Po długich debatach zamieszka z nami Ara Epoletowa

-można tu pisać o wszystkim tym o czym nie ma mowy w poprzednich forach-

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Apsik77
Posty: 50
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:22
Ptaki które hoduję: ara nobilis
Lokalizacja: okolice krakowa

Po długich debatach zamieszka z nami Ara Epoletowa

#1

Post autor: Apsik77 » pt maja 06, 2011 12:20

Witam wszystkich jakiś czas temu pytałam was o porady w wątku Żako. W końcu z pomocom forum oraz hodowców z którymi wielokrotnie rozmawialiśmy i oglądaliśmy ptaki podjęliśmy decyzję co do gatunku papugi który najbardziej pasuje do naszej rodzinki. Na początku czerwca zamieszka z nami młoda ręcznie karmiona Ara Nobilis. Ptaszek jest już zamówiony teraz z niecierpliwością odliczamy dni , mamy nadzieje że ten miesiąc szybko zleci. Wcześniej musimy jeszcze zakupić i wyposażyć klatkę , wyprodukować jakiś plac zabaw i nabyć odpowiednią karmę. W związku z tym mam pytanie czy nobilis powinien dostawać mieszanki i granulaty dla papug średnich czy dużych a może nie ma to większego znaczenia i można takie karmy stosować zamiennie?
Ostatnio zmieniony wt cze 07, 2011 05:02 przez Apsik77, łącznie zmieniany 1 raz.

Apsik77
Posty: 50
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:22
Ptaki które hoduję: ara nobilis
Lokalizacja: okolice krakowa

#2

Post autor: Apsik77 » pn cze 06, 2011 21:18

Od wczoraj mieszka z nami Ara , na 99% jest dziewczynką. Jest bardzo grzeczna i cicha chętnie fruwa po domu i lądune na naszych głowach ramionach lub wyciągnietej ręce. Jest bardzo śmiała , i oswojona chętnie rozdaje całusy. Koty tak jak przewidywałam, dachówka patrzy na paputa złym okiem jak głodny drwal na schabowy (więc jest izolowana) . Natomiast sfinksiczka powąchała pierzastego stwora dotknęła łapką i zaakceptowała bez oporów. Mamy tylko problem z imieniem na razie mówimy do niej Ara może ktoś ma propozycję fajnego imienia dla zielonej dziewczynki , bo nam tylko męskie imiona sie podobają.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#3

Post autor: GoldAngelo » pn cze 06, 2011 21:31

Kobiecie to się nie dziwię, że tylko męskie imiona się jej podobają, ale partner to powinien chociaż jedno(twoje) ulubione mieć :-P Co do imion to pomysłów nie mam, głowy do myślenia zresztą też... :-( Ale cieszę się, że dołączyła kolejna rodzina w ktorej zamieszkał(a) papug(a)...
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » wt cze 07, 2011 05:12

No to teraz Apsiku77 musisz mieć oczy dookoła głowy przy tych dwóch kotach. Pamiętaj o zasadzie, że to ,,złodziej" pilnuje nas, a nie my złodzieja...... zwłaszcza, że ,,drwal patrzył jak na schabowego" .....
Imienia dla ary też Ci nie podam bo każdemu się podoba co innego. Np ja jedno z imion dla moich ptaków zapożyczyłam od nicka pewnej userki, oczywiście za jej przyzwoleniem :-D
Przypomnę Ci tylko, że zgodnie z Ustawą o Ochronie Środowiska musisz arę zarejestrować w Urzędzie w ciagu 14 dni od zakupu ptaka.

Apsik77
Posty: 50
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:22
Ptaki które hoduję: ara nobilis
Lokalizacja: okolice krakowa

#5

Post autor: Apsik77 » wt cze 07, 2011 12:52

Oczywiście pilnujemy , a kiedy wychodzimy z domu i na na noc klatka z papugą jadą do zamykanego pomieszczenia . Teraz mała siedzi na tarasie i chyba jej się podoba. Oczywiście dopilnowałam formalności i papuga jest już zarejestrowana w urzędzie.

Apsik77
Posty: 50
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:22
Ptaki które hoduję: ara nobilis
Lokalizacja: okolice krakowa

#6

Post autor: Apsik77 » wt sty 24, 2012 10:07

Witam po długiej nieobecności , ptaszor ma sie dobrze i wbrew przewidywaniom niektórych na forum koty nie stanowia dla lolki zagrożenia , wprost przeciwnie to papuga jest zagrożeniem dla kotów . Lola ładnie mówi Ara, na dzień dobry pochyla główkę, jest świetna uwielbia mojego męża i dzieciaki. A oto i ona
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sty 24, 2012 13:56 przez Apsik77, łącznie zmieniany 1 raz.

pysia34

#7

Post autor: pysia34 » wt sty 24, 2012 15:41

świetna lola i mam nadzieję że jak moja lola będzie trochę psotna bo wtedy będziesz wiedziała że masz papugę :)
a co do kotów bez sierści są na przegranej pozycji z takim dziobem :D

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#8

Post autor: glizda177 » wt sty 24, 2012 17:42

sfinksy to kociaki z opisu bardziej przypominajace psy :D kiedys bardzo podobała mi sie ta rasa :).
Piekna papuga i cudowne koty .

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#9

Post autor: Figa » sob sty 28, 2012 21:19

Z Loli to prawdziwe cudeńko, kiedyś widziałam czerwoną Nobilis

Apsik77
Posty: 50
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 14:22
Ptaki które hoduję: ara nobilis
Lokalizacja: okolice krakowa

#10

Post autor: Apsik77 » ndz sty 29, 2012 21:03

Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Nie mialam pojęcia że są czerwone nobilisy , duzo czytałam na ich temat i przegladałam internet , ale nigdy się z taka nie spotkałam. Chętnie zobaczyła bym jakieś foto . Nasza lolka ma niewiele czerwieni.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące danego gatunku"ARY"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości