Ara zielonoskrzydła i ararauna - różnice

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Ara zielonoskrzydła i ararauna - różnice

#1

Post autor: freya » ndz wrz 05, 2010 22:17

Ostatnio zaczęłam dogłębniej się interesować tymi pięknymi ptaszyskami :) Moje pytanie - jakie są różnice w ich zachowaniu? Czasem oglądam filmiki z tymi arami i odniosłam wrażenie takie, że ararauny są bardziej "rozrywkowe". Czy to prawda? Jak jest z żywieniem - u obu gatunków obowiązuje takie samo menu?

pysia34

#2

Post autor: pysia34 » ndz wrz 05, 2010 22:56

żywienie praktycznie takie samo, natomiast chloroptery są spokojniejsze, tyle że u mnie trudno powiedzieć bo tak do końca nie wiem ile kuba ma lat i czy nie jest to już demencja starcza z tym jego spokojem :-) a na drugim biegunie dina -z adhd i pośrodku koko i tosia :-) zrównoważeni rodzice obecnie agresywni :-)

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Post autor: freya » pn wrz 06, 2010 22:28

Szczerze, bardziej skłaniałabym się do błękitnych stworów, choć na razie to tylko małe marzenia... :oops: Czy ktoś ma jakieś jeszcze spostrzeżenia? Głównie chodziłoby mi o ararauny właśnie :)
"With the birds I'll share it..."

pysia34

#4

Post autor: pysia34 » pn wrz 06, 2010 22:40

żywe jak diabli , chumorzaste i zawzięte :-) ale też inteligentne i ciekawskie :-) bardzo aktywne dużo się bawią - jednak inaczej niż kakadu :-) uwielbiają łamigłówki

freya
Posty: 31
Rejestracja: wt sie 31, 2010 22:48
Ptaki które hoduję: bolborhynchus lineola
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Post autor: freya » wt wrz 07, 2010 16:33

Łamigłówki? Czyli np. jak rozwalić framugę w trzy minuty? :-P
"With the birds I'll share it..."

pysia34

#6

Post autor: pysia34 » wt wrz 07, 2010 19:44

proste - trzeba zamykać dobrze drzwi wówczas nie rozwalą a w rzeczywistości wolą metalowe zabawki :-)

Awatar użytkownika
Robi
Posty: 76
Rejestracja: pt kwie 17, 2009 06:03
Ptaki które hoduję: zako ary lorysa gorska
Lokalizacja: Houston
Kontakt:

#7

Post autor: Robi » śr wrz 08, 2010 17:29

A ja pysiu dorzuce ,ze nie tylko ary uwielbiaja metalowe zabawki ,Bella ostatnio zaskoczyla mnie godzinna zabawa wielkimi metalowymi gwozdziami, ktore byly przygotowane do montazu nowych zerdzi dla ar.
Ararauny to rzeczywiscie wiercipiety i zawsze gotowe do roznych wymyslnych zabaw. Nie bojace sie zmiana - nowe zerdzie to tylko minutka aby wspiac sie i stwierdzic, no nareszcie jest co obgryzac.
Pozdrawiam
Lidia
Lidia

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość