam wszystko co mogę, aby była szczęśliwa. Ma ogromną klatkę, co zabrało mi pol salonu, porobiłam jej korzenie i kije pod sufitem, prawie cały dzień ma otwarta klatkę i sobie lata gdzie chce, ma zabawki, które lubi, zajmuje jej to czas. Jedzonko kupuje prima sort , wzbogacam w orzeszki, owoce, zielonkę, trochę makaronu. Wydaje mi się, że ja zrobiłam wszystko książkowo- pomimo tego, że nie byłam przygotowana. :-> :mrgreen: :mrgreen:
Sprawa wygląda nastepujaco Papuga od pierwszego dnia upatrzyła sobie mnie, i za mna lata. Nie wiem jak mam to odbierać, czy ona mnie po prostu polubiła, czy chce mnie zdominować. Na moim chłopaku po prostu siada jak interesuje się co on robi. Np. W kuchni, gotują razem. Zaś na mnie wybiera najwyższy punkt i przyjmuje pożycie jak maly Jastrząb do lotu i leci na mnie. Na początku siadała mi na głowę, teraz ładuje mi na rękę, lub na ramie. Jak już na mnie jest zawsze mnie gryzie, z dnia na dzień robi to mocniej. Jest u mnie tydzień i dzisiaj zaczęła końcem dzioba naciągać mi skórę na karku i na ręce, wcześniej tak nie było, ale z dnia na dzień robi wszystko mocniej. Wcześniej nie krzyczała, teraz drze się jak np.siedzi i mnie gryzie i ja ja odpycham, mówię nie... a ona wtedy w krzyk. Wydaje mi się, że jest dobra papuga i grzeczna, ale nie umiem interpretować jej zachowania. Nie wiem czy mam na to pozwalać, zaznaczam relacja papuga, a mój chłopak wygląda inaczej. Do niego leci czasem, mnie od samego rana używa jako lądowiska, pogryzie dzióbkiem puskubie włosy i leci na inne. Dodam też, że jak wychodzę to dziwnie za mna wola. Za innymi tak nie robi. Czy to znaczy, że mnie wybrała na Pana, czy stara się mnie ustawić pod siebie w hierarchii?
Bardzo proszę o pomoc, zależy mi , żeby wychować Papuge jak najlepiej, to bardzo długowieczne ptaki , on musi się nauczyć manier ;D ;p

captainparrot
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 27, 2022 16:58
Ptaki które hoduję: Nierozłączki
Kontakt:

#2

Post autor: captainparrot » pn cze 27, 2022 17:03

Wiesz co... z tego co czytałam, to zupełnie normalne, że ary są głośne i krzykliwe :) Myślę, że wszystko jest ok z Twoim pupilem. Mój były chłopak miał papugę, ale szczerze mówiąc to jej się bałam. Nie wiem, czy ona to czuła, ale również próbowała mi siadać na głowę. Dla mnie to było niedopuszczalne. O ile dobrze pamiętam, to mój ex był na początku w stałym kontakcie z hodowcą. Pewnie kupiliście ptaka od kogoś zaufanego, kto zna tę rasę od podszewki. Myślę, że warto nawiązać kontakt! Trzymam kciuki, jednak to członek rodziny "na dłużej" i warto włożyć energię - zainwestować jej trochę w ogładę.

Luiza
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 03, 2022 10:42
Ptaki które hoduję: Ara zwyczajna. Araruana.
Ur. 14.02.2021
W moim domu od 28 grudnia 2021.

#3

Post autor: Luiza » pn cze 27, 2022 17:51

Moje obawy były nie potrzebne. To przesympatyczny ptak. Musieliśmy się lepiej poznać. Stał się członkiem rodziny. ;) co najlepsze dogadują się z psem, to jest serio komiczne. Wszystko jest w porządku. Dziękuję, że wgl ktoś odpowiedział. ;p pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Zywienie-zdrowie-hodowla- Ary”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość